kapitán flotily Eodeon
Eodeončt 28. ledna 2021

Star Trek, který nebyl. To je mé oblíbené téma. Od seriálového spin-offu TOSky Assignment: Earth, přes Planetu Titánů, Phase II a animovaný seriál Final Frontier až po Star Trek: Federation Bryana Singera a mnoho dalšího - nikdy nezrealizovaných projektů na motivy Star Treku existuje nakonec nejspíš násobně víc, než těch uskutečněných. Nedělám si proto iluze, že archivy teprve mnohé z nich během příštích desetiletí vyjeví. Přesto mě překvapilo, když jsem dnes poprvé slyšel o projektu, jaký se jeví velmi významný, ambiciózní a přitom jde o fenomén více než dvě dekády starý. CGI remake TAS od tvůrců proslulého Rebootu, jehož návrh byl studiu Paramount předložen zástupci studia Mainframe už roku 1998. Také slyšíte o projektu poprvé? Podrobnosti o něm naleznete níže pod odkazem na článek Davida Milburna z Trekcentral.net.

EXCLUSIVE: The CGI Remake of Star Trek: The Animated Series – Trek Central

In 1998 Mainframe Entertainment pitched a CGI remake of Star Trek: The Animated Series with the hope of launching a new era in Trek animation.

trekcentral.net
4 Komentáře
kapitán flotily Eodeon
Eodeonpá 29. ledna 2021

Odpověď pro: omi

To je příhodná asociace, jednak podobná úroveň animace, jednak další slibný a zahozený projekt a navíc ze stejného období. S dnešním odstupem to samozřejmě vypadá hrozně, ale ve své době to mělo úroveň. Proto jsem zmínil Reboot, který ať už dnes vypadá jakkoliv, ve své době na mě dělal pokročilostí animace dojem. Hlavně nic obdobného neexistovalo, přinejmenším na televizní poměry.

Odpovědět
admirál flotily Iconer
Iconerpá 29. ledna 2021

Tak to jsem netušil, zajímavé

Odpovědět
 JZD
JZDso 27. února 2021

Tvůrci Rebootu Star Trek měli evidentně velmi rádi když se inspirovali scénou z filmu Pátrání po Spockovi kdy zhoří Enterprise. V jednom dílu Rebootu shoří pirátská loď a jedna z postav pronese hlášku ve smyslu "ona musela padnout, aby my jsme mohli pokračovat". Tak nějak si to matně vybavuji když jsem jako malej tenhle seriál sledoval na Nově.

Odpovědět

Hodnotit a komentovat mohou pouze přihlášení čtenáři