admirál flotily omi
omičt 19. května 2022

Pořád se mi nechce věřit, že se jim daří tak úžasně vystihnout vztahy posádky obdobně jako v TOS knížkách. Tohle není rodina, to jsou ti nejbližší přátelé, které můžete mít a naprosto se na ně v budoucnu spolehnout. Tenhle pocit mi ve Star Treku vážně hodně dlouho chyběl. V Discovery přítomen není, v Prodigy zatím také ne, na to jsou protagonisté ještě příliš mladí. Hmm, v Podpalubí jsou spíš přátelé s výhodami. V Picardovi takoví náhodně sesbíraní, které v poslední sezóně je nahradí právě ta rodina. Tajemné světy se mi v tomhle směru prostě trefily do noty.

viceadmirál Sokar
Sokarpá 20. května 2022

Souhlasím s omim, tohle "staré dobré kamarádství" je úžasné, taky mám pocit jako bych se vracel do doby TOS knížek. A už ty tři epizody mi stačily k tomu, aby se mi to v hlavě zajelo a těším se každý týden. Konečně formát a styl, který mi po dlouhé době přesně sedí. Tedy "planeta týdne", žádné dlouhé a složité story arcy, které se většinou na konci seriálů složí pod vlastní vahou, takříkajíc. Je tu to přátelství, ale i humor a drama, na každém konci takové správné vydechnutí/poučení, jak si ho v ST pamatuju. Plus k tomu všemu Rebecca Romijn - silná, inteligentní, tajemná, nádherná. Zkrátka ano, líbí a moc.

kadet s.s.enterprise
s.s.enterprisene 22. května 2022

Pravá ST atmosféra zachována, byť tentokrát hlavně na základě recyklované zápletky s chybami vůči canonu.

chyby (SPOILER): vynález skladování v paměti transporteru, zakázané DNA modifikace, které ale v první díle nevadily, podivná ochota posádky tajit rasu prvního důstojníka

Mělo to tedy pomalejší tempo, bylo to nudnější, ale pocitově i přes ty chyby, to bylo pořád dobré.

admirál flotily sarao
saraoút 24. května 2022

kadet mirRa
mirRaso 28. května 2022

Velice pěkně odvyprávěný příběh o tom, že předsudky jsou "mrcha", okořeněný solidními dialogy zejména mezi Spockem a Pikem.

Hodnotit a komentovat mohou pouze přihlášení čtenáři