Ztracený příběh ze scénáře pro film Star Trek: Vzpoura

čt 21. ledna 2010      autor: little borg      přečteno: 3613x      komentáře: 8

scénárista Michael Piller V prosinci 1998 britské vydání časopisu DreamWatch udělalo exkluzivní rozhovor s jedním ze Star Trek scénáristů/producentů - Michaelem Pillerem. Ten v interview mluvil o svém vůbec prvním návrhu scénáře pro devátý film Star Trek: Insurrection, následně nazývaný Star Trek: Stardust. Zde jsou výňatky z článku, který je součástí projektu 'Archivní rozhovory'.

Pillerův přístup byl jednoduchý: udělat pravý opak Apokalypsy - "The Heart of Lightness" chcete-li - jako zdroj inspirace.

"Chtěl jsem začít scénou Picarda na Akademii, kde bychom viděli, jak neurvalý mladík to byl," řekl Piller: "Opravdu to není ten samý Picard, kterého jako dospělého respektujeme a obdivujeme. Ukázali jsme ho ve vztahu s jedním z jeho nejlepších přátel, který ho dostane do problémů. Přivedli jsme zpátky Boothbyho, aby zodpověděl velkou Star Trek otázku o historii vztahu Boothbyho a Picarda, a do jakých trablů se Picard dostal. "

"Pak bychom se skokem dostali do budoucnosti, kde Flotila vysílá Picarda na misi do podivné neznámé galaxie. Tam najde svého starého přítele, který měl zdánlivě zmizet, stávkující hvězdné lodě, tvoří se všechny druhy chaosu v Neutrální zóně. Takže Picard je nucen jít za svým starým přítelem, a když se tam dostane, zjistí, že jeho přítel vypadá přesně tak jako v úvodní sekvenci. Ukázalo se, že tato planeta má magický omlazující vliv na obyvatele. Když Picard zjistí, že jeho starý přítel odhalil spiknutí s cílem vzít tuto planetu obyvatelům, kteří tam žili, přidá se k němu v boji. Tehdy, myslím, to bylo proti Romulanům. "

"V tu chvíli začal Rick [Berman] ztrácet důvěru v příběh," řekl Piller: "Jeho největším problémem bylo, že Patrick nebude chtít být Picardem, který se nestane opravdovým hrdinou. A co v podstatě řekl, je, že hlavní postavou filmu je starouš. Když jsem to slyšel, těžko jsem mohl namítat."

Bermana pak napadlo: "Co kdyby Dat byl ten chlap na planetě?"

"Věděl jsem, že je to dobrý nápad, když jsem to slyšel. A mohlo by to fungovat, protože Picard je náhle poslán, aby našel Data, a základním faktem je, že byl vyslán ho zabít, je to stejné jako v "Heart of Darkness", uvedl Piller: "Šli jsme tímhle směrem dlouho a celý náš příběh 'Fontána mládí' byl pryč. Měli jsme velmi vážné drama, v němž je Picard nucen zabít Data v průběhu první poloviny filmu, jen aby zjistil, že Dat ve skutečnosti jen hájil bezbranné lidi. Takže si Picard navlékne rukavici a jde vybojovat dobrý boj. Je to bez legrace a lehkosti, ale byl to smysluplný příběh. A studiu se celkem líbil."

Někdo z exekutivy měl nějaké vážné obavy o směřování Vzpoury, měl pocit, že je to příliš temné. Hřebíčkem do rakve bylo, když Patrick Stewart zavolal a řekl, že se mu to vůbec nezdá.

"Patrick v podstatě řekl: 'Je to temné, není to veselé, je to nudné, a to není zábavné.'" Piller dodal: "Pak poslal velmi výmluvný dopis se všemi důvody, proč nechtěl dělat takový příběh. Pochopili jsme, že chce točit něco zábavného. Rickovi jsem řekl, že jestli chce zachránit část práce za poslední čtyři měsíce, zaměříme Fontánu mládí na Patricka. Rick mu zavolal a Patrick reagoval nadšeně: 'Drahý, to je úžasné. Je to přesně to, co mám zájem dělat'. Takže veškerá energie, kterou jsem vynaložil, odešla novým podivným směrem."

Zdroj: TrekWeb.com
nadporučík little borg
autor: little borg
vydáno: čt 21. ledna 2010
přečteno: 3613x
komentáře: 8
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG