kapitán flotily Eodeon
Eodeonpo 21. června 2021

Vzrušující trailer k druhé sezóně Picarda právě vyšel a i to může být příležitost připomenout si fantastickou první sezónu a třeba si doplnit i své znalosti. Fanouškům, kteří rádi studují aspekty fikčního světa Star Treku do větší hloubky, doporučuji prolistovat si blog tvůrce seriálu Michaela Chabona, michaelchabon.medium.com. K nalezení jsou zde články s podrobnými poznámkami, ze kterých tvůrci seriálu vycházeli.

Například příspěvek Some Notes on Freecloud představuje detailní portrét zmíněné planety, zatímco Some Notes on Ardani předkládá mapu fiktivního světa Ardani, kterou vymyslel Thaddeus Riker-Troi, včetně popisu kultury všech tamních civilizací. Zvláště ale doporučuji přečíst si Some Notes on Romulans, tedy detailní poznámky k Romulanům, jejich kultuře a společnosti, které zjevně posloužily nejen samotnému seriálu, ale i autorce románu Nejposlednější z nadějí.

Článek volně pokračuje ve dvou dalších příspěvcích, které blíže odhalují mýtus o Ganmadanu, tedy Romulanské obdobě apokalypsy, také pozadí postavy Nareka a tradiční stolní/karetní hru Zhamaq. Při čtení jednotlivých příspěvků se vytrácí jakákoliv případná pochybnost o tom, zda tvůrci věnovali dostatek úsilí každému sebemenšímu z jednotlivých dílků, z nichž příběhy první sezóny Picarda poskládali.

0 Komentářů

Hodnotit a komentovat mohou pouze přihlášení čtenáři