kralik979cz
kralik979czupraveno út 4. května 2021

Je podle vás pravda že mezi warp gondolema proudí energie a warp pole se generuje ve prostřed tohoto proudu energie a proto musí být gondole v párech a nesmí mezi nima nic být ( tohle řekl Gene Roddenberry jako pravidlo warpového pohonu a bohužel by to vyvracelo desing tříd: freedom, saladin, defiant atd. ) a nebo je to tak že gondole fungují samostatně a warpové pole generují rovnou cívky v gondolách?

Tohle je můj první příspěvek takže mě prosím nehejtujte za chyby. děkuji

12 Komentářů
 CzTrekkie
CzTrekkieút 4. května 2021

Náhodou dobrý na první příspěvek. To když se koukneš pořádněji, tak já jsem nenapsal žádný😄!!

Já totiž píši pouze komenty. Prozatím.🖖

Odpovědět
 kralik979cz
kralik979czút 4. května 2021

Odpověď pro: CzTrekkie

supr a jak to podle tebe je?

Odpovědět
 CzTrekkie
CzTrekkieút 4. května 2021

Odpověď pro: kralik979cz

Podle mě se warp pole tvoří rovnou ve cívkách.🤔 Ale já to úplně nevím...

Odpovědět
 kralik979cz
kralik979czst 5. května 2021

Odpověď pro: CzTrekkie

podle mě taky

Odpovědět
admirál flotily omi
omist 5. května 2021

Co se mi podařilo dohledat, tak Matt Jeffries, návrhář původní Enterprise, umístil gondoly dál od trupu, protože předpokládal, že v nich bude proudit ohromné množství energie, které by mohlo ovlivňovat zdraví posádky.

Gene Roddenberry omezil umístění gondol tak, aby se nekryly s trupem a zároveň byly vidět z čelního pohledu. To bylo zejména z estetických důvodů, aby loď vypadala z co největšího množství záběrů dobře. Zároveň měly být vždy v páru, což mělo loď jasně zařadit do vesmíru Star Treku. Samozřejmě to fanoušci od začátku nedodržovali, vznikla tak např. třída Saladin, která má gondolu jednu. V kánonu se myslím lichý počet gondol objevil poprvé v poslední epizodě TNG, kde měla budoucí Enterprise D tři gondoly. Tvůrci to "vysvětlovali" zdvojením warp cívek v prostřední gondole, čímž měli teoreticky dodržet Roddenberryho párové pravidlo. 🙂

Warpové pole se má opravdu generovat pomocí warp cívkek v gondolách.

Odpovědět
 CzTrekkie
CzTrekkiest 5. května 2021

Odpověď pro: omi

Věděl jsem to!!!!😄

Odpovědět
 Korax
Koraxst 5. května 2021

Ano, warp pole se generuje warp cívkami v gondolách, ale neplatí, že by počet warpgondol měl být dva nebo čtyři, šest a podobně. Stabilní warp pole, byť slabší, vytvoří i jedinná gondola - viz třeba lodě třídy Freedom. Mezi více gondolami navíc může být i trup lodi - tak to má například třída Steamrunner.

Odpovědět
 kralik979cz
kralik979czst 5. května 2021

Odpověď pro: Korax

Tak proč to tedy Gene Roddenberry řekl? 🤔

Odpovědět
 kralik979cz
kralik979czupraveno st 5. května 2021

Odpověď pro: kralik979cz

Taky tam ještě mluví o tom že se warpové pole generuje opravdu v proudu energie mezi gondolema

Odpovědět
 CzTrekkie
CzTrekkiest 5. května 2021

Odpověď pro: kralik979cz

Tak já už jsem fakt zmatený!🤯

Odpovědět
kapitán flotily Eodeon
Eodeonupraveno čt 6. května 2021

Ano, i já jsem mnohokrát četl, že podle Roddenberryho představ by warpové gondoly měly být vždy párové a warpové pole by mělo vznikat mezi nimi z jejich součinnosti. Při preprodukci TMP se dokonce uvažovalo, že pole energie mezi gondolami refitované Ent bude viditelné jako "blesk" nebo pruh zářivé energie spojující obě gondoly (představuji si to nějak na způsob závodů kluzáků ve Star Wars), ale tvůrci se nakonec spokojili jen s tím, že gondoly zevnitř svítí modrým světlem, a nikdo se téhle myšlenky už dál nedržel a velké množství designů hvězdných lodí se mu přímo vzepřelo, třeba Defiant tím, že mezi warpové gondoly umístil celý trup lodi, nebo lodě s nepárovými warp gondolami, z nich historicky první byly lodě z Josephova Technického manuálu, čímž myslím především Saladin/Hermes, které byly de facto kanonizovány, když se vyskytly v TMP ve formě diagramů na displayi, což je paradox.

Čili s ohledem na další vývoj bych se nebál bezpečně prohlásit, že warpové pole generují samotné gondoly, a podporují to opět některé okudagramy, které se tu a tam vyskytují, a sice když na monitoru vidíme schéma warpové bubliny, bývají to zpravidla takové "siločáry" obklopující loď a ty se sbíhají ve špičkách gondol. Jasně se mi například vybavil záběr z Prvního kontaktu, kde se Phoenix chystá k warpu, Cochrane zapojuje pohon a po očku sleduje monitor, který právě tímhle způsobem warpovou bublinu kolem lodi znázorňuje. I když pravda, musí se nechat, že mezi špičkami gondol je tam zakreslená spojnice.

Star Trek First Contact - First Warp Flight

We see the Phoenix undertake the first warp flight. All credit goes to Paramount Pictures.

youtube.com
Odpovědět

Hodnotit a komentovat mohou pouze přihlášení čtenáři