William Shatner: o natáčení dokumentů a hloubce conů

po 23. července 2012      autor: Bedraz      přečteno: 2773x      komentáře: 1

kanadský herec William Shatner, představitel Kirka Blog Curicon zveřejnil rozhovor s režisérem a hercem Williamem Shatnerem, ze kterého přinášíme krátkou ukázku. Rozhovor se mimo jiné dotkl i zde na portále již zmíněného  Shatnerova dokumentu Get A Life! (Začněte žít!).

Díky za čas věnovaný tomuto rozhovoru. Řekni nám víc o filmu.
Ten dokument se jmenuje Get A Life (Začněte žít) a je o lidech, kteří přicházejí na Comic Con a účastní se Star Trek conů. Před pár lety jsem udělal takový skeč, který se nazýval Get A Life a je pojatý humorně, jak bylo zamýšleno. Ale po nějakém čase jsem se začal ptát: “Kdo jsou ti lidé, ke kterým mluvím?”, a napsal jsem knihu (též s názvem Get A Life), ve které jsem vyvodil, že na cony přicházejí, aby se zase viděli, obnovili stará přátelství a byli součásti komunity. To byl závěr knihy. Ovšem když jsem se k otázce po pár letech vrátil, a to tento rok, viděl jsem to jinak. Je v tom něco hluboce rituálního, velmi mystického a sociologického a má to mnohem hlubší význam, než si sami lidé uvědomují.

Minulý rok jsme tě viděli na tiskové konferenci a to jsi natáčel dokument “Captains”, nyní pracuješ na dalším a oba jsou vlastně retrospektivní pohled na tvoji kariéru. Co se s tebou děje, Bille Shatnere?
Umírám! (smích) Jo, je to tak. Nejsem si jen zatím jistý kde a kdy. Není to tak, že bych chtěl zanechávat nějaký odkaz… Jenom prostě začínám cítit celek, vidím to všechno dohromady a Epix mi dal příležitost… udělat ten dokument. Konkrétně Doug Lee. To on mi umožnil pracovat na těchto dokumentech. Pracuji na jednom o Xeně. Kdo chodí na Xenu dvanáct let po skončení seriálu? Je to hlubší, než se zdá. V těch seriálech je hloubka a je to lidské. Kdo chodí na Comic Con? Důvod je mnohem hloub, než si uvědomujete vy nebo oni. Takže doufám, že když uvidí můj film, řeknou si: “Můj bože, tohle tedy dělám?”

Proslavil ses jako Kirk, lidé tě s Kirkem ztotožňovali a ty ses chtěl dostat jako herec dál, odpoutat se od té postavy a točit jiné role. A teď se zdá, že se ke Kirkovi vracíš, že být Kirkem miluješ a jsi s tím rád identifikován. Je to tak?
Nikdy mi nevadilo být kapitánem Kirkem, ale seriál skončil a já se posunul dál, protože jsem musel z něčeho žít. Ovšem Star Trek frančíza je výjimečná a já miluji ten žánr, mám rád jeho představivost, emoční dopady i tu zvědavost, co je tam venku. Jak víte, je to ohromující, kolik toho nevíme; vlastně je už ohromující to vědomí, že nic nevíme. Šíříme nejrůznější zvěsti, ale jsou to jen zvěsti. Věda se vyvíjí každé dva tři roky a pokaždé jsou tam jiné závěry. Je to příliš komplexní, než aby se to dalo pojmout.

Celý rozhovor je k přečtení zde.

Zdroj: blog.curicon.com, trekweb.com
kapitán Bedraz
autor: Bedraz
vydáno: po 23. července 2012
přečteno: 2773x
komentáře: 1
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG