Brent Spiner nespokojen s mlžením kolem ST XI

so 30. září 2006      autor: Darkknight      přečteno: 4013x      komentáře: 2

Lt.Cmdr. Data Nejnovější číslo magazínu DreamWatch, které právě vychází ve Velké Británii, obsahuje mimo jiné i krátký rozhovor s hercem TNG Brentem Spinerem. Představitel androida Data v něm hovoří o mlžení kolem připravovaného filmu a také o TNG verzi, jež byla odložena stranou. Zde přinášíme krátký výtah z rozhovoru.

Spiner měl pro producenta J.J.Abramse pouze slova chvály, ovšem na otázku, zda souhlasí se směrem, kterým se příběh Star Treku XI ubírá, vyjádřil svůj nesouhlas. "Nemyslím si, že dělat prequel k čemukoliv není zrovna nejlepší nápad," řekl Spiner novináři Richardu Matthewsovi. "Kdy to vůbec bylo zajímavé? Jestli Enterprise kdy nesla nějaké poselství, pak znělo 'Nedívejte se zpět, jděte vpřed'. A to je podle mě celá krása Star Treku; seriál vždy říkal 'Pouštějte se odvážně tam, kam se dosud nikdo nevydal', a ne 'Vraťte se zpět tam, kde všichni byli předtím a co jste nikdy neviděli'. Myslím, že než bude film dokončen, už budou mít úplně jinou představu o tom, jak by měl vypadat."

Spiner opět řekl, že John Logan - autor příběhu ke Star Trek: Nemesis - měl nápad na film, který by přitáhnul fanoušky všech generací. "Jeden z nápadů, které jsme spolu s Johnem Loganem měli ohledně nového filmu, se týkal Ligy spravedlnosti Star Treku (v orig. Justice League of Star Trek). Nějakým způsobem bychom dali dohromady všechny záporáky ze Star Treku, od Khana až po Shinzona, a Picard by byl jedinou osobou, která by je mohla zastavit. A musel by cestovat časem a dát dohromady všechny lidi, které potřebuje. Zastavil by Data těsně před tím, než se vyhodí do vzduchu, pak vezme Kirka, Spocka a šel by ještě dále v čase a přibral by postavu Archera. Největším problémem ale byly náklady - jak za to všechno chcete zaplatit?"

Více odpovědí pana Spinera, včetně jeho názoru na zrušení Enterprise, můžete najít na Sci-Fi Pulse.

Zdroj: trekweb.com
nadporučík Darkknight
autor: Darkknight
vydáno: so 30. září 2006
přečteno: 4013x
komentáře: 2
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG