Recenze komunikátoru z TOS [VIDEO]

čt 22. března 2012      autor: Jim Kirk      přečteno: 3273x      komentáře: 10

Kirkuv komunikatorMoje další recenze se zabývá minulostí a to komunikátorem z TOS. Jak všichni určitě víte, neboi tušíte, tak tahle věcička byla předlohou pro "Véčkové" telefony. Tato hračka je datována rokem 1994 a vyrobila ji opět společnost Playmates. Zpracování komunikátoru je velmi detailní a přesné co do velikosti tak provedení, i když oproti telefonu, nebo pravému komunikátoru nám nabízí jen blikání a pípání. Ale i to bude opravdovému trekistovi stačit.

Krabice

krabicekrabice backKrabici jsem dostal v mírně poškozeném stavu (horní roh je na tržený) ale  to lze u 18 let staré hračky očekávat. Na přední straně najdeme krátký popis včetně obrázku, okénka pro vyzkoušení tlačítek a také unikátního sběratelského čísla, které je v mém případě 78246. Na zadní straně se nachází detailní popis funkcí komunikátoru a jednotlivých zvuků. Obsahem balení je blueprint, návod k použití a také certifikát autenticity, kde je uvedeno, že se jedná o unikátní sběratelský kousek.

Komunikátor

komunikkomunikkomunikKomunikátor lze otevřít již „klasickým pohybem ruky“, při otevření však nedojde k aktivaci žádného ze zvuků. Typický zvuk lze slyšet po stisknutí spodního tlačítka na boku. Horní tlačítko na boku komunikátoru nabízí zvuk aktivace komunikační frekvence. Uvnitř najdeme frekvenční display který hází různobarevné odlesky, zlatý „mikrofon“, žlutě zabarvené světélko a dvě další tlačítka. Pravé aktivuje kontrolu frekvence a levé jen rozsvítí červené světlo pro nouzovou frekvenci – ta je bez zvuku. Na zadní straně komunikátoru nechybí klipsna pro připnutí na opasek a kryt pro uložení dvou tužkových baterek. Oproti ostatním, dosud recenzovaným hračkám má tento kousek tři zvuky a bonusové červené světélko navíc. Celkově působí komunikátor velmi realistickým dojmem a je krásným přírůstkem do sbírky.

Nákup

Kromě E-Bay můžete zakoupit komunikátor také na stránkách FanBase, i když je to trošku jiný typ, který nabízí klasické hlasy posádky Enterprise a to za 870,- Kč. Můj komunikátor dorazil v ve velkém balíku společně s dalšími sedmi hračkami a cena byla tedy pouze 22 dolarů přes E-bay, tedy cca 400,- Kč včetně poštovného.

Video

Na to jak komunikátor pracuje se můžete podívat níže.

V příštím dílu zůstaneme ještě u TOSky a podíváme se na phaser z tohoto období.

Zdroj: Jim Kirk
kadet Jim Kirk
autor: Jim Kirk
vydáno: čt 22. března 2012
přečteno: 3273x
komentáře: 10
Facebook Twitter Google+

Související články:

Finální soundtrack k filmu Star Trek: Nemesis vyjde v lednu  -  po 16. prosince 2013
Star Trek Catan se dočká rozšíření  -  út 23. července 2013
Pořádná dávka nových suvenýrů  -  čt 18. července 2013
Nová kniha Star Trek: Hvězdná kartografie  -  po 8. července 2013
Trek Nation se dočká dvoudiskové speciální edice  -  út 18. června 2013
QMx chystá další startrekové repliky  -  st 22. května 2013
Earl Grey, horký!  -  po 13. května 2013
V čem půjdete na premiéru nového filmu?  -  pá 3. května 2013
Nechte si vyplatit Startrekový šek!  -  st 1. května 2013
Trekkies v pyžamu? Už doopravdy!  -  út 30. dubna 2013
La-La Land Records vydá kolekci soundtracků z Deep Space Nine  -  so 2. února 2013
Zahřejte se Star Trek šálou nebo čepicí  -  út 22. ledna 2013
Nové látky se startrekovými vzory  -  st 16. ledna 2013
Kalendář Ships of the line končí  -  po 7. ledna 2013
Zajímavé knižní novinky v příštím roce [VIDEO]  -  čt 22. listopadu 2012

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG