admirál flotily omi
omičt 13. dubna 2023

Překvapení na začátku epizody mě tedy úplně nepotěšilo. V průběhu epizody si mě však tvůrci získali na svoji stranu. Je to sice hraní na city, ale podařilo se.

kadet s.s.enterprise
s.s.enterprisepá 14. dubna 2023

3x09 91%

Na celou epizodu jsem koukal s vykulenejma očima, čím víc k závěru, tím víc. Ten vychvalovaný závěr bych tak moc nevelebil, jestli z Ent-D ukážou jen můstek, pořád to nebude ono. Co se mi ale líbilo, že Borgské zombíky udělali z těch mlaďochů, je to dobrá narážka na dnešní mladé, co jen koukají do telefonů a tabletů a gumuje jim to mozek :)

Vysvětlení Picardova syndromu, důvodu ukradení jeho původního těla, zapojení měňavců, to vše bylo skvělé. Dokonce se tvůrci sami pozastavili na tím propojením lodí, takže i toto bylo v pořádku.

admirál flotily omi
omipá 14. dubna 2023

Jo jo, přišlo mi, že sepsali scénář, dali ho přečíst nějakému fanouškovi, a odpovědi na jeho dotazy pak začlenili do příběhu. V tomhle jim patří poklona.

Mě už to teda přijde trochu překombinované (od spojení Dominionu s Borgy po syndrom), ale je to sci-fi, vysvětlení bylo, tak co.

Nevím, kdo vychvaluje závěr, ale narážka na ukradení vyřazené Enterprise a celá ta nostalgie byla fajn. Můstek si sice Geordi předělal do seriálového (ve filmu byl upravený) ale opět – proč ne, byl to jeho osobní projekt pro radost. Jen se opět ukazuje, že na použití jakkoli velké lodi stačí pár lidí, kdepak kompletní nebo minimální posádka. 🙃

kadet s.s.enterprise
s.s.enterprisepá 14. dubna 2023

omi:

"spojení Dominionu s Borgy" ... to slovo "spojení" je zavádějící, Dominion chce jen využít v Galaxii dostupnou technologii, v tom se mi líbí, že nnení vše jen ve vztahu k Federaci, ale je tu něco "přímo" mezi Dominionem a Borgy

"syndrom" ... já jsem spokojen, vysbětluje to, proč jiní exBorgové (Janeway, Tuvok, B'elanna) hlas královny neslyší. No 7z9 je asi jiný případ...

kapitán flotily Eodeon
Eodeonpá 14. dubna 2023

Vy jste ty Borgy nečekali? Jako vážně? Vždyť tam byly desítky indicií, že všechno směřuje k Borgům. Respektive myslel jsem si, že měňavci (s Dominionem nejspíš nemají co dočinění) chtějí tu borgskou biotechnologii v Jackovi pro své účely, nikoliv že přímo s Borgy spolupracují, ale jinak tam vše jasně bylo, že irumodický syndrom je špatná diagnóza, hlasy v Jackově hlavě jasně odkazovaly k hlasům v Prvním kontaktu. Mně to odhalení tedy nijak zvlášť překvapivé nepřipadalo.

admirál flotily omi
omipo 17. dubna 2023

Eodeon: Čekal jsem to, spíš jsem doufal, že to nebudou zase Borgové. Od prvního kontaktu jsou jak Picardova pravá ruka.

kapitán flotily Eodeon
Eodeonpo 17. dubna 2023

omi: To úplně chápu. Setkal jsem se už s názory, kdy fanoušci doufali, že se tvůrci nevydají tou nejzjevnější cestou, ale bojím se, že pak by to celé dávalo mnohem menší smysl. Šokující zvraty za každou cenu často nekončívají dobře. Taky se setkávám s názorem, že Borgové jsou nadužívaní a tím pádem vyčerpaní. Souhlas s první částí věty, ale ne s druhou. Potenciál mají ještě velký a zdaleka ne vyčerpaný. Skutečná potíž je, že se kolem nich dávno rozplynula ta aura hrůzy, kterou mívali. Ale to věřím, že se dá napravit.

kontraadmirál libor
liborst 26. dubna 2023

Za mě epizoda dobrá, nakonec jsem byl ochotne spolknout i to zjevné tlačení na nostalgii v podobě Enterprise D, to, že tak velkou loď najednou ovládá jen hrstka lidí z můstku, beru jako, že technologie pokročili a Geordi, jak se nudil a renovoval celou loď (kde vzal tolik času?), tak tam toto nainstaloval. Jen mě trošku mrzí, že 8 z 10 epizod směřují k nějakému konfliktu (v tomto případě odpadlí měňavci vs Federace), aby nakonec přidali 2 díly, kde za vše mohou Borgové.

kapitán Andypos
Andyposst 26. dubna 2023

Velmi dobrý díl, dobře udělaný rozhovor Jean-Luca s Jackem a konečně nám ukázali Enterprise F, škoda, že nic moc nepředvedla a moc se mi líbil odkaz na Archerovu Enterprise NX a její start. Ale úplně jsem nepochopil jak Borgové dostali ten vzor DNA do systému transportérů a nechápu jak se stalo, že Borgové spolupracují s měňavci, aniž by je nějakým způsobem ovládli, jen mají společný cíl, to na Borgy moc nepasuje a trochu mi nesedí, že většina seriálu je o měňavcích a najednou se z toho vyklubou Borgové.

Hodnotit a komentovat mohou pouze přihlášení čtenáři