Recenze Phaseru ze Star Trek: První kontakt

st 29. února 2012      autor: Jim Kirk      přečteno: 4204x      komentáře: 26

Foto 1Minulý týden jsem upozorňoval na seriál Props Review. Dnes se můžete seznámit s konkrétní věcí. První “hračkou“ kterou bych Vám chtěl představit je Phaser z filmu Star Trek: První kontakt. Musím říct že tímhle kouskem jsem byl velmi mile překvapen, možná už proto že se jak velikostí, tak provedením opravdovému phaseru, jak jej známe z filmu, náramně podobá. Ale nebudeme předbíhat.

Obal

Obal Phaseru

Začnu tím že obal nemám :-( Bohužel jsem obdržel jen phaser jako takový, bez obalu, takže Vám nemůžu říct co vše na něm najdeme, snad pomůže foto. Nebojte, příště se polepším.

 

Phaser

Phaser propTato hračka byla vyrobena v roce 1996 společností Playmates a určitě se setkala s velkým ohlasem, alespoň u mě. :-) V porovnání s phaserem použitým přímo ve filmu si moc podobný není viz foto, ale i tak se domnívám že je hodně podobný phaseru používanému v posledních řadách TNG, VOY a DS9. Chybí zde barevně odlišená tlačítka a také funkce nastavení intenzity paprsku. Velikost phaseru působí identicky s originálem.

zpředu

Phaser v ruce

Phaser je vyroben z tvrzeného plastu šedivé barvy, rukojeť je z černého s vroubky, přední a střední část je také černá. Hračka má typické zahnutí, aby se dobře držela, přední část ze které by měl vycházet energetický paprsek je zakončena červeným plastem.

detailNavrchu máme k dispozici tři tlačítka, větší šedé aktivuje paprsek a dvě bílá jsou určena k volbě jednoho ze dvou zvuků. Levé talčítko volí “omráčení” a to druhé “zabití” nebo “desintegraci". Zelená část se při aktivaci rozsvítí v závislosti na daném zvuku, stejně tak i přední část.

zdolaSpodek phaseru nabízí klipsnu k uchycení na opasek a několik viditelných šroubků, naštěstí šroubky nikde jinde nenajdeme a vše tak shora vypadá skvěle. Klipsnu bude asi možné odmontovat při rozčroubování phaseru ale riskovat to nebudu. :-) K phaseru mi byl dodán i plánek s popisem jak s hračkou zacházet, jak vyměnit baterie, žárovku a jak jej uchytit na opasek.

Nákup

Na E-Bay se dá sehnat použitý od 14 dolarů výše (v aukci), mně se to podařilo za úžasných 19,99 (přímá koupě) + poštovní služby. Jelikož jsem si nechal posílat společně s tímto kouskem i další phaser ze Star Treku 6, vyšlo poštovné celkem na 25 dolarů.

Video

I když je phaser již očividně používaný vypadá naprosto skvěle a bude nádherným doplňkem kostýmu a ozdobou na poličce.

Doufám že se Vám článek líbil a že jej v komentářích doplníte třeba i Vašimi postřehy. V příštím dílu se můžete těšit na na rezenzi Phaseru ze Star Treku 6: Neobjevená Země, který je takovou raritkou a dá se najít jen velmi těžko. V mém seriálu se ještě můžete těšit na recenzi phaseru, komunikátoru, trikordéru a McCoyova zdravotnického udělátka z originální série. Dále také na zdravotnický a technický trikordér z TNG, phaser typu 1 z TNG a phaseru z prvního filmu. A kdo ví, třeba mezi tím přibydou do mé sbírky i další.

Takže brzy opět na shledanou.

kadet Jim Kirk
autor: Jim Kirk
vydáno: st 29. února 2012
přečteno: 4204x
komentáře: 26
Facebook Twitter Google+

Související články:

Finální soundtrack k filmu Star Trek: Nemesis vyjde v lednu  -  po 16. prosince 2013
Star Trek Catan se dočká rozšíření  -  út 23. července 2013
Pořádná dávka nových suvenýrů  -  čt 18. července 2013
Nová kniha Star Trek: Hvězdná kartografie  -  po 8. července 2013
Trek Nation se dočká dvoudiskové speciální edice  -  út 18. června 2013
QMx chystá další startrekové repliky  -  st 22. května 2013
Earl Grey, horký!  -  po 13. května 2013
V čem půjdete na premiéru nového filmu?  -  pá 3. května 2013
Nechte si vyplatit Startrekový šek!  -  st 1. května 2013
Trekkies v pyžamu? Už doopravdy!  -  út 30. dubna 2013
La-La Land Records vydá kolekci soundtracků z Deep Space Nine  -  so 2. února 2013
Zahřejte se Star Trek šálou nebo čepicí  -  út 22. ledna 2013
Nové látky se startrekovými vzory  -  st 16. ledna 2013
Kalendář Ships of the line končí  -  po 7. ledna 2013
Zajímavé knižní novinky v příštím roce [VIDEO]  -  čt 22. listopadu 2012

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG