Star Trek u Laser-books - plán a vize

čt 13. září 2012      autor: Telemachus Rhade      přečteno: 3962x      komentáře: 7

Laser-booksNakladatelství Laser-books působí coby stálice ve vydávání českých překladů Star Trek knih mnoha různých řad. Za posledních 13 let jsme vydali mnoho titulů ze seriálů Star Trek: Nová generace, Deep Space Nine, Voyager. Zabrousili jsme i do prostředí původního seriálu z šedesátých let i jeho nejnovějšího remaku a před několika lety jsme českým čtenářům přinesli i čistě knižní řadu Titan, která popisuje osudy kapitána Rikera, a jeho stejnojmenné lodi, po celovečerním snímku Nemesis. Nyní si pro vás Laser-books připravil další pokračování Nové generace - tentokrát té části, která na lodi Enterprise-E stále slouží pod kapitánem Picardem, jež se rozhodl zůstal věrný své lodi, posádce i pokračující misi. A pokračovat budou i další seriály...

Vyjde na podzim a v zimě:

Kobayashi Maru, česká obálkaEnterprise - Kobayashi Maru
autoři: Andy Mangels a Michael A. Martin
překlad: Jakub Jungmann
obálka: Stephan Martiniére a Jakub Schejbal
brožovaná
496 stran

Po předčasném ukončení seriálu Enterprise, který mapoval první nesmělé krůčky lidstva na cestě k dalekým hvězdám, bylo mnoho diváků oprávněně popuzených, zvlášť když se seriál sezónu od sezóny zlepšoval. Útěchu mohli najít v knihách, kde příběh pokračoval dál. Nyní, po televizní premiéře v Česku, budou moci i čeští čtenáři nalézt podobnou útěchu v příběhu, který přímo navazuje na seriál a nabízí nám to, co by nám nabídla pátá řada, kdyby byla natočena. 

Test 'Kobayashi Maru' musí složit každý kadet Akademie, který byť jen pomýšlí, že jednoho dne získá své vlastní velení. Jeho náplní je nevyhratelná situace, jež podle všech měřítek rozhodně není férová. Křehká, nově vzniklá Koalice planet - čítající Zemi, Vulkán, Andorii a Tellar - čelí bezprostřední hrozbě ze strany nikdy nespatřeného, ale obávaného nepřítele - Romulanského hvězdného impéria. Tento nový nepřítel chápe vznik Koalice jako přeskupení rozložení sil v oblasti a díky své paranoie se rozhodne proti tomuto celku zasáhnout a zničit jej. Odlehlým sektorem Gamma Hydra, sousedícím s Romulanským impériem, v tu chvíli proplouvá zásobovací loď Kobayashi Maru. Jak si s nevyhratelným scénářem poradí kapitán, jež mu skutečně čelil? Jak opravdu dopadla situace, která odstartovala Romulanské války?
Již brzy! 

Smrt v zimě, česká obálkaNová generace - Smrt v zimě
autor: Michael Jan Friedman
překlad: Mirka Dřínková
obálka: James Wang
brožovaná
336 stran

"Smrt v zimě" je první knihou ze série TNG Relaunch, tedy z řady příběhů, které se odehrály po filmu Nemesis. Stejně jako "Kobayashi Maru" navazuje bezprostředně na svůj seriál, i tato kniha dějově začíná ihned po filmu. Vlastně se odehrává ještě dříve než první kniha ze série Titan "Mezi dvěma světy". Díky tomu, že kniha vychází až po prvním Titanu, se ale pokusíme přidat malý bonus - povídku o líbánkách Willa Rikera a Deanny Troi na Betazedu. Určitě se máte nač těšit. 

Loď Enterprise s pořadovým písmenem E, zůstala po incidentu v sektoru Typhoon zpola opuštěná. Polovina posádky dostala nové úkoly na svých nových umístěních a mimo jiné musel kapitán vybrat i svého nového prvního důstojníka. Kdo mu ale schází nejvíc je jeho věrná přítelkyně a dávná láska, doktorka Beverly Crusherová. Pořádně si to ale uvědomil až v moment, kdy byla, coby nová šéfka lékařského oddělní Flotily, prohlášena za nezvěstnou. Asistovala humanitárním snahám Federace na ledovém světě Kevratas, hluboko uvnitř Romulanské neutrální zóny. Po smrti prétora Shinzona vysílá nově jmenovaná prétorka Tal'aura síly vedené komandérem Donatrou, aby potlačila snahu Kevratu opustit Impérium a přidat se k Federaci. Změnit se nevyhnutelně musí jak Romulanské impérium, tak Picardovo vnímání osobních hodnot. 

Pokračování seriálů

Už v roce 2007 jsme spolu s vydáním první části Titanu nastínili, jakou cestou se chceme v případě Star Treku ubírat. Vybrali jsme zajímavé, signifikantní romány, jako je například voyagerovská "Teorie strun" a pomalu se nyní dostáme k tomu, co plánujeme již delší dobu, a tím je to, co čtenáře zajímá nejvíce: pokračování seriálů. 

Odpor, originální obálkaOrionovi psi, originální obálkaJak už jsem napsal výše, Nová generace bude pokračovat hned ve dvou řadách - v Titanu, kde jsme letos vydali už druhý díl, tentokráte s podtitulem "Černý král", a v samotné Nové generaci, s přídomkem "relaunch", což znamená "nový start" od místa, které jsme mohli naposledy spatřit na vlastní oči. Zatímco v Titanu nás čekají klasické sci-fi příběhy, jak je máme rádi, v Nové generaci ostartuje, s druhým dílem nazvaným "Odpor", kontinuální příběh, kde se vrátí zdánlivě poražený nepřítel s chutí se pomstít svým utlačovatelům - Federaci. Tímto nepřítelem není nikdo jiný, než poloorganičtí Borgové!
Obě linie se posléze spojí, aby vytvořily přelomovou Star Trekovou trilogii "Osud", v níž se sejdou téměř všechny posádky všech seriálů. Laser-books plánuje tuto trilogii vydat už v roce 2014. Těšte se!
Těšit se můžete také na spoustu postav z jiných seriálů - už totiž nejde o jednoduché romány zprostřed seriálu, kde se vyřeší krize na planetě a letí se dál. Nyní jde o výborně napsané, napínavé a hlavně důležité romány, které nadále utvářejí podobu Federace a celého známého vesmíru.

Krom hlavní linie...

...budeme pokračovat i v dalších seriálech. Výše zmíněná Enterprise NX-01 kapitána Archera, odstartuje svou pouť do válečné vřavy vstříc Romulanům již tento podzim a průběh Romulanských válek bude následovat.

Spirit Wounds: Enemy of My Enemy, originální obálkaA to pořád není vše - Zajímalo vás, co se stalo s Voyagerem, když dorazil domů? Seriál nám to už neukázal, ale knihy vycházely a v brzké době začnou i u nás. Jen co dokončíme trilogii "Teorie strun", vrhneme se na toto období, kdy byla kapitánka Janewayová povýšena na admirála a zjistíme, kdo po ní převzal velení Voyageru. Byl to Chakotay, nebo někdo úplně jiný? 

A další knihy

Stále také myslíme na fanoušky původního seriálu, kteří čekají na dokončení trilogie Crucible (Zkouška ohněm). Můžu i vás potěšit, neboť i tuto trilogii dokončíme. Na druhou knihu již vlastníme práva a do budoucna připravujeme její vydání. Krom toho chystáme i přepis nového filmu Star Trek Into Darkness, kde kniha bude jistě obsahovat opět nějaký ten materiál navíc. 

Teď už nám tu zbyl pouze Deep Space Nine. Vzhledem k množství knih, které vyšly po skončení tohoto skvělého seriálu, jsme se rozhodli jej přeskočit. Ale vůbec není proč zoufat - Deep Space Nine také poračuje v rámci všech hlavních linií, které chystáme. Ať už je to TNG Relauch, nebo trilogie Osud, nebo následná řada Typhonský pakt. 

Závěrem věříme, že jsme uspokojili zvídavé dotazy a přání vás, fanoušků, kteří se na přísun nového Star Treku jistě jíž velmi těšíte. Včas vás budeme informovat o všech novinkách a věříme, že se vám všechny námi chystané knihy zalíbí. A pokud půjde vše dobře, možná budou i e-booky :)
Žijte dlouho a blaze.

Pro nejčerstvější informace sledujte facebookový panel 'Star Trek knihy česky'.

Zdroj: casopisxb1.cz
kadet Telemachus Rhade
autor: Telemachus Rhade
vydáno: čt 13. září 2012
přečteno: 3962x
komentáře: 7
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG