Recenze Phaseru ze Star Trek 6: Neobjevená země [VIDEO]

st 7. března 2012      autor: Jim Kirk      přečteno: 1964x      komentáře: 4

Star Trek 6 phaserDalší „hračkou“ kterou vám chci představit, je již zmíněná raritka, a to phaser ze Star Trek 6: Neobjevená země. Proč je tak unikátní nevím, asi proto že jich nebylo vyrobeno mnoho a k dostání je jen velmi těžko. Ve vyhledávači se téměř vždy objeví, v případě že si tento phaser chcete koupit, slovíčko „rare“, takže na tom asi něco bude.

Obal

Obal ST6 phaserObal ST6 phaser zadniBohužel jsem phaser obdržel bez obalu, pro ilustraci však alespoň foto. Součástí balení byl návod k obsluze a velmi povedený blueprint phaseru popisující jednotlivé části, který mi s phaserem přišel.

Phaser

ST 6 phaser prop replicaST 6 phaser blueprintTento kousek byl vyroben společností Playmates v roce 1997 a řadí se k těm velmi povedeným. V porovnání s originálem je o něco menší a méně masivní, avšak výrobce si dal záležet na detailu. Phaser je vyroben z kvalitního černého plastu, vpředu najdeme stříbrný emitér který vydává červené světlo. Horní část se tak, jako u skutečného phaseru dá přebíjet, což je velmi realistická vlastnost, kterou u jiných podobných „hraček“ nenajdeme. Zadní část je nahoře osazena červenou kontrolkou, která při střelbě poblikává. V rukojeti je velmi vtipným způsoben řešeno uložení baterek. Při stisku malého tlačítka na zadní části rukojeti se „zásobník“ vysune a je možné baterky vyměnit. Malé, stříbrné kolečko umožňuje změnit nastavení phaseru a to buď na „omráčení“, nebo na „vypaření“.

Phaser ST6Phaser ST6 zepreduJediné co bych této „hračce“ vytknul je umístění reproduktoru. Ten najdeme na vnější straně rukojeti a ve chvíli kdy phaser drží pravák, tlumí tak dlaň zvuk, který z phaseru vychází. Šroubky jsou zapuštěny na levé straně phaseru a když jej držíte, vypadá vše velmi realisticky.

Video

Nákup

Phaser se mi podařilo koupit opět přes E-Bay a to za úžasnou cenu 19,99 dolarů + poštovné. Momentálně jsem ho na E-Bay ani nenašel, ale věřím že bude stát o hodně více, zejména v případě, že budete chtít nový.

V příštím dílu se podíváme na „zoubek“ jedné z ikon technologie 24. století a tou je trikordér z TNG a tentokrát i s obalem. A rada na závěr: Kdo si hraje, nezlobí!

kadet Jim Kirk
autor: Jim Kirk
vydáno: st 7. března 2012
přečteno: 1964x
komentáře: 4
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Kdo, co, kdy a kde ve Star Treku [VIDEO]  -  st 30. září 2020
SERIÁL: Kompletní časová osa ST událostí! (1. část)  -  út 6. listopadu 2018
Star Trek se dočká nového animovaného seriálu  -  pá 26. října 2018
StarTrekKnihy.cz – Nový informační portál zdaleka nejen o knihách  -  čt 30. srpna 2018
Šťastné a startrekové!  -  pá 22. prosince 2017
15 nejmocnějších protivníků ve Star Treku  -  čt 2. listopadu 2017
Star Trek v komentářích: Nechte zaznít svůj názor  -  út 17. října 2017
Star Trek: Discovery a další skvosty v knihovně CZ Kontinua  -  so 23. září 2017
Smuteční oznámení  -  so 19. srpna 2017
Star Max: Pravda, 1. část  -  po 17. července 2017
Star Max: Z principu  -  st 10. května 2017
Star Max: Klony útočí  -  po 20. února 2017
Elektrokolo ve startrekovém střihu  -  čt 9. února 2017
Až přijde první kontakt  -  so 28. ledna 2017
Star Trek vstoupil do volební kampaně  -  st 5. října 2016

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG