Název nového Star Treku potvrzen! "Star Trek Into Darkness"

po 10. září 2012      autor: Jim Kirk      přečteno: 3184x      komentáře: 17

fan-logo Star Treku (2012)Je to tak, servery trekmovie.com a další ověřené zdroje přinesly exkluzivní informaci o názvu chystaného pokračování všemi očekávaného Star Treku. Je jím název Star Trek Into Darkness. Za povšimnutí stojí,  že například oproti Star Trek: Nemesis chybí v názvu dvojtečka, je to tak úmyslně? Že by se Star Trek přímo vrhal do temnoty? Možná název evokuje i pojmenování nového Batmana - The Dark Knight, a bude tak obsahovat temnější dějové linie a témata.

Otázkou je, jak se s novým názvem poperou čeští distributoři a překladatelé. Ponechají originální název, nebo se můžeme těšit na nějaký jadrný překlad? Co by nás v případě českého názvu mohlo například čekat: "Star Trek Do Temnoty", nebo snad "Star Trek Skrz Temnotu"? No, určitě se máme na co těšit. Jasné je, že jsme zase o něco blíž k uvedení tohoto filmu do kin.

Zajímavostí také je, že dvě domény s odkazy  www.startrekintodarkness.com a www.startrekintodarknessmovie.com byly registrovány přes anonymní doménovou společnost Markmonitor, která čirou náhodou byla použita studiem Paramount Pictures i pro registraci jejich nedávných URL adres pro oficiální stránku filmu G.I. Joe: Retaliation.

Zdroj: trekmovie.com, trekweb.com
kadet Jim Kirk
autor: Jim Kirk
vydáno: po 10. září 2012
přečteno: 3184x
komentáře: 17
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG