admirál flotily omi
omičt 20. dubna 2023

Tohle si zaslouží 7 hvězd. Povedlo se jim to perfektně. Klobouk dolů.

kadet s.s.enterprise
s.s.enterpriseupraveno pá 21. dubna 2023

jako jo, povedlo se to, ale lepší by bylo, kdyby takto jel celej seriál (a do té krychle měli letět jen s bojovu sekcí a federadční lodě měly být vybavené kvantovými torpédy, proč tu orbitální stanici útočící lodě jednoduše neobletí? Nebo to snad ona generuje nějaký planetární štít, který jsme viděli v první sezóně, ale nyní na Zemi ne...? Proč nepočkají, až stanici a vlastně i celou Zemi jednoduše ovládnou asimilovaní mladíci stejně, jako v případě lodí....? a Tuvok měl nějakej divnej hlas)...

admirál flotily Iconer
Iconerpá 21. dubna 2023

Hodně pěkný a napínavý konec. A hodně nostalgie.

Jedna věc mi přišla zvláštní, jak lekce se výsadek z Enterprise D dostal na krychli. Borgové strašně podcenili obranu.

Potitulková scéna byla skvělá.

admirál flotily omi
omiso 22. dubna 2023

Iconer: Borgská loď byla vrak a jestli musela královna parazitovat na svých vojácích, asi moc energie už neměla. Asi proto se schovávali.

 Panky
Pankyso 22. dubna 2023

Epizoda super, ale přejmenování Titanu nebyla dobrá volba. Vlajková loď Entrprise měla vždy představovat to nejlepší a nejmodernější co flotila měla. A ne přejmenovat starou zmodernizovanou loď.

admirál flotily omi
omiso 22. dubna 2023

Panky: To byla zřejmě poklona Enterprise A, o které se nekanonicky traduje, že byla přejmenována z USS Yorktown. Shaw opakovaně Titan označoval za průzkumnou loď, navazuje tedy na tradici Enterprise vhodné pro objevování nových světů a civilizací. Titan je zákulisně považován za nejnovější průzkumnou loď Federace a doufejme, že připravuje půdu pro nový seriál Star Trek: Legacy.

kontraadmirál libor
liborst 26. dubna 2023

Završení seriálu a celé generace (přesně jak zaznělo 35 let/1988-2023) bylo báječné. Mám i výhrady - jako vážně na zničení vesmírného doku nestačí celá Federační flotila? Přeci i na té stanici musela být nějaká omladina, ne? Osobně bych jako potitulkovou scénu dal celou scénu z baru, ale i tak tvůrci zaslouží jedničku. A vystřihl bych Enterprise G (tedy její posádku, to už je opět velké tlačení na pilu). S výsledkem jsem jinak spokojen a ta opravdová potitulková scéna? Neurazí, ale zas tak nic moc nepřinesla.

kapitán Andypos
Andyposst 26. dubna 2023

Nejlepší díl seriálu a jeden z nejlepších ve Star Treku, skvělé završení a líbí se mi, že si nechali pootevřené dveře do nového seriálu. I když mi přijde trochu škoda, že Enterprise G není úplně nová loď a třída, ale na druhou stranu není špatný to přejmenování na počest Déčka. A co se stalo s Fkem?

admirál flotily omi
omipá 28. dubna 2023

Andypos: Fko bylo vyřazeno v průběhu oslavy Dne Federace.

Hodnotit a komentovat mohou pouze přihlášení čtenáři