Osobní deník – Star Trek – rychlé shrnutí

út 19. května 2015      autor: Kathryn Janewayová      přečteno: 4040x      délka: 2 min      komentáře: 10
Tento článek patří mezi Osobní deníky, jejichž obsah není korekturován redakcí.

Minulý měsíc jsme dostali ve škole úkol ze slohu na jakékoliv téma, ale podmínka byla, že to musí být výklad. A tak jsem se rozhodla napsat něco o startrekovských seriálech. Ctěla jsem všem nějak Star Trek přiblížit a aby se taky zamysleli o tom, co o něm říkají, protože ne všem se líbí, jak to říkají. Jak už víte, tuto práci jsem psala jako výklad, tudíž to není zaměřený na to, co si o nich myslím já. 

   Star Trek- tato dvě slova si každý z nás může vyložit úplně jinak. Někdo jen jako sci-fi seriál ale pro jiného je to život, i když desatero fanouška říká, že ho jako život brát nemáme. Trekkies  je málo a za každou cenu se snažíme nalákat další lidi na Star Trek a někdy se to docela daří. Co je to Trekkie? Trekkie je fanoušek Star Treku. A co je to Star Trek? Star Trek je vlastně sci-fi seriál, který vznikl v 60. letech 20. století. Vytvořil ho producent Gene Roddenberry.

   První startrekovský seriál vznikl v roce 1969 a dostal svůj název The Original Series (TOS), kterýmá pouze tři řady. Jako první kapitán se nám představil James Kirk se svojí posádkou na palubě vesmírné lodi USS Enterpris(NCC-1701). K tomuto seriálu bylo později přitočeno dalších šest celovečerních filmů: Star Trek; Star Trek II: Khanův hněv; Star Trek III: Pátrání po Spockovi; Star Trek IV: Cesta domů; Star Trek V: Nejzazší hranice a Star Trek VI: Neobjevená země.

   Postupně byly natočeny i další startrekovské seriály. Jeden z nejsledovanějších trekovských seriálů se jmenuje The Next Generation(TNG). Další loď jménem Enterprise a další dobrodružství. Kapitán Jean Luc Picard, původem z Francie. Děj se odehrává ve čtyřiadvacátém století.

   Předposlední trekovský seriál, kterém se zmíním dostal svůj název Enterprise.  Enterprise, vesmírná loď, jenž se znovu a znovu vydává na cesty. Tento seriál se odehrává ve dvaadvacátém století, krátce před založením Federace Spojených Planet. Kapitánem je Jonathan Archer. Enterprise má sesterskou loď jménem Columbia. Colimbii velí první žena v kapitánském křesle Erika Hernandezová.

   Poslední seriál je podle mne pro celý startrekovský svět nejpodivnější. Proč nejzvláštnější? Protože se odehrává v kvadrantu Delta. Svoje jméno dostal podle vesmírné lodi Voyager. Voyager se také odehrává ve čtyřiadvacátém století. Kapitánem je tentokrát žena. Kathryn Janewayová.

komandér Kathryn Janewayová
autor: Kathryn Janewayová
vydáno: út 19. května 2015
přečteno: 4040x
komentáře: 10
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Moje ohlédnutí za odznáčky  -  út 7. července 2020
Pět let aktivně mezi Trekkies  -  út 9. června 2020
Seriál Picard - dojmy  -  ne 5. dubna 2020
Najobľúbenejšia a nejmenej sympatická postava zo ST:Discovery?  -  so 1. června 2019
Star Trek je naděje  -  út 4. prosince 2018
Rozpory mezi fandomy  -  so 25. února 2017
Jak jsem se ke Star Treku dostala  -  čt 23. února 2017
Star Trek a Netflix  -  po 23. ledna 2017
Pan Spock  -  po 19. září 2016
Charakteristika idolu – Dat  -  so 9. dubna 2016
PFko po klingonsku  -  so 26. prosince 2015
Vánoční přání  -  út 22. prosince 2015
Já a můj letošní advent  -  ne 6. prosince 2015
Píseň z Nové generace, díl Zraněný  -  so 5. prosince 2015
Objevování exoplanet  -  pá 24. července 2015

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG