CBS dala stopku fanouškovskému projektu Stage 9

čt 27. září 2018      autor: omi      přečteno: 1603x      délka: 2 min      komentáře: 13

Stage 9Stage 9 byl fanouškovský projekt virtuální Enterprise-D postavený na Unreal Engine 4, díky čemuž jej bylo možné spustit na různých platformách. Projekt byl pojmenován podle prostor, kde se Nová generace natáčela, fanoušci však nevytvořili pouze virtuální kulisy, ale zašli mnohem dál. Vytvořili všechny známé hlavní interiéry a také spoustu takových, které jsme v seriálu neměli možnost vidět – například hlavní hangár. V něm jste mohli vstoupit do raketoplánu nebo runaboutu a proletět se ve vesmíru kolem samotné Enterprise. Hezkým bonusem byly i postavy, které se po interiérech Enterprise pohybují, aby si hráči nepřipadali jak na lodi duchů. Ukázku tohoto obrovského projektu si můžete prohlédnout na přiloženém videu níže.

Včera však autoři tohoto fan projektu obdrželi upozornění od právníků CBS, aby tento projekt zastavili a všechnu svou tvorbu spojenou s tímto projektem, tedy soubory hry, stránky i videa na YouTube, přestali sdílet, jinak CBS podnikne právní kroky na ochranu svých autorských práv. Po stanovení pravidel pro fanoušky při natáčení filmových a seriálových projektů tedy nyní přišlo i na nelicencované tvůrce her. Fanoušci se domnívají, že výzva CBS může souviset s nedávno zveřejněným rozšířením hry Bridge Crew právě o vizuál Enterprise-D, jelikož licencována bývá i exkluzivita produktu. Je však možné, že nějaká souvislost s tímto zákazem by se mohla týkat nově vznikajícího seriálu s kapitánem Picardem. Ať už jsou důvody jakékoliv, i když je ochrana autorských práv správná, je to pro nás fanoušky smutná zpráva.

Stage 9 není jediným fanovským projektem zabývajícím se virtuálním prostředím. Existuje i stránka STVGP, jejíž tvůrce vytváří virtuální Voyager. Na rozdíl od Stage 9 sice zatím zveřejnil pouze obrázky a videa ukazující, na čem pracuje, nikoliv samotné soubory hry. Nedávno však přejmenoval stránku z původního názvu Star Trek Voyager Game Project na jeho zkratku. Dnes po událostech se Stage 9 raději odstranil profilový obrázek stránky, aby neobsahovala deltu, jež je taktéž licencovaná, a oznámil, že na čas přeruší oznámení o vývoji, přestože fanouškům vzkazuje, že s projektem je zatím vše v pořádku. Jelikož však tento projekt získává finanční podporu přes platformu Patreon, může být otázkou, jak dlouho.

Do komentářů se můžete podělit o svůj názor na postup, jakým CBS dle zákona chrání svá autorská práva. Níže se můžete podívat na prohlídku Stage 9.

Oznámení autora Stage 9 o důvodech zastavení jakékoliv činnosti na tomto fanouškovském projektu. Video je v angličtině.

Zdroj: fanfilmfactor.com
admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: čt 27. září 2018
přečteno: 1603x
komentáře: 13
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Řekni to hudbou  -  ne 7. června 2020
Squadron dnes spouští svou Indiegogo kampaň [VIDEO]  -  čt 20. února 2020
Podívejte se na Tajemnou Odyseu [VIDEO]  -  út 18. února 2020
Hvězdná loď hledá Patrony  -  ne 16. února 2020
Projekty FSFilm v roce 2020  -  út 28. ledna 2020
Nový teaser na Squadron A Star Trek Fan Production [VIDEO]  -  st 15. ledna 2020
Chuť Apokalypsy je online  -  st 25. prosince 2019
Star Trek: Chybějící příběhy na Moravě 2  -  so 23. listopadu 2019
Star Trek: Chybějící příběhy na Moravě  -  pá 25. října 2019
Chuť Apokalypsy a JK speciál v Ponrepu  -  čt 24. října 2019
omiho startrekové projekty  -  út 10. září 2019
Pořád naplno (a na můstku)  -  st 17. července 2019
Trailer na český fanfilm Tajemná Odysea [VIDEO]  -  po 3. června 2019
Vesmírná legie salutuje Hvězdné flotile  -  út 30. dubna 2019
Star Max: Zápas  -  po 25. března 2019

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG