admirál flotily omi
omine 10. ledna 2021
Tento příspěvek je spoiler a může proto prozrazovat děj více než je žádoucí.

Pojďme to tu trochu oživit, i když mi je jasné, že se možná vydáme na trochu tenký led. Už jste viděli celou poslední sezónu Discovery? Jak se vám líbila? Splnila či předčila vaše nejodvážnější očekávání nebo vás naopak zklamala? Myslíte, že si Michael zaslouží povýšení? Co si myslíte, že v příští sezóně čeká Tilly? Bude pokračovat hrozba ze strany Smaragdových pout? (Nelíbí se mi v překladu řetěz ani svaz, ale myslím tím Emerald Chain). Co vás nejvíc potěšilo a co třeba naopak tolik ne? Líbí se vám 32. století?

32 Komentářů
 Telemachus Rhade
Telemachus Rhadene 10. ledna 2021

Trojku jsem si vyloženě užil. Žádná její čast nespadla do podprůměru a většina se pohybovala v nadprůměru, což bylo suprové osvěžení. Oproti nanicovaté jedničce jsem se v podstatě koukal na jiný seriál. Zajímavý je postřeh s tím svazem, doteď mě vlastně nenapadlo si to překládat :) Co se Tilly týče, tak jako jediný důstojník tam alespoň čuchla k velení tím svým výcvikem, takže Saruova volba nebyla nelogická - ona jen postrádá zkušenosti, což si záhy uvědomila, takže za mě je i toto v naprostém pořádku. Jestli si Michael zaslouží velení nebo airlock, to je otázka... Velení ať klidně má, ale ať už nebřečí. Jestli seriálu něco vyčítám, tak je to všudypřítomné emoční vylévání se. To není nutné. Od čtyřky očekávám klasičtější strukturu Star Treku, méně akce, více průzkumu, a samozřejmě jsem naprosto nadšený z přesunu do budoucnosti! Už s tím koketovala Enterprise i Voyager, ale Disco období časových válek chytře přeskočilo a může se mu věnovat třeba nějaká minisérie o agentu Danielsovi. Je to vpravdě krásně rozehrané a už se těším na další ;)

Odpovědět
admirál flotily omi
omine 10. ledna 2021

Mě se přesun do budoucnosti moc líbil. To, že je Federace rozbitá včetně silného nepřítele v podobě neznámých Smaradgových pout byla velmi zajímavá a slibná zápletka. Od začátku bylo jasné, že Michael přijde na to, proč došlo k Požáru. Tohle mi osobně trochu vadí, že jako správná Mary Sue může dělat jednu botu za druhou a na vzdory veškerým jejím kiksům vše skončí mávnutím kouzelné hůlky happy endem. Kapitánský post pro Tilly mi přišel celkem brzo. Trochu to vypadá, že na celé Discovery je jen posádka na můstku, pár lidí na ošetřovně a v místnosti se spórovým pohonem. Ono by to dávalo smysl, když je celá loď vlastně dutá, jak jsme viděli ve scéně s výtahem. 😀

Jsem moc rád, že ve třetí sezóně pokračovali ve větší epizodičnosti jednotlivých dílů, který začali zavádět ve druhé sezóně. Díly jsou tak od sebe rozeznatelné a každý je o něčem konkrétním. A přitom jsou zároveň provázány navazující dějovou linkou a člověk se tak má na co těšit. To se mi moc líbí.

Co mě zklamalo byl právě závěr, rozuzlení Požáru. Tam si myslím, že mohlo být vymyšleno něco uvěřitelnějšího, možná zajímavějšího. Tohle mi prostě přišlo hloupé a zkratkovité. Ale jinak celkově se Discovery neustále zlepšuje a jsem zvědav na další sezónu. Nakonec i předchozí startrekové seriály se pár sezón usazovaly a hledaly si svůj prostor.

Odpovědět
kadet captain
captainne 10. ledna 2021

Třetí řada Disco Trisco byla konečně osvobozena od dilematu kánon nekánon, což celkem dobře využila. Horší je, že se časem opět vršily nelogičnosti a při vší snaze, prostě jako sci-fi seriál dobrý, jako Trek nic moc prostě. A to s tím Vyhořením či co, větší hloupost jsem už dlouho neviděl, a že jsou teda kupodivu seriály, které jsou spletenci snad všeho možného i nemožného a v nelogičnosti zřejmě chtějí uhrát rekord (např. Pandora!). Sečteno podrženo, třetí řada sama o sobě je fajn podívaná, škoda opět bezpřehé LGBD propagandy a faktu, že hlavní záporačka a ústřední zápletka byla ve finále hódně slabá teda. Osobně se těším na druhou řadu Picarda, má se začít natáčet v únoru (zpoždění kvůli Covidu), a samozřejmě na Strange New Worlds s kapitánem Pikem.

Odpovědět
kapitán flotily Prometeus
Prometeusne 10. ledna 2021
Příspěvek byl nahlášen a označen jako nevhodný.
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killerpo 11. ledna 2021

Já jsem s Discovery spokojený od samého začátku a nejinak tomu bylo i u třetí sezóny, kde jsem měl stejně jako dříve pocit, že s každou novou epizodou je to celkově lepší a lepší a na konce jsem pak více méně skoro ani nemohl dočkat :) Samotné zasazení do 32. století i to, kterak to tam vypadalo, bylo myslím super a celkově jsem si nemohl na nic stěžovat. Michael coby kapitánka frajerka a i když si myslím, že to k tomuhkle bodu tak nějak směřovalo, tak jsem se na konci stejně cítil trošku překvapený :) Emerald Chain mi jako zločenecká organizace celkem celkem sedla a Osyraa byla fakt kočka, ačkoli tou nej kočkou tam byla stejně Grudge <3

Odpovědět
viceadmirál Sokar
Sokarpo 11. ledna 2021

32. století se mi líbí moc, mladé mozky, nové nápady, tolerance :-). Ne, opravdu je posun v čase dopředu po tolika letech stagnace ve 23-24 století super. Celkově mě třetí sezóna bavila opravdu nejvíce, jak vidno Discovery drží tradici, většině trekových seriálů ten rozjezd chvilku trval. Michael a Saru jsou mi pořád silně  nesympatičtí (Saru teď vypadá že odejde) stejně jako fňukna Stamets. Zbytek postav je naopak velmi sympatický, se stále skvělejší Tilly v čele. Nové taky fajn, Book sympaťák, Adira jsou příjemní.

Nový protivník velmi potěšil, Osyraa je skvělá v závěrečném duelu jsem opravdu doufal že zabije ona Michael a ne naopak. Ale třeba se ještě vrátí.

Ohledně Emerald chain souhlasím s omim, a jeho "pouta" jsou docela výstižná. Nevím, jestli už je nějaký oficiální český překlad. Ale tipuji že se dočkáme řetězu a třeba ho zařadíme k perličkám jako Tvrdohlavec, Megazrychlovač, Éra zatracených (zatraceně:) a tak dále.

Odpovědět
admirál flotily omi
omipo 11. ledna 2021

@Sokar Ty je parádní nápad! Prosím o alternativní realitu, kde Osyraa zabije Michael a donutí Federaci ke vzájemné spolupráci. 😆 Zase by si Disco mohlo připsat prvenství v likvidaci hlavní postavy uprostřed seriálu.

Ad překlad Emerald chain: Řetěz se nabízí, ale nesedí mi. Narazil jsem v titulcích na trekdnesu právě na svaz, ale ta vzniklá zkratka mě okamžitě odradila. A najít překlad, kde by to druhé slovo nezačínalo na "s" mi fakt dalo zabrat. Nakonec ta pouta mi k jejich otrockým praktikám docela sedly.

Odpovědět
admirál flotily Chak.
Chak.po 11. ledna 2021

Třetí sezónu jsem zatím neviděl, ale ještě mě napadají okovy, když tu zmiňujete otroky.

Odpovědět
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killerpo 11. ledna 2021

Mě osobně tyhle překlady nesedí tedy vůbec, Emerald Chain mi zní nejlépe, ale chápu že pro potřeby překladu se to nějak přeložit musí.. :)

Odpovědět
praporčík Revan
Revanupraveno po 11. ledna 2021

Popravdě řečeno, bylo to hodně slabé.

     -        Přesun do 32. století bylo vcelku fajn.

    -         Myšlenka zničené Federace dobrá, ale to už jsem někde viděl.

    -         Záporáci vcelku dobří, nato jaký minimální prostor měli.

    -         Díly s císařovnou, byly otřesné. Naprosto nevyužitý potenciál.

    -         Zakomponování Strážce věčnosti bylo jen účelové, i když zábavné. To, že je to Strážce mi bylo jasne okamžitě, co se objevili dveře.

    -         Hlavní postava je pořád strašná, ale v téhle série vypadala aspoň dobře. Nový účes jí sluší.

    -         Původní posádka neměla skoro prostor.

    -         Nové vedlejší postavy byli vcelku zajímavé.

    -        Tilly jako FO, prokázala totální neschopnost. Čekal někdo něco jiného?

   -       Logika uniforem. Federace je na tom asi opravdu špatně. Má sice na úpravu kocápky z 23. století na loď z 32. století, což by se teda fakt  vyplatilo. Ale celou série má posádka staré původní uniformy, až na odznak a super vychytávky typu display z rukávu. Ale na poslední 2 minuty dostanou nové.

   -         Požár nebyl špatný, ale jeho vysvětlení bylo hodně účelové. Aneb jak se zbavit dalšího kapitána. No snad jim to vydrží i do 4 série, ikdyž to je vlastně Rambo v sukni teda v uniformě.

   -         Vše musí skončit "Happyendem" otřesné.   

Oproti Picardovi, Lower Deck nebo The Mandalorianovi, který běžel ve stejném období, to bylo strašné. 4/10.  

Odpovědět
poručík Veczi
Veczist 13. ledna 2021

A ja myslel, ze Lower Deck je hruza.. nakonec i pri te vsi jakoze srande a dalsim nesmyslum jsem ho prijal, protoze mel i hezke momenty, ktere na me dychly tim starym zpusobem.. neco jako v Orville 😎... nicmene Disco proste ne a ne a ne.. nejde mi to sorry.. bylo mi uplne jedno kdo umre.. spise jsem si to pral, aby uz nektery z tech noname lidi natahl backory at je to zajimave.. pomalu nikoho z posadky nezname.. zname jen ty co nam propaganda predhazuje.. mozna pichnu do ziveho a nemyslim to zle, ale taky uz by jednou mohl nejaky chlap vedet co ma delat a kdy se obetovat.. Bylo jasne, ze to zachrani Owo.. ma spravnou barvu a je zena.. to vycitam tomu serialu.. pokud to tak nekdo citi, tak by misky vah mely byt ale vyvazene.. byla tam kupa nelogickym blbosti, pozar to fakt dodelal, kdy na vsechno prijde doktor 🤣 mimochodem to je asi jedina postava, kterou v tom serialu mam rad.. Za tri sezony si me proste Disco neziskalo.. bohuzel.. a ja se snazil.. Ta bitka s turbo vytahy... to me dorazilo... Sleduju stranky Star Trek na insta i face a jen se tam placaji po ramenou jak je skvele ono ci tamto a uzasne, ze tam maji lidi co si rikaji to a prevlikaji se za baby.. je to cele spatne.. spatne a klidne me kamenujte.. Pribeh, lidska soudrznost a vztahy, obetovani pro dobro ostatnich... to tam proste nevidim.. vidim tam sebestredne dite, ktere je za vse spatne jeste odmeneni.. ale jako co si budeme rikat, je pokrok behem 3 sezon zacit jako vezen a skoncit jsko kapitan.. To ani Tom Paris nezvladl za sezon 7. (Je chlap tak asi proto) 🤣🤣🤣🤣

Odpovědět
admirál flotily omi
omist 13. ledna 2021

Teď jsem viděl zajímavé video o nenaplněných očekáváních 3. sezóny DSC. Celkem zajímavé mi přijde přirovnání k detektivce, kdy celou knihu vše nasvědčuje tomu, že vrahem je zahradník a nakonec se dozvíte, že to udělala postava, o které celou dobu v knížce nebyla ani zmínka. Zmíněn je i LOST, který fanoušci milovali, ale konec série je po těch letech očekávání dost zklamal.

Osobně miluju, když na konci udělám překvapené WOW. Pamatujete na film Saw: Hra o přežití? Tam byl nečekaný konec, u kterého všem spadla brada. Některé příběhy jsou honba za pokladem, který jste si nedokázali ani ve snu představit. Některé ale mají místo touženého pokladu jen špinavý čtvrťák, to je život. Je jasné, že ne všechny příběhy mají mít bombastický konec, ale je fajn, když mají aspoň uspokojující. Z reakcí je očividné, že někteří lidé se dokáží od nějakého pokladu na konci cesty úplně oprostit a samotná cesta je pro ně cíl.

S těmi očekáváními se mi připomněla Battlestar Galactica, u které jsme taky čtyři roky čekali na vyvrcholení. Tam nakonec vše vyřešil vyšší mocí, tak mě napadlo: Co byste říkali, kdyby na konci 3. sezóny objevil Q a vše prohlásil za pokračující testování lidstva? 😁

Failure Of The Burn | Star Trek Discovery SPOILERS

In todays episode I share my opinions on Star Trek Discovery's 'Mystery Box'...THE BURN! I talk about the concept overall, and why some feel like it was a le...

youtube.com
Odpovědět
kapitán flotily Prometeus
Prometeusst 13. ledna 2021

Veczi: "To ani Tom Paris nezvladl za sezon 7." Musel by najprv s hodnosťou mladšieho poručíka preskočiť minimálne tri hodnosti a ako dobre vieme tak Michael mala skúsenosti s velením na Shenzhou ako prvá dôstojníčka a ku kapitánskej hodnosti nemala ďaleko. Týmto komentárom som na nikoho neútočil a ani nehľadal konflikt pán vrchný veliteľ Hviezdnej flotily omi, len som ozrejmil pravdivé fakty!

Odpovědět
poručík Veczi
Veczist 13. ledna 2021

Tak hlavne ze Tilly muze byt FO :-)

Odpovědět
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killerčt 14. ledna 2021

Veczi: Tak Tilly přeci nebyla regulérní FO, ale jen dočasný a Saru ji na tento post jmenoval ani ne tak proto, že by pro to měla ze všech ostatních ty nejlepší předpoklady (jako že neměla a sama Tilly to věděla a nijak se s tím při rozhovoru se Saruem netajila), ale hlavně kvůli její empatii, laskavosti a schopnosti sdružovat posádku v těžkých časech... Zkrátka a dobře šlo o spíše výjimečnou situaci.

Odpovědět
poručík Veczi
Veczičt 14. ledna 2021

To me nepresvedcilo.. clovek co nevi co ma delat nemuze byt ani FO.. navic mam pocit, ze by mela jeste byt kadet ne?

Odpovědět
admirál flotily omi
omiupraveno čt 14. ledna 2021

Tilly je praporčík a taky mi na prvního důstojníka úplně neseděla. Ale je to kapitánova volba a velení můstku (na noční směně) měl i Harry Kim ve stejné hodnosti, takže tohle jako problém nevnímám. Možná je to spíš otázka právě na Sarua, jehož důvěru Michael (poněkolikáté?) zradila. Když k tomu přičteme situaci, že si ještě asi úplně nezvykl v novém čase a pátral po zmizelé kelpianské lodi, která mohla mít informace o Požáru, tak se vlastně ani nedivím, že zvolil prvního člena posádky, o kterém si myslel, že mu může alespoň trochu věřit.

Odpovědět
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killerčt 14. ledna 2021

Veczi: Tebe a jiné třeba ne, mě třeba ano. Já to rozhodnutí naopak velice chápal a koneckonců i kvitoval. Nakonec podobné věci jsou v konečném důsledku vnímány značně individuálně, a že se tvůrci zrovna nestrefí do vkusu každého je asi samozřejmé... A ani bych tak úplně neřekl, že by Tilly nevěděla co dělat... Mě naopak přišlo, že se své nové role zhostila velice hezky a že se snažila, a vůbec ne marně.

Odpovědět
kapitán flotily Prometeus
Prometeusčt 14. ledna 2021

A Tilly bola zastupujúci prvý dôstojník takže ktovie ako sa to vyvinie vo štvrtej sérií. Ale keďže mala na konci uniformu červenej veliteľskej farby tak možno naozaj bude "number one". Alebo sa vráti Saru a bude s kapitánskou hodnosťou prvým dôstojníkom. Veď aj v posledných dvoch TOS-kových filmoch mala Enterprise na palube troch dôstojníkoch s plnou kapitánskou hodnosťou, viď Kirk, Spock a Scotty :D A bolo to v poriadku.

Odpovědět
kapitán flotily Macek
Macekčt 14. ledna 2021

Prometeus: Tou uniformou myslíš tu modrou?

Odpovědět
kapitán flotily Macek
Macekčt 14. ledna 2021

Co je zajímavé, našel jsem fotku, která byla asi z vystřižené scény. kde to vypadá na rudou, ale v záberech z epizody je modrá. Trochu připomíná falešnou modrou dodělanou efekty. No potěš koště.

heavy.com

heavy.com
Odpovědět
admirál flotily omi
omiupraveno čt 14. ledna 2021

Jop, Subspace na FB řešil, že uniforma Tilly byla přebarvená až v postprodukci a ještě špatným krytím (nejsou na ní vidět stíny). Takže zřejmě natáčela v červené a potom jim došlo, že to bylo špatně.

Subspace Star Trek fanklub

Že se i mistr tesař někdy utne je vidět na poslední epizodě Discovery. Tilly v ní jednu scénu evidentně natočila v uniformě jiné barvy než kterou měla mít - modrou. Uniforma je evidentně přebarvovaná...

facebook.com
Odpovědět
kapitán flotily Macek
Macekčt 14. ledna 2021

Tak já osobně držím palce, aby to bylo špatně z pohledu budoucího vývoje.

Odpovědět
kapitán flotily Prometeus
Prometeusčt 14. ledna 2021

Macek: Len u Tilly mi nesedí modrá farba. Keďže je inžinierka tak by mala mať zlatú farbu. Modrú farbu mali väčšinou vedecký dôstojníci a lekári.

Odpovědět
podporučík David
Davidčt 14. ledna 2021

Viděl jsem 1. díl.
Ze začátku to vypadalo jak scéna z Avengers. A když už tedy i před Pickardem "existovaly" technologie umožňující člověku bezpečnou srážku s planetou, proč se pak Michael chová při pohybu tak bolestně afektovaně, když nemá ani škrábanec?
V celém seriálu mi schází jakákoli kontinuita s původními filmy a seriály. Vznešené řeči o duchu Federace v závěru dílu byly sice fajn, ale ty to samy o sobě nezachrání.

Odpovědět
kapitán flotily Eodeon
Eodeonupraveno so 16. ledna 2021

Třetí sezóna překvapila a to je dobře. Pomalejší rozjezd je nutná daň za postupné odhalování, jak galaxie vypadá ve 32. století, a to je to, na co jsem byl nejvíc zvědavý, a proto mě také sledování bavilo. Vypadá stále povědomě, stále startrekově, ale je to jiný svět a jeho poznávání mi připadá jako hlavní účel třetí sezóny, nikoliv Burn, což je spíše MacGuffin a přemrštěná očekávání spojená s Burnem jsou také příčinou vší té frustrace, o které tu čtu. Jestli někdo čekal něco obřího, epického a kataklyzmatického, třeba deset miliard borgských krychlí v mlhovině Verubin, chápu to zklamání, ale o tom Trek není. Star Trek je, jak se říká, "human adventure", a tenhle rys Treku odhalení příčiny Burnu skvěle vystihlo. A hlavně to bylo něco zcela nečekaného, co neměla šanci předpovědět ani jediná, sebebláznivější fan teorie. A to se počítá.

Z epizod se mi osobně zdaleka nejvíc líbilo "Sjednocení III". Ani ne tak kvůli kontinuitě, i když mě samozřejmě velice potěšilo, že životní dílo mé oblíbené postavy se dočkalo naplnění, a že někdejší odpadlík Vulkánu je svými lidmi zpětně doceněn a hluboce respektován, ale zkrátka tím trekovským duchem. Nebyla tam naprosto žádná akce, žádný boj, ale čistě konverzačně poháněné drama, ve kterém se spojovaly a skvěle do sebe zapadaly dimenze osobní a dimenze politická. Velice potěšil i mirror two-parter. Dokud jsem ho neviděl, ani jsem si neuvědomoval, jak silně chybělo mirrorovému story arcu z první sezóny podobné završení. Nu, tak se ho konečně dočkal.

Trikově to bylo oslnivé. Málokdy si to při sledování uvědomuji. Většinou beru vynikající úroveň zvláštních efektů za samozřejmost, když vím, že jdu sledovat blockbusterové sci-fi nebo drahou televizní produkci, a i v prvních dvou sezónách jsem vysokou úroveň speciálních efektů vnímal spíš podvědomě a nepozastavoval se nad tím, ale ve třetí sezóně jsem místy až žasl, jak skvěle to místy vypadalo. Tipuji, že co studio ušetřilo snížením počtu epizod, to investovalo právě do kvality technického zpracování. Ani ta problematická covidová post-produkce to kor znatelně nenarušila a to je také hodno obdivu.

Nové postavy jsou fajn, ale vyloženě nadšený nejsem z žádné z nich, jako ostatně z žádné postavy v seriálu. Jako ostatně z většiny postav v Trek seriálech obecně. Postavy jako Spock nebo Sedmá jsou zkrátka vzácnost. Ale ještě nevzdávám naděje, že se nějaké takové dočkáme i v Discu. Velice potěšila Cronenbergova malá rolička. Klidně ať ji tvůrci do příště o něco zvětší.

Co se závěru týče a návaznosti na příští sezónu, nejsem fanouškem rozhodnutí udělat Michael kapitánem lodi. Jasně, spělo to tam a dřív nebo později by to stejně takto dopadlo, ale asi bych raději, kdyby to bylo později než dříve. Chápu, že konkrétní vývojová linie téhle postavy napříč sezónou byla celá jen o tom, že se své roli velice vzdálila a postupně si k ní s obtížemi hledala cestu zpět, a odůvodněné to tam mají tvůrci dobře, ale pocitově mi to stejně připadá uspěchané. Možná ale ze mě mluví i skutečnost, že jsem si v kapitánském křesle oblíbil Sarua. Až mě překvapilo, jak kompetentní kapitán se z něj stal. Ten mi v té roli (a doufám, že ne v seriálu jako takovém a že neodchází napořád) určitě bude chybět.

Mile překvapila Osyraa a to právě tím, že silně nabourávala klišé sezónního záporáka (tohle je přeci Star Trek a ne Star Wars, aby se vše točilo okolo boje hrdina vs zloduch!). Sice byla hrdinům protivnicí, ale líbilo se mi, jak sama sebe nevnímá jako představitelku zla, jak pragmaticky řeší situace, že má určitý svůj kodex zásad, že je schopná ušetřit posádku a nabídnout olivovou ratolest i v situaci, kdy by někdo jiný na jejím místě neváhal napřed střílet. Samozřejmě pro svůj přístup 'účel světí prostředek' byla stále v ostrém protikladu k ideálům Federace a tím pádem v protikladu hrdinům a to se dřív nebo později muselo vyhrotit, každopádně smrti té postavy je mi líto, býval bych jí v seriálu moc rád vídal i nadále. Tady měla, stejně jako skoro všichni, prostě příliš málo prostoru. Kor s přihlédnutím ke zjevným hereckým kvalitám představitelky. Plus mi udělalo radost, že vzala vítr z plachet všem těm incelům a antifeministům, kteří viděli jakousi údajnou propagandu za tím, že seriál líčí jedině bílé muže jako padouchy. Zjevně se totiž nebojí jako protivníka představit i (exoticky) barevnou ženu :)

Odpovědět
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killerpá 15. ledna 2021

Osobně mi Saru jako kapitán taky bude chybět, neb jsem si ho v jeho kapitánské úloze velice oblíbil a mám za to, že od první sezóny ušel v rámci vývoje nemalý kus cesty a že jak moc byl zprvu rozpařitý a nejistý, tak se ve třetí sezóně více méně našel a ke konci už to byl někdo, pod kým bych já osobně klidně i rád sloužil a od koho bych si rád nechal velet a věřil mu :) Opravdu též moc doufám, že z DIS neodchází nadobro a že se s ním ve 4. sezóně o5 uvidíme...

Odpovědět
viceadmirál Shane
Shaneso 16. ledna 2021

Osobne se mi 3 sezona libila. Ma pro mne Star Trekovy nadech pozitivna, kvuli kteremu jsem si kdysi ST zamilovala. Nebudu se prozatim dlouze rozepisovat, na to si dam jeste jednu projekci cele sezony hezky najednou, ale sve hlavni dojmy vam napisu :).

- presun do budoucnosti je dobry krok, scenariste maji diky tomu volnejsi ruce.
- upgrade lode i technologii se mi moc libil i stanice je pekna, doufam, ze z ni uvidime vice.
- Saru se sice snazil, ale IMHO na kapitana dulezite lodi proste nema. Co je pozitivni, ze zrejme nasel smysl sveho dalsiho zivota a z lodi odesel.
- Tily je dobry material na budouciho skveleho velitele, jen jeste musi nabrat zkusenosti. Tato postava me velmi prijemne prekvapila, ve druhe sezone mi prisla, ze jen nekontrolovatelne keca vsem do prace a ma emo vylevy.
- Michael me tez prijemne prekvapila. Jsem rada, ze se stala kapitanem. V teto sezone ukazala, ze z posadky DSC je jedina, kdo na tento post patri. Sice bych tez ocenila mene emo vylevu, ale oproti predchozim sezonam se krotila.
- Emo vylevy, to je pro me kapitola sama pro sebe. Proste jich je v DSC moc, takze kdyz je nejaka opravdu vypjata scena, uz vas to tolik neohromi, protoze se nema co vygradovat. Emoce jsou skoro vsude :(. To je pro me take hlavni neduh DSC.
- dalsi postavy jsou ve 3. sez. ok. Jsem rada, ze Detmer a Owosekun dostaly vice prostoru. Stamets se uklidnil, doktor tez. Trill je v poho. Shrnuto podtrzeno, se vsichni zlepsili oproti 2. sez.
- Georgiou je moje nejoblibenejsi postava a dily s ni byly proste super. Strazce vecnosti sice neprekvapil, ale byl krasne zakomponovan a potesil me - super dily. Uz se tesim na serial primo s Georgiou :).
- Dil s Vulkanci/Romulany tez nadhera a pekna pocta ostatnim ST seriim.
- Orionka a jeji navrh reseni situace smlouvou me velmi prijemne prekvapil. Jen me zklamalo, ze se tomuto tematu nevenovali vice/dele. Doufam, ze Emerald Chain bude mit jeste dulezitou a zajimavou roli v budoucnu.
- Burn me hodne zklamal. Napad okolo Kaminiar vedcu byl velmi dobry, ale "zhrouceni/rozzureni" decka navazaneho na dilithium... to mi proste zavani fantasy. To snad radsi, kdyby se ukazalo, ze to zpusobil zlobivy potomek Q.

Posledni postrehy - nove uniformy se mi vubec nelibi, zato originalni veticka noveho kapitana Michael "Let's Fly" je proste super!

Odpovědět
admirál flotily omi
omiso 16. ledna 2021

K té Michael kapitánem. Mě se líbilo směřování, které měla z počátku s Bookem. Tahle svoboda jí myslím vyhovovala mnohem víc. Při návratu na Discovery bylo vidět, že už se posunula jinam, jednala na vlastní pěst a i když ve jménu vyššího dobra, byla vlastně dost bezohledná. A na konci lusknutím prstů a přes veškeré kixy, problémy a degradaci, šup kapitánský frčky? Ne, to mi nezapadlo, ani dějově, ani jako gesto od admirála. Dokázal bych si spíš představit, že by se na konci čtvrté řady, možná k velké radosti některých diváků, s posádkou rozloučila a odešla s Bookem. Ve čtvrté sezóně by pak přišla Discovery při další krizi na pomoc a na konci další sezóny se smysluplně stala kapitánem.

Jinak Q jsem si jako původ Požáru dokázal představit a to je bohužel přesně to. Cílem bylo šokovat za každou cenu, takže vymysleli něco, co nikdo nebude čekat, i když to je trochu přitažené za vlasy.

A nové uniformy se mi taky úplně nelíbí. Dost mi připomínají ty Romulanské z TOS.

Pin on Romulans

Sep 21, 2015 - This Pin was discovered by Janine Rahman. Discover (and save!) your own Pins on Pinterest

pinterest.com
Odpovědět
podporučík David
Davidso 16. ledna 2021

Upřímně... podíval jsem se na první dva díly, a zvažuju že už zbytkem nebudu ztrácet čas. Jo, dá se na to dívat, a v něčem se to Star Treku podobá. Má to příběh i spád. Ale to pojetí je natolik odlišné, že já to prostě nedávám. Sorry. Raději si budu donekonečna pouštět TOS-ENT, než abych si kazil svoje cítění ke Star Treku.

Odpovědět
poručík Veczi
Vecziupraveno po 18. ledna 2021

pan mi mluvi z duse, uz ho sleduju nejakou dobu :-)

https://www.youtube.com/watch?v=Gbl4FcKttd4

Odpovědět
praporčík ada1987
ada1987ne 31. ledna 2021

Odpověď pro: Veczi

uplny suhlas. co sa tyka povysenia, kam sa hrabe Michael?! J.Kirk vo filme ST z roku 2009 nedokoncil ani akademiu hv. flotily a za jednu akciu bol menovany kapitanom. To Michael bola aspon prvym dôstojníkom. na Uss Shenzhou.

Odpovědět

Hodnotit a komentovat mohou pouze přihlášení čtenáři