Patriotka: Star Trek Fan Production je online

po 6. srpna 2018      autor: Sokar      přečteno: 894x      délka: 1 min      komentáře: 3

Patriotka logoPíše se rok 2373 a galaxií zní válečné bubny. Hrdí válečníci Klingonské říše dobývají jeden kus Cardassijské unie za druhým. Ze zdevastovaných světů utíkají tisíce cardassijských uprchlíků vstříc bezpečné náruči Spojené federace planet. Vzhledem k pohnuté společné historii s tímto druhem otevírá Federace své hranice jen zdráhavě. Mnozí se obávají narušení suverenity, a z dobrého důvodu. Ne všichni běženci přicházejí s čistými úmysly. Napětí stoupá a konflikt se stává nevyhnutelným…

Je už asi málokdo v naší komunitě, kdo by neslyšel o tzv. guidelines, tedy pravidlech, která musí od roku 2016 splňovat startrekové fanfilmy. Jakkoli se zpočátku zdála velmi přísná až likvidační, po promýšlení dospěl náš tým nadšenců k závěru, že všechno jde, když se chce. Minulý rok dostal nápad konkrétní tvary, začaly zkoušky, podzimní natáčení a následná postprodukce.

O 9 měsíců později tak spatřila světlo světa Patriotka, krátký samostatný film z období klingonsko-cardassijské války. Po dvou kinoprojekcích ho nyní dáváme volně k dispozici na YouTube i ke stažení na našem webu.

Komu se fanfilm zalíbí, mohu vřele doporučit i krásné „ala Countdown“ prequelové komiksy o hlavních postavách, které nakreslila Eva „Barevná“ Železná a najdete je taktéž na stránkách Patriotky. Varování, komiksy obsahují spoilery, pročtěte si je tedy až po filmu.

Na závěr bych ještě jednou rád poděkoval všem hercům, štábu a spolupracujícím lidem, kteří umožnili vznik tohoto díla. Všem fanouškům pak přeji příjemných 14 minut zábavy při sledování.

viceadmirál Sokar
autor: Sokar
vydáno: po 6. srpna 2018
přečteno: 894x
komentáře: 3
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG