Star Trek: Voyager - Hadi v trávě "Čas: 56002.3"

ne 16. srpna 2009      autor: Klub Trekkies: TNG      přečteno: 4336x      komentáře: 0

Star Trek: Voyager - Virtuální osmá série #2 Chakotayovy myšlenky přerušil oznamovací tón dveří. "Vstupte," zvolal. Do kajuty vešla kapitán Janewayová. Aniž by ho vzala na vědomí, rozhlédla se kolem. Když nemohla lokalizovat objekt, po kterém pátrala, otočila se přímo na něj a odsekla: "Kde je Sedmá?" "To nevím, kapitáne. Proč se nezeptáte počítače?" Chakotay vstal od stolu a odložil PADD. Kapitán se na něj podívala s výrazem, který hrozil, že bude linčován.

"Nebuďte směšný. Počítač mi řekl, že byla tady." "No, zcela očividně tu není," řekl jí trochu neuctivě, ale její nálada jej popudila. Když se chovala takto, nebyla šance říct nebo udělat něco, aby se uklidnila. Velmi dobře věděl, že ji trápí situace, ve které se nyní Voyager nachází, ale pokud s ním v této chvíli o tom nechtěla mluvit, snad by mohli najít mohli najít způsob, jak se s tím vyrovnat společně. Dostal se s ní do křížku už při mnoha příležitostech, ale věděl, že by nemohl být prvním důstnojíkem Voyageru, kdyby jen tak ustupoval její tvrdohlavosti.

"To vidím, Chakotayi," pravila podrážděně. "Má teď pracovat v astrometrice. Mohl byste mi tedy říct, kam šla?" Rozhodl se, že bude nejlepší, když nebude přilévat olej do ohně jejího hněvu. "To nemohu, především proto, že tu nebyla, Kathryn. Vyhýbá se mi. Za poslední týden jsem ji viděl jen párkrát." Kathryn pozvedla obočí. "Aha." Chakotay si nebyl jistý, kolik toho věděla o jeho schůzkách se Sedmou. Opravdu se nemohl přinutit nazvat je vztahem. "Pokud to musíte vědět, nic z toho nevzešlo. Sedmá se právě nachází v průzkumné fázi." "Do toho, co děláte ve svém volném čase, mi komandére nic není. Potřebuji ji v astrometrice a ne aby byla rozrušená. Je to jasné?"

Podíval se na ni nevěřícně. "Slyšela jste vůbec, co jsem řekl?" Kapitán si rukama promasírovala spánky a na tváři se jí objevil dotčený výraz. "Chakotayi, tím se teď opravdu nechci zabývat. Mám hvězdnou loď uprostřed ničeho, posádka je připravena mě nahradit osobou drhnoucí vedení plazmy a ještě mám skupinu Cardassianů takřka přede dveřmi. Opravdu potřebuji vaši podporu a to právě teď." "Posádka vás nechce nahradit." "Co?" "Není to tak, že by vás nesnášeli, Kathryn, jen byste k nim měla promluvit." Kdyby jí mohl číst v mysli, viděl by, že je vystrašená. "Dokážeme tím vším znovu projít. Zkušeností na to máme dost."

Chakotay se pokoušel nadlehčit konverzaci, ale jeho humor se bohužel nesetkal s úspěchem. "Vše co od vás chci, je ujištění, že Sedmá z Devíti bude dělat svoji práci, když jí bude zapotřebí." Chakotay povzdychl. Tato konverzace, jestli tak tedy lze nazvat to, když dva lité mluví každý o něčem jiném, se dostala do kruhu. Jak mohli dovolit, aby se to stalo? "To jí musíte říct sama." Když komandér uviděl, jak se její ústa změnila v jednu tenkou čárku a jak dala ruce v bok, trhnul sebou. Právě, když se připravoval na nejhorší, z komunikačního systému se ozval hlas. "Kim Janewayové." Za toto načasování byl Chakotay Harrymu nadmíru vděčný. Kapitán uhodila do svého odznaku a štěkla: "Tady Janewayová. Co se děje, Harry?"

"Madam, je tu něco, co byste měla vidět. Můžete přijít na ošetřovnu?" "Hned tam budu. Janewayová konec." Věnovala Chakotayovi poslední pohled, který značil, že spolu ještě neskoncovali a pak odkráčela pryč.

Příběh zveřejněn s laskavým svolením autora překladu.

Zdroj: http://vv8.jetc.org | Překlad: Klingi
bez hodnosti Klub Trekkies: TNG
autor: Klub Trekkies: TNG
vydáno: ne 16. srpna 2009
přečteno: 4336x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG