NASA vyznamenala Williama Shatnera

út 29. dubna 2014      autor: omi      přečteno: 2444x      délka: 1 min      komentáře: 3

William ShatnerPo téměř padesáti letech, co William Shatner vdechl život kapitánu Kirkovi, se opravdu vydal tam, kam se žádný jiný příslušník Hvězdné flotily zatím nevydal. Minulý víkend obdržel medaili uznání za služby veřejnosti (Distinguished Public Service medal), což je nejvyšší vyznamenání udělované osobám nepracujícím ve službách vlády. Shatner vyznamenání obdržel v sobotu 26. dubna 2014 na výroční charitativní akci Hollywood Charity Horse Show. Medaili získal „za mimořádnou šlechetnost a odhodlání inspirovat nové generace průzkumníků po celém světě a za neochvějnou podporu NASA a jejího poslání“.

David Weaver, představitel NASA, uvedl, že William Shatner si tuto prestižní cenu nanejvýš zaslouží, jelikož velkou část svého času a energie věnoval povzbuzování studentů věd a matematiky a inspiroval nové generace výzkumníků, včetně mnoha astronautů a inženýrů, kteří jsou dnes součástí NASA.

Shatnerův vztah s NASA vznikl již při natáčení originální série v 60. letech minulého století. I díky němu se v televizi a filmech začaly objevovat reference na vesmírný program. V roce 1979 byl dokonce první raketoplán pojmenován Enterprise na počest Star Treku. Shatner nedávno propůjčil svůj hlas v dokumentu oslavujícím 30. výročí letů raketoplánů. Na počest posledního letu Discovery v roce 2011 namluvil jeden z posledních budíčků pro astronauty mise STS-133. V roce 2012 uváděl předváděčku mise Curiosity na Mars a vyjádřil svou podporu NASA za technologie, které vznikly díky investicím do vědy, technologie a vesmírného programu.

Panu Shatnerovi ze srdce blahopřejeme, toto vyznamenání si rozhodně zaslouží.

Zdroj: nasa.gov
admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: út 29. dubna 2014
přečteno: 2444x
komentáře: 3
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG