Recenze trikordéru z TNG

st 14. března 2012      autor: Jim Kirk      přečteno: 3796x      komentáře: 4

TR 560Tentokrát jsem si pro vás připravil recenzi jedné z ikon technologie 24. století. Tím není nic jiného, než všemi oblíbený trikordér z TNG. Rozhodl jsem se protentokrát napsat článek delší a doplnit o více fotografií, protože tahle „hračka“ si to dozajista zaslouží. Úvodem bych rád podoktnul že tohle je asi nejpropracovanější „hračka“ ze všech (možná mne někdo opraví). Zpracováním, tvarem a detaily se podobá originálu takřka dokonale. Trikordér pochází od Playmates a to z roku 1993.

TR 560TR 580Tento trikordér nese označení TR-560, ale více se spíš podobá verzi TR-580, však posuďte sami dle fotek. První je verze TR-560 a druhá TR-580.  Trikordér neboli „Portable Sensing, Computing and Data Communicatons device“ je zařízení které by chtěl mít každý, no tahle hračka alespoň skvěle vypadá, bliká a pípá.

Obal

Krabice zepreduKonečně se mi podařilo sehnat něco i s originálním obalem, který vypadá až na drobné oděrky v rozích, jak nový. Na přední straně najdeme krátké info o trikordéru, včetně okénka pro vyzkoušení jednotlivých zvuků a unikátní sběratelské číslo. U mého trikordéru je to 155234, číslo znamená i pořadí ve kterém byla hračka vyrobena. Na bocích krabice najdeme stejné informace, jako na přední straně. Mám zde i originální cenovku s cenou 11,99 dolarů.

Zadni strana krabiceZajímavá je zadní strana krabice, kde je vysvětleno co vše trikordér umí a také něco o něm. A tahle pasáž je nejvtipnější. Ptáte se proč, tak jen malý výtah v překladu: „Napájen nabíjecími sarium krellidovými články vydrží plně nabitý až 18 hodin...“ to i můj iPhone je na tom lépe. Další vtipná hláška je hned v závěru, tentokrát bez překladu: Further access denied. Terminal OFF. Balení obsahuje návod k použití a také blueprint trikordéru.

Trikordér

shorazpreduNa horní hraně najdeme několik barevných výstupků které mají naznačovat svítící části trikordéru. Zde je opravdu škoda, že neblikají, ale nějaký šikovný kutil by si s tím určitě poradil – na youtube je jich spousta.
V horní části přední strany trikordéru najdeme posuvné tlačítko ON/OFF které rozsvěcí malou obrazovku uvnitř trikordéru. Po otevření se nám naskytne pohled na detailně propracovanétrikorder uvnitr „operační“ části trikordéru. Veškeré „popisky“ jsou dolepované, balení totiž obsahovalo i sadu samolepek, takže tato hračka je tak trochu „udělej si sám“. V horní části najdeme sérii „tlačítek-samolepek“, pod kterými se nachází svítící kontrolky a malá obrazovka. I ta je vyvedena v úžasném detailu, najdeme na ni malou mapu čehosi a obrázek Enterprise D s popiskou. Níže máme k dispozici tři tlačítka aktivující tři rozdílné zvuky. Spodní odklápěcí část je pouze dutá a najdeme na ní tlačítka pro komunikaci s lodní databankou. Na spodní hraně je umístěno označení trikordéru TR-560.
Zadní část je osazena klipsnou pro připnutí na pásek a krytem pro umístění baterek.

Nákup

E-Bay je  Star Trekových propriet království a tak i tato součást mé sbírky pochází odtamtud. Tentokrát byla cena vyšší a to 54 dolarů + poštovné, ale stálo to za to. Pro zájemce mám jeden na prodej.

Tahle „hračka“ je úchvatně propracovaná a neměla by chybět v žádné sběratelské kolekci.

V příštím dílu se podíváme zpět do minulosti a to na komunikátor z TOSky, takže: „Kirk out.“

Zdroj: Jim Kirk
kadet Jim Kirk
autor: Jim Kirk
vydáno: st 14. března 2012
přečteno: 3796x
komentáře: 4
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Budova ve tvaru Enterprise [VIDEO]  -  čt 21. května 2015
IXS Enterprise  -  pá 13. června 2014
Univerzální překladač je skoro zde [VIDEO]  -  út 3. června 2014
Následnice Deep Space 9  -  st 20. listopadu 2013
Takeiův pohled [VIDEO]  -  po 21. října 2013
USS Enterprise vypluje v roce 2025  -  po 17. června 2013
Hurá, replikátor! Nebo 3D tiskárna?  -  st 22. května 2013
Bing překládá klingonštinu  -  st 15. května 2013
Do temnoty s "novou" technologii [VIDEO]  -  po 13. května 2013
První vlečný paprsek realitou  -  pá 8. února 2013
Star Trek technologie - realita a co by realitou mohlo být  -  po 14. ledna 2013
Na Vulkánu by chtěl žít každý  -  čt 15. listopadu 2012
Holografické simulátory  -  út 6. listopadu 2012
Warpový pohon skutečností? [VIDEO]  -  út 18. září 2012
Google chce počítač ze Star Treku  -  pá 10. srpna 2012

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG