viceadmirál Sokar
Sokarpá 25. března 2022

kadet s.s.enterprise
s.s.enterprisepá 25. března 2022

zhnusení

SPOILER:

Akorát mě nasrali, protože Guinan má ve 21.stol. prostě vypadat a chovat se jinak. Okecat to jinou časovou linií moc nejde (to by šlo jen to, že Picarda nepoznala), ale celkové její chování má být jiné. Tvůrci buď neznají a nebo se rozhodli ignorovat TNG Šíp času :(
Proč nevyužili Whoopi a možnost omlazení pomocí AI CGI? Vždyť víme, že AI funguje. Cpát tam zcela jinou tvář mi vadí a hodně.

Jako vadí mi i to, že ta borgská královna vypadá jinak, než v Prvním kontaktu, vždyť není vůbec slizská, nemluvě o tom, že mohli využít původní herečku (Alice Krige), za kterou by byli fanoušci určitě moc rádi.

Když neumí využít AI k oživení starých figur, tak ať se nevracejí pořád do minulosti. Toto je výtka i k JJ ST, DIS a SNW.

admirál flotily omi
omipá 25. března 2022

Recast mě taky trochu překvapil, ale nevadil mi. Typově mi herečka seděla a asi jsem i rád, že se nepokoušeli o CGI, protože to pořád ani v drahých filmech nevypadá jak by mělo.

Co mi ale vadí je taková nijakost téhle epizody. Je to problém sezónního story-arcu. Picardovo hledání mohlo být zajímavé, ale ve výsledku bylo zklamáním a zakončené místo cliffhangeru spíš WTF pocitem. Honička v autech coby náplň epizody nestojí za řeč a tak vlastně zbývají jen narážky na Cestu domů. Je to prostě epizoda, která byla asi potřeba, ale ve výsledku není zas tak zajímavá, aby v rámci opětovnýho koukání na sérii nešla přeskočit.

@s.s.enterprise: Ve Voyageru se řešilo jaktože královna neumřela v Prvním kontaktu. Dokonce se spekulovalo, že královny jsou rekrutovány z vybraných druhů, které mají předpoklady k ovládání kolektivu. Takže za mě to může být prostě jen královna z jiného druhu, však to nejsou klony.

kadet s.s.enterprise
s.s.enterprisepá 25. března 2022

@omi: s královnou máš pravdu, taky jsem o ní mlčel, ale když už mě jednou naštvali, tak nebudu tajit, že to jen zesílilo i pocit ohledně královny. Ve VOY už jiná královna byla, ale do finální epizody stejně nakonec obsadili Alici Kriege, protože chtěli vyjít vstříc fanouškům, kteří už tehdy brblali... Tzn. měli tvůrci vyjít vstříc i nyní a nedělat tolik změn naráz...

 Telemachus Rhade
Telemachus Rhadepo 28. března 2022

3,5/5 - Bylo to o něco lepší než minule. Kdo je vůči kánonu pozorný, tak zjistí, že chyby tam nejsou, přestože se to tak může jevit. Čili potud OK. Nelíbí se mi ale ta obhroublost s jakou se to prezentuje. Nejhorší asi byla holčička, která (coby Watcher) říká: „Jestli odsud, Guinan, okamžitě nevypadneš, prokopnu ti obličej teniskou.“ Naprosto zbytečné! Chybí tomu obyčejná slušnost, dříve pro Star Trek tolik typická.

Hodnotit a komentovat mohou pouze přihlášení čtenáři