admirál flotily omi
omipá 11. srpna 2023

Vetřelčí téma není zrovna můj šálek kávy. Gornové jsou tu prezentováni jako extrémně odlišná rasa od známých humanoidů, podobně jako ve hře Star Trek The Game z roku 2013, což je moc dobře.

Pokračují tu dál vztahové linky, což je na jednu stranu hezké, na druhou to trochu ruší tu pěknou epizodičnost.

Jinak byl příběh dobře provedený, byť dost temný. Na objevení a obsazení nové (staré známé) postavy si budu muset chvíli zvyknout. Cliffhanger nepotěšil, nějak jsem na něj ani neviděl potenciál. Nu uvidíme příště.

 filbar
filbarso 12. srpna 2023

Konečně pořádný trekový díl. Jenom škoda, že na dokončení budeme muset pár let počkat.

kadet Garak
Garakso 12. srpna 2023

Ano, konečně epické, temné dobrodružství. Mimochodem temnota podle mě ST vždycky slušela, viz třeba pozdější sezóny DS9. Ta podobnost s vetřelci je bohužel asi až příliš okatá a na staronovou postavu si budu muset zvykat taky. Ale jinak super. A na závěr si neodpustím ještě tohle, sestru Chapelovou prostě žeru. 😍

kadet s.s.enterprise
s.s.enterpriseupraveno ne 13. srpna 2023

2x10
Moderní, perfektní, skoro jako JJ trek...

Hodnotím EN verzi, protože CZ verze je 4/5, protože mi chyběla Scottyho divnomluva.

viceadmirál Sokar
Sokarst 16. srpna 2023

Pojetí Gornů jako hodně odlišného druhu je určitě zajímavé a s potenciálem. Jen škoda, že, jak už tady bylo řečeno, to trochu moc provazují celkově a ruší to epizodičnost - včetně cliffhangeru, který zde působí samoúčelně.

kontraadmirál libor
liborút 22. srpna 2023

Tak celkově výborná epizoda, asi budu muset souhlasit, že občas temná epizoda seriálu sluší. Mělo to spád, pár hluchých míst, a za mě výtečnou (škoda, že krátkou) scénu ve stavu beztíže. O Chapelovou se asi popereme, musím říct, že je fakt výborně zahraná, jedna z oblíbených postav. Cliffhanger mě asi zabije (byť jsem ho od poslední epizody očekával), ale minimálně rok je strašně dlouho. Se zobrazením Gornů nemám problém, přeci jen mají být hrůzostrašní a původní gornové byli trochu k smíchu. A další člen původní posádky? Uvidíme až dostane více prostoru, zatím na něj nějaký negativní/pozitivní názor nemám. Tohle považuji za nejlepší Star Trek tohoto století (jo konkurence není velká), ale každopádně se povedl casting, vždyť ti herci fakt umí hrát! A asi si dovolím tvrdit, že druhá sezóna je mírně lepší než první (ale jen o chlup).

admirál flotily Iconer
Iconerpo 11. září 2023

Super epizoda, ale kdy se dočkáme pokračování?
PS: Doufám, že Marie Batel přežije, mám ji rád.

 CzTrekkie
CzTrekkieupraveno út 2. ledna 2024

Hmmm... povedený. Chvilkama jsem se o ně až skoro bál! Jinak dobře propracované, jako ostatně vždy, a příběh taky super! A jsem rád, že Spock Chapelovou zachránil. To by pak Star Trek nebyl ono...😉👍🏻🖖🏻

PS: S tím pokračování příště, které zatím není, mě fakt nakrkli.😂

Hodnotit a komentovat mohou pouze přihlášení čtenáři