Ušijeme pro vás uniformu ze Star Treku na míru!

po 28. září 2020      autor: Jim Kirk      přečteno: 957x      délka: 5 min      komentáře: 5

Jim v uniformeHledáte uniformu ze Star Treku pro dokonalý cosplay? Jestli ano, tak jste na správném místě. Pro všechny milovníky uniforem a cosplay jsme připravili ručně šité uniformy z filmu Star Trek: První kontakt a ze seriálů Star Trek: Voyager/DS9. Uniformy jsou šité na míru a jsou k nerozeznání od originálu. Je tomu tak zejména proto, že jako sběratelé vlastníme několik originálů „screen used“ uniforem (tedy uniforem, které se objevily v seriálu/filmu přímo na hercích). Díky tomu se nám podařilo vychytat i ty nejdrobnější detaily, abychom docílili zcela věrné kopie v moderním pojetí. V některých ohledech jsou uniformy lepší než originál, protože využíváme ty nejmodernější materiály, které jsou prodyšné, dají se prát a zabraňují pocení. Jedná se o sportovní materiál, ze kterého se šily i uniformy pro Star Trek: Discovery. Původní uniformy byly z materiálu zvaného tesil, který dobře znají zejména starší ročníky z dob před sametovou revolucí. Tento materiál byl nepružný, tuhý a velmi neforemný.

unifrom another

Uniformy jsou šité úžasnou a zručnou švadlenou Janou Šebestovou, kterou mnozí znají zejména ze Star Wars fandomu, a to na míru dle klientem dodaných podkladů (jak se změřit, vám rádi řekneme). Pro Pražáky, nebo pro ty co jim nevadí přijet, je zde i možnost jít na zkoušku a vše upravit tak, aby uniforma padla jako ulitá. Pro ty ostatní postačí jejich míry.

blue uniform

combadgeK uniformám rádi dodáme i komunikátor a hodnosti, které pro vás vyrobí prop-maker Karel Škop z Made in Titan, jenž vyráběl například úžasné zbraně či můstek, který znáte z traileru na film Squadron: A Star Trek Fan Production. V nabídce se brzy objeví i phaser včetně držáku, který lze na uniformu připnout.

Všechny verze uniforem dodáváme jako jednodílný overal, nebo na přání klienta jako dvoudílnou verzi – ideální pro Picárdův manévr, tedy sako a kalhoty (za příplatek) a to v pánském či dámském provedení. Dodáváme všechny barevné možnosti, tedy červená (velení), žlutá (technická) a modrá (lékařská/věda), ať už se jedná o horní část uniformy z Voyageru nebo o barvu roláku z Prvního kontaktu. Zároveň nabízíme i dvě verze uniforem: dražší a levnější (liší se zejména použitým materiálem).

Ceny uniforem

STANDARD LINE (standardní materiál)

Uniforma ze Star Trek: První kontakt / DS9: 8 600 Kč

Uniforma ze Star Trek: Voyager / Deep space 9 ve verzi overal: 7 000 Kč

TOP LINE (lepší materiál)

Uniforma ze Star Trek: První kontakt / DS9: 10 600 Kč

Uniforma ze Star Trek: Voyager / Deep space 9 ve verzi overal: 9 000 Kč

V případě dotazů nebo objednávky nás kontaktujte přímo přes Facebook nebo e-mailem:

FB: @propbase

E-mail: Jak.holy@gmail.com


Zajímá vás více informací o tom, z čeho a jak jsou uniformy ušité? Tady jsou.

Top line materiály:

Uniforma: funkční sportovní materiál, dvojité sedlo, výztuha ramen

Rolák: bambus s bavlnou, látka pro taneční kostýmy

Standard line materiály:

Uniforma: lycra, pružná kostýmovka

Rolák: bavlna


Uniforma z Prvního kontaktu / DS9 (5.–7. sezóna) a z pozdějších filmů

red uniformUniforma je ušita z nejmodernějších materiálů při zachování autentického střihu, všech podrobností a doplňků. Rukávy jsou řešené jako u saka, tedy lépe drží tvar a i linie ramen je efektnější.

Černá část je z funkčního odolného materiálu, který se používá na sportovní oděvy, je pružný, prodyšný, přizpůsobí se postavě a neomezuje pohyb.

Šedá část je z pevného úpletu se stálobarevnou úpravou, směs bavlny, polyesteru a bambusu. Zachovává tvar, což je pro tento typ uniformy určující. Díky tomu jsou všechny linie a barevný předěl rovné, nemění tvar ani se nevytahují. Okolo krku je tvarována tak, aby nebránila pohybu, ale lehce přiléhala k linii na roláku.

Prošívání na sedle uniformy je řešeno jednotlivými komorami, což zajišťuje plastičnost a patřičný 3D efekt. Lemy sedla jsou též vytvářeny jednotlivě, je zachováno dvojité prošívání na ramenou i u rukávů.

Rolák je ušit z pružného úpletu (bambusové vlákno s příměsí bavlny a elastanu). Materiál skvěle odvádí pot, je stálobarevný a odolává i opakovanému praní. Je příjemný na pokožku. Při šití byly zohledněny všechny detaily originálního vzoru.

Uniforma ze Voyageru / Deep space 9 (sezóna 1–5)

operations unifromUniforma je ušita z nejmodernějších materiálů při zachování autentického střihu, všech podrobností a doplňků. Rukávy jsou řešené jako u saka, tedy lépe drží tvar, a díky tomu je i linie ramen je efektnější.

Černá část je z funkčního odolného materiálu, který se používá na sportovní oděvy, je pružný, prodyšný, přizpůsobí se postavě a neomezuje pohyb.

Barevná část je z pevného materiálu se stálobarevnou úpravou, směs bavlny, polyesteru a bambusu. Zachovává tvar, což je pro tento typ uniformy určující. Díky tomu jsou všechny linie a barevný předěl rovné, nemění tvar ani se nevytahují. Okolo krku je tvarována tak, aby nebránila pohybu, ale lehce přiléhala k linii na roláku.

U pasu jsou připraveny funkční úchyty na phaser a trikordér.  

Rolák je ušit z pružného úpletu (bambusové vlákno s příměsí bavlny a elastanu). Materiál skvěle odvádí pot, je stálobarevný a odolává i opakovanému praní. Je příjemný na pokožku. Při šití byly zohledněny všechny detaily originálního vzoru.

Uniforma je ušita z nejmodernějších materiálů při zachování autentického střihu, všech podrobností a doplňků. Rukávy jsou řešené jako u saka, tedy lépe drží tvar, a i linie ramen je efektnější.

Základní látka je šedá. Bílá část čistě bílá, bez žlutých odlesků, díky černému podkladu neprosvítá a nedělá odlesky při focení. Materiál je odolný, používá se na sportovní oděvy, je pružný, prodyšný, přizpůsobí se postavě a neomezuje pohyb.

Střih je vykreslen tak, aby detailně kopíroval originální linie švů, je zachováno dvojité prošívání, opasek protažený do rubu, bílé výložky se zlatě vyšívanými hvězdičkami, černě podložené.

Vysoká péče je věnována zdobení rukávů. Rukávy sakového střihu nesou zlaté zdobení, proplétané a přišité tak, aby odolalo i čištění a praní.

Kalhoty jsou v pase do gumy pro pohodlnější nošení, mají kapsy, poklopec, zapínání na háček. Na kalhotách jsou též zachovány členící švy a prošívání.

kadet Jim Kirk
autor: Jim Kirk
vydáno: po 28. září 2020
přečteno: 957x
komentáře: 5
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG