Chance Encounter: Fanfilm, co má srdce

út 28. srpna 2018      autor: Sokar      přečteno: 566x      délka: 2 min      komentáře: 4

Chance Encounter„Zdá se, že dokonalost se nedosahuje tehdy, když už nelze nic přidat, ale tehdy, když se nedá nic odebrat.“ — Antoine de Saint-Exupéry. Vždy jsem měl rád fanfilmy a fanseriály, jelikož reprezentují touhu fanoušků posouvat a rozšiřovat hranice našeho oblíbeného světa. Zejména za posledních patnáct let, kdy to pokrok v technologiích umožňuje, jich vznikla spousta, ať už to byla třeba komplexní série Hidden Frontier, skvělá pokračování TOSky jako New Voyages a Continues, nebo i projekty z našich luhů a hájů.

O výše zmíněných už toho tady bylo mnoho napsáno, existuje ale i spousta dalších, méně známých. Jeden takový mě nedávno doslova uchvátil, pročež se o dojmy z něj chci podělit v tomto čistě subjektivním článku. Varování: jeho vyznění bude pocitové, protože o pocity tu jde především. Bude to čistokrevná limonáda cukrkandlová. Jste smířeni a chcete ve čtení pokračovat? Dobrá.

Chance Encounter je fanfilm, za kterým stojí dvojice producentů Gary O'Brien a Paul Laight. Světlo světa spatřil v roce 2017. Jde o cca 20minutový příběh odehrávající se ve „zlaté éře“ Nové generace.

A co že v něm najdeme? Možná by bylo lepší jít na to z opačné strany a říci si, co v něm nenajdeme. Inu, žádné složité efekty, bitvy ani přestřelky, velkolepé CGI ani nabušenou akci. V minimalismu je krása a toto dílo nám to připomíná měrou vrchovatou. V celém filmu vystupuje pouze hrstka postav, přičemž děj se točí okolo hlavních dvou. Většina se odehrává v přírodě na planetě, nejde však o prvoplánové pobíhání po lese, kterým jsou neblaze proslulé některé fanouškovské produkce. Měl-li bych najít jedno slovo, které celou atmosféru vystihuje nejlépe, bylo by to asi „milé“. Chance Encounter je zkrátka milý a jednoduchý příběh, který má ale neuvěřitelnou sílu. Herecké výkony jsou příjemně civilní, stejně tak hudba, kamera, prostě celkové pojetí. Rozuzlení děje je sice poměrně předvídatelné, ale ničemu to nevadí. Cílem totiž není držet diváka v napětí, ale nechat ho vychutnávat. A to se daří.

Pokud hledáte velkolepý trhák, poohlédněte se jinde. Zde se nezachraňuje galaxie, nerodí ani nerozpadají impéria, ba ani nedochází k hrdinským obětem. Kde některé oficiální i amatérské Star Treky burácí, Chance Encounter šeptá a hladí na duši.

Mně osobně toto fanouškovské pojednání o lásce připomnělo, co je na Star Treku tak krásné a proč se k němu stojí za to vracet. Pokud se chcete tedy v dnešní uspěchané době na necelou půlhodinku pozastavit a klidně se nadechnout, mohu tento fanfilm vřele doporučit. Ke zhlédnutí je klasicky na YouTube, a to v angličtině, kvalita zvuku je ale dobrá a hercům je rozumět bez potíží. Přeji příjemné pokoukání.

Zdroj: http://startrekshortfilm.com/
viceadmirál Sokar
autor: Sokar
vydáno: út 28. srpna 2018
přečteno: 566x
komentáře: 4
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Vrátí se Axanar? [VIDEO]  -  út 11. prosince 2018
Otestujte si své znalosti startrekové časové osy v karetní hře  -  st 7. listopadu 2018
První mise a Gambit na výročí v Ponrepu  -  so 29. září 2018
CBS dala stopku fanouškovskému projektu Stage 9  -  čt 27. září 2018
Patriotka: Star Trek Fan Production je online  -  po 6. srpna 2018
DS9: The Fallen – Convergence  -  ne 4. února 2018
Star Trek: Diplomacy už jen s ochranou aneb „Jistě, kapitáne!“  -  st 29. listopadu 2017
Šaty dělají Liberated Borga II: hurá do slavnostního  -  st 15. listopadu 2017
Mythbusting: Kdo chce zničit fan filmy podle Star Treku?  -  pá 6. října 2017
Star Max: Pravda, 2. část  -  st 23. srpna 2017
Astraios aneb Star Trek na ANIME způsob  -  po 21. srpna 2017
Vybrané kapitoly z Khanova hněvu  -  út 25. dubna 2017
Star Max: V odborné péči  -  po 17. dubna 2017
Star Max: Nik  -  čt 23. března 2017
Star Max: Carpenter  -  po 19. prosince 2016

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG