admirál flotily omi
omine 14. listopadu 2021

Byl zprovozněn simulátor

Holoromány byly posledním velkým dluhem chybějícím na nové verzi webu. S obrovským zpožděním a zároveň úlevou můžeme dnes oznámit, že simulátor je znovu v provozu. Zatím jsou k dispozici tři holoromány, které byly uveřejněny v rámci odznáčkové hry na původní verzi webu. Již zítra se však můžete těšit na úplně nový holoromán od Williama Kirka.

Do simulátoru se nově vstupuje dveřmi. Dveře simulátoru by se měly po najetí myší otevřít a ukázat individuální prostředí každého z programů. Kliknutím na obrázek dveří se spustí program ve speciálně upraveném vzhledu, který by měl co nejméně rušit při hraní holormánu. Vše by mělo být responzivní a fungovat dobře na jakémkoliv zařízení. Pokud však narazíte na část příběhu, která by na vašem zařízení nefungovala dobře, dejte nám to prosím vědět, klidně v komentáři pod tímto článkem. Nezapomeňte popsat část příběhu, v které se chyba nachází.

Fungování simulátoru prošlo také úpravami. Nevyužívá již ručního ukládání záložek, ale ukládá pozici automaticky. Pokud z jakéhokoliv důvodu holoromán opustíte uprostřed příběhu, budete se do něj moci kdykoliv vrátit. Stačí si před novým spuštěním zvolit, zda chcete v programu pokračovat nebo jej pustit od začátku. Pozice se samozřejmě ukládá pro každý z programů zvlášť. Pokud se však dostanete na konec příběhu, není možné v programu při příštím spuštění pokračovat. Jediná možnost je spustit program od začátku.

I konec příběhu nyní poznáte jednoduše. Červeně svítící zavřené dveře s chybovou hláškou oznamuje neúspěšný konec. Zeleně svítící dveře, které jsou otevřené na chodbu a pod nimi zelené oznámení je indikací, že jste program dokončili úspěšně.

Holoromány jsou součástí bodového hodnocení zde na webu. Za úspěšné splnění testu lze získat až 5 bodů dle obtížnosti testu, za úspěšné splnění holorománu se započte 10 bodů. Nově v navigaci kromě holormánů přibily i přehledy naposledy získaných bodů a bodů získaných celkem.

Pevně doufáme, že vás staré i nové příběhy budou bavit a jejich hraní si užijete.

2 Komentáře
 Samuel_Thorn
Samuel_Thornpo 15. listopadu 2021

Super. :-) Doufám, že si je brzy budu moci projít. Děkuju za ně.

Odpovědět
komodor William Kirk
William Kirkpo 15. listopadu 2021

To je prima, na holoromány se těším :-) Díky.

Odpovědět

Hodnotit a komentovat mohou pouze přihlášení čtenáři