Právě vychází: Nová generace „Smrt v zimě“

pá 18. července 2014      autor: Telemachus Rhade      přečteno: 3507x      délka: 2 min      komentáře: 1

česká obálka Smrti v ziměKonečně přichází pokračování série Nová generace a vy tak můžete zjistit, co se stalo po de facto otevřeném konci filmu Nemesis. Michael Jan Friedman ale nenapsal obyčejný román. Jak je mu vlastní, na 280 stranách si vystřihl stěžejní dílo mezi ostatními knihami. Věrně a dechberoucně se postupně podíváme na Romulus, Zemi, právě opravovanou Enterprise-E nebo trpící ledovou planetu Kevratas na hranicích Impéria. Prétorka Tal'Aura, komandér Donatra, admirál Braeg či admirál Janewayová. To jsou některé z postav, jež kompletují bohaté univerzum, jakým Star Trek bez pochyby je. Největšího prostoru se zde ale dostává kapitánu Picardovi, který si až nyní, po velké ztrátě, uvědomuje, že život není jen o kapitánském křesle na můstku Enterprise. Podaří se mu zachránit a udržet si to, na čem mu nejvíce záleží?

Jeden z nejlepších startrekových knižních příběhů právě vychází i u nás. Zároveň je to příslib, že Nová generace bude i nadále pokračovat a po Smrti v zimě přijdou další nové kapitoly tohoto výjimečného seriálu. Můžete se těšit.

Anotace

Loď Enterprise s pořadovým písmenem E zůstala po incidentu v sektoru Typhoon (Star Trek: Nemesis) zpola opuštěná. Polovina posádky dostala nové úkoly na nových umístěních a kapitán Picard musí mimo jiné vybrat svého nového prvního důstojníka.

Kdo mu ale schází nejvíc, je jeho věrná přítelkyně a dávná láska doktorka Beverly Crusherová. Pořádně si to ale uvědomil až v okamžiku, kdy byla jako nová šéfka Lékařského oddělení Flotily prohlášena za nezvěstnou. V té době asistovala humanitárním snahám Federace na ledovém světě Kevratas, hluboko uvnitř Romulanské neutrální zóny.

Po smrti prétora Shinzona vysílá nově jmenovaná prétorka Tal’Aura síly vedené komandérem Selou, aby potlačila snahu Kevratu opustit Impérium a přidat se k Federaci. Změnit se nevyhnutelně musí jak Romulanské impérium, tak Picardovo vnímání osobních hodnot.

Partner

Tímto bychom také velmi rádi poděkovali našemu novému partnerovi, energetické společnosti MIROMI energy, a.s., která se stala hrdým sponzorem nejen této knihy, ale celé řady Star Trek. Děkujeme!


Původní název: Star Trek: The Next Generation – Death in Winter
ISBN: 978-80-7193-380-9
Nakladatel: Laser-books (podívejte se i na naše další tituly)
Redakce: Albert Balatka, Helena Šebestová
Překlad: Mirka Dřínková
Obálka: James Wang
Česká úprava obálky a zadní strana: Jakub Schejbal
Počet stran: 280
Cena: 269 Kč
(pro majitele čtenářských kont 188 Kč)

kadet Telemachus Rhade
autor: Telemachus Rhade
vydáno: pá 18. července 2014
přečteno: 3507x
komentáře: 1
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG