"Star Trek - Chcete být milionářem?" - recenze [VIDEO]

út 6. března 2012      autor: Jim Kirk      přečteno: 3019x      komentáře: 1

Chcete být milionářem22. února 2012 spatřila světlo světa hra „Star Trek  - Chcete být milionářem“. Tato hra je rozšířením úspěšné řady „Who wants to be a milionaire“ a je určena pro majitele herních konzolí Xbox 360 a PlayStation 3. „Chcete být milionářem“ si můžete stáhnout přes svůj Xbox 360 v aplikaci LIVE store nebo přes PlayStation Sore, pro ty kdo mají doma PS3. PCčkáři si bohužel hru nezahrají.

Jelikož je Star Trek edice této hry jen rozšíření je nutné si zakoupit i původní hru „Chcete být milionářem“, na PS Store vás vyjde na 405,- Kč (Hra + rozšíření) a musím říct že stojí za každý haléř. Je to báječná hra pro ty kdo dobře znají TOSku a kteří umí obstojně anglicky.
Celá hra je situována do prostředí můstku hvězdné lodi Enterprise, doplněná o neobyčejné detaily. Například prolínající se obrázky na hlavní obrazovce jsou vzaty z různých dílů Originální (neremásterované) série Star Treku.

mustekHra jako taková je určena pro 1-4 hráče. Nejprve si musíte vybrat jednoho ze čtyř charakterů – Výzkumný důstojník, Vulkánec, Uhura, nebo Orionská otrokyně. Každý z nich má svoji typickou přemýšlecí pózu a také se jinak zatetelí při správné odpovědi. Hru je možné hrát s jedním nebo čtyřmi ovladači, buď si můžete střídat jeden ovladač, nebo může mít každý hráč svůj. V úvodu na hráče čeká typický rozstřel, který určí pořadí ve hře. Rostřelové otázky Vás nechají seřadit jednotlivá slova do správného pořadí, ať už se jedná o jména herců, nebo názvy epizod.

admiralCharismatický admirál Vás uvítá, jak se sluší a patří, ve velitelském křesle a začne klást otázky, občas doplní čekání na odpověď slovy „Dejte si na čas“ nebo „Na tomhle nemůžete nic ztratit“. Na výběr jsou vždy čtyři možnosti a jen jedna je ta správná. Na cestě k vysněnému milionu máte celkem tři nápovědy, které jsou typické pro tuto hru. Jak postupně procházíte hrou, stávají se otázky těžší a těžší a nápovědy určitě potřebovat budete.

  • „Přítel na telefonu“ zavolá jednomu z TOSových charakterů, který něco zamrumlá a admirál vám oznámí jakou odpověď vybral, jako tu správnou. Ale pozor, ne vždy poradí „přítel na telefonu“ správně, například Andorijský velitel je velmi zrádný.
  • „Nápověda publika“ je další z možností, diváci v „hledišti“ které je situováno na ochozu můstku Enterprise chvíli přemýšlí a pak už se ukáží jejich tipy. I tady nemusí mít většina vždy pravdu.
  • Poslední z nápověd je "50:50", která ponechá na výběr jednu špatnou a jednu správnou odpověď.

Hra nás s mým kamarádem Sokarem pohltila na několik hodin a k milionu jsme se z pěti pokusů dostali dvakrát a to jednou hned napoprvé. Ve hře je pro Vás připraveno celkem 600 otázek, takže se hned tak nudit nezačnete. Doufejme že v budoucnu nás čeká rozšíření, které se bude věnovat i jiným seriálům či filmům ze světa Star Treku.

Níže můžete vidět, jak to vypadá když vyhrajete milion:

A samozřejmě se nezapomeňte podívat na trailer:

Zůstává už jen jediná otázka: Chcete být milionářem?

Zdroj: Jim Kirk
kadet Jim Kirk
autor: Jim Kirk
vydáno: út 6. března 2012
přečteno: 3019x
komentáře: 1
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Zazvonil zvonec a odznáčků je konec  -  ne 5. července 2020
Nápovědy k odznáčku Chakotay – roztříštěný v čase  -  po 1. června 2020
Rozšíření Kobayashi Maru  -  pá 22. května 2020
Výsledky soutěže Holodoktor fotografuje talisman  -  čt 21. května 2020
Připravte se na Kobayashi Maru  -  st 29. dubna 2020
Star Trek se dočká hry ve virtuální realitě [VIDEO]  -  út 14. června 2016
Třetí rozšíření pro Star Trek Online již letos v létě  -  út 10. května 2016
Romulané chtějí obnovit síly v Neutrální zóně  -  pá 19. února 2016
Zahrajte si Star Trek Timelines [VIDEO]  -  čt 28. ledna 2016
Odznáčkový adventní kalendář  -  út 24. listopadu 2015
Hrajte dlouho a blaze  -  st 22. července 2015
Attack Wing: První mise – oprava satelitu  -  út 23. června 2015
Star Trek: Attack Wing  -  ne 14. června 2015
Startrekové hry digitálně [VIDEO]  -  po 11. května 2015
ST: Colonies je otevřen!  -  po 12. ledna 2015

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG