Kdo je záporák John Harrison? Co si myslíte vy?

pá 14. prosince 2012      autor: Jim Kirk      přečteno: 3254x      komentáře: 3

khaaanNedalo mi to a musel jsem trochu zabrouzdat internetem abych si udělal vlastní názor na to kdo je nový záporák John Harrison. Po nespočtu článků a spekulací se zkusme vrhnout na čistá fakta a to ta, která jsme již měli šanci vidět. Berte to prosím jako odlehčený článek o tom, který klasický záporák by mohl trýznit naši posádku v následujícím filmu. A o tom že by to měl být klasický charakter ze Star Treku nám řekla samotná hlava novodobého Star Treku Bob Orci, takže bychom mu měli přece věřit.

Úžasný Gary Mitchell nebo kreslený kapitán April?

april

Gary Mitchell se objevil v posledních dílech komiksů, které se zabývají osudy posádky z nového universa Star Treku. Že by nám autoři, kteří určitě vědí, co se objeví v novém filmu, takto jednoduše odkryli své karty? Že by ikonická bariéra byla překročena v tomto filmu a Gary by se se svými božskými schopnostmi oháněl dvoumetrovým kulometem, který jsme v traileru viděli? Není to na Boha moc málo? Nevím, ale myslím, že ano. Navíc v samotném traileru mu nikde nesvítí oči, a jestli to je Gary, tak by svítit měly.

A co kapitán April - první kapitán Enterprise. Kde se stala chyba? Nebyl jím náhodou kapitán Pike, jak jsme se dozvěděli v minulém blockbusteru? Nebo že by se stal skutečnou postavou a nakonec nám zničil půlku San Franciska?

Neznámý Mitchell z TOSky

V TOS se objevila postava Mitchella bez jakéhokoliv křestního jména, je snad možné že by se tento neznámý vojín dostal do Abramsova oka a zablyštil na stříbrném plátně? No nevím, ale to už by záporák mohl být snad kdokoliv. Třeba i red-shirt.

A teď ten Khan

collar

Jméno Khan bylo ve spojitosti s novým filmem skloňováno snad ve všech pádech a pro mne je to favorit číslo jedna. Teď k faktům: stejný límec, černé vlasy, tajemný hlas a k tomu logo Spojené federace planet. Je to dostatek důkazů? Dobře, já vím, není to hispánec a nemá tolik svalů, ale Spock taky není šarmantní jedinec s výškou 190, ale zakrslík, který šišlá.

Pojďme se ale podívat trochu dál (mimochodem toto srovnání jsem na internetu nikde nenašel), takže doufám že oceníte trochu české originality. Na fotce z natáčení se Spock a pak Uhura pere s Khanem... promiňte s Harrisonem na jakési "trosce" pozemské lodi. To, že je lidská, je jasné už z nápisu. Nemohla by to být pověstná Botany Bay? A co když to je havarovaná Federační loď, kterou jsme viděli v traileru? Ale není na ni moc sucho? No, myslím, že to jedno z mála zajímavých a dosud nezmíněných vodítek.

botany bay uhura st 2 alpha ceti

A pak ty spojené ruce

loveA tohle možná vyvrací celou mou teorii, snad by nám kamarád J.J. takhle jednoduše neukázal, o co vlastně jde. I když u člověka, který o Star Treku slyšel poprvé před pěti lety, a pak místo toho, aby se zavřel na pár dní doma a podíval se na to, o čem Star Trek je, se snažil točit úžasné filmy o zkáze lidstva, je možné asi vše.

Nakonec jedna otázka. A proč ne Khan? Co když ho nakonec nezabijí a jen vyhodí na opuštěné Alpha Ceti 4? Alespoň tak by naše klasická posádka měla v druhém původním filmu co na práci.

A co na to Vy? Kdo je podle Vás nový záporák, jehož představitel - Benedict Cumberbatch - má jméno záporácké samo o sobě.

kadet Jim Kirk
autor: Jim Kirk
vydáno: pá 14. prosince 2012
přečteno: 3254x
komentáře: 3
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG