Orci nebude režírovat třináctý film

po 8. prosince 2014      autor: Eodeon      přečteno: 1976x      délka: 3 min      komentáře: 10

Roberto OrciMá-li být příští film včas dokončen k příležitosti rychle se blížícího padesátého výročí Star Treku, pak nezbývá mnoho času. Internetem se přesto šíří (poplašná?) zpráva, že v této kritické fázi vzniku filmu byl z režisérského postu sesazen Roberto Orci. U projektu však zůstává přinejmenším jako producent. Pravda, oficiální posvěcení Paramountu režírovat nový Star Trek Orci nikdy nedostal. Konečné rozhodnutí studia záleželo podle všeho na spokojenosti s ranou verzí scénáře. Podle Devina Faraciho ze serveru Badass Digest, který se už jednou osvědčil coby zdroj zákulisních zvěstí s úvahami o zapojení Williama Shatnera, je scénář jednou z pravděpodobných příčin probíhajících změn.

Námětem scénáře, na němž Roberto Orci pracoval spolu s Patrickem McKayem a Johnem Paynem, je podle Faraciho informátorů soupeření o stroj času. O jeho získání se mají hrdinové z Enterprise pokoušet vedle Vulkánců a nové, dosud neviděné mimozemské rasy. Vulkánce motivuje odhodlání cestovat do minulosti a předejít zničení jejich domovské planety. Využití motivu cestování časem mělo mimo jiné za účel umožnit shledání mladého Kirka Chrise Pinea se starším Kirkem Williama Shatnera. Námět tak přirozeně vybízí ke spekulacím, že by ve třetím filmu této trilogie o alternativní časové linii mohlo dojít k uzavření smyčky otevřené prvním Abramsovým filmem a k „přehození výhybky“ zpět do primárního univerza. V tuto chvíli však není jisté, jestli studio scénář neodmítlo spolu s režisérem.

Je snad kamenem úrazu neochota Paramountu vrátit se k původní linii? Podle dalších zvěstí zastavil Paramount minulý měsíc práci na pre-produkci a rozpustil tým výtvarníků, když se přeli v otázce směřování příštího filmu. Naráží snad „otázka směřování“ právě na volbu mezi pokračováním v alternativní linii, nebo jejím uzavřením ve prospěch primárního univerza? To je v tuto chvíli jen planá spekulace. Takových však v současnosti vzniká mnoho. Mezi nejdiskutovanější témata patří návrhy na Orciho nástupce na režisérské sesli. Podle Mikea Fleminga z Deadline.com se na předních řádcích seznamu kandidátů objevilo jméno Edgara Wrighta, autora vynikající sci-fi komedie U konce světa (2013). Vyskytla se i iniciativa fanoušků propagující na tento post osvědčeného Jonathana Frakese, viz #BringInRiker na Twitteru, ale představitel Williama Rikera a režisér dvou vynikajících startrekových filmů se k ní zatím nevyjádřil.

Internet zaplavily velmi smíšené reakce fanoušků. Jedni oslavují odstranění nezkušeného debutanta z pozice režiséra, druzí litují odchodu jediného člena tvůrčího týmu, kterému byl Star Trek doopravdy blízký, zatímco další si pokoušejí představit, jak by očekávaný film vypadal pod vedením Edgara Wrighta. Více prostoru pro Simona Pegga (a snad i Keensera) se jeví být logickým důsledkem této volby. Vyjma všeho toho často zaznívá ještě další otázka: Znamená výměna ústřední autorské úlohy také odklon od předsevzetí situovat film do dalekých končin vesmíru a vrátit se k objevitelskému poslání lodi Enterprise i celého Star Treku? Svěřte se i Vy se svými názory, představami a hypotézami v komentářích k článku.

Zdroj: Deadline.com, TrekCore.com, trekmovie.com,
kapitán flotily Eodeon
autor: Eodeon
vydáno: po 8. prosince 2014
přečteno: 1976x
komentáře: 10
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG