kapitán flotily Eodeon

kapitán flotily Eodeon

Fate protects fools, little children and ships named Enterprise.

Fanoušek Star Treku jsem od jeho prvního vysílání na českých televizích v polovině 90. let, kdy jsem viděl premiérově jak pilot DS9 "Vyslanec" na TV Nova, tak TNG: "Střetnutí na Farpointu" na ČT. ST mám rád v televizní, filmové, knižní, komiksové i videoherní podobě a několik posledních let se věnuji nelehké snaze zkompletovat všechny startrekové komiksy a fan filmy. Mám rád všech devět seriálů a ocenit dovedu i všech třináct filmů. Ale obzvláště rád mám především Původní seriál a Deep Space 9 a to hlavně kvůli atmosféře a postavám. Z nejnovější generace ST seriálů u mě pak vede Picard. Ze všeho nejvíce si vážím tvůrčích snah fanoušků přispět něčím novým, hlavně tedy těch z nás, kteří píší fan fiction, kreslí amatérské komiksy, točí fan filmy aj. Ocením ale i jakékoliv jiné dobré filmové sci-fi, bez ohledu na stáří či zemi původu.

Příspěvky uživatele

kapitán flotily Eodeon
Eodeonso 8. října 2022

Přede dvěma dny vyšel na Variety článek s úryvkem z nové knihy Williama Shatnera Boldly Go: Reflections on a Life of Awe and Wonder. Shatner v něm popisuje své první pocity, když se octl ve vesmíru během svého slavného letu. Osobně jsem tomu nikdy nepřikládal o moc větší váhu než jako historické zajímavosti, že právě herec, proslulý svou legendární rolí startrekového kapitána, měl tu čest se stát nejstarším žijícím člověkem ve vesmíru. Po přečtení jeho "svědectví" z kosmické výpravy ale musím přiznat, že jsem Shatnerovi křivdil. On je mnohem víc než jen slavný vesmírný turista. Slova, kterými své pocity vystihl, a závěry, ke kterým poté dospěl, jsou velmi inspirativní. Doporučuji článek přečíst každému, koho neodradí angličtina.Ve spojitosti se Star Trekem samotným se mi při čtení vybavila Základní směrnice, respektive pravidlo o nevměšování a zákaz kontaktu prewarpových civilizací. Nikdy jsem příliš nerozuměl důvodům, proč by se měla linie zakreslit právě zde a proč je to právě vynález warpu a nikoliv něco jiného, co by mělo rozhodnout, zda je civilizace již dostatečně vyspělá a připravená, aby mohla být vyvázána z ochrany Základní směrnice. Proč není kritériem, které hodnotí "připravenost" světa ke kontaktu a případně přizvání do Federace, namísto toho třeba to, aby v posledních sto letech nedošlo na takovém světě k žádným válkám? Nedosvědčovalo by to snad civilizační úroveň mnohem výmluvněji než technické vynálezy? Ale Shatnerova slova dosvědčují, jak transformativní může cesta do vesmíru být, a dávají naději, že kdyby stejnou zkušenost mohlo zažít mnohem více lidí a dospět k podobnému "procitnutí", svět by byl proto o něco lepším.

William Shatner: My Trip to Space Filled Me With ‘Overwhelming Sadness’ (EXCLUSIVE)

In this exclusive excerpt from William Shatner’s new book, “Boldly Go: Reflections on a Life of Awe and Wonder,” the “Star Trek” actor reflects on his voyage into spac…

variety.com
kapitán flotily Eodeon
Eodeonpo 21. června 2021
kapitán flotily Eodeon
Eodeončt 28. ledna 2021