Star Trek filmy na AXN Sci-fi

čt 9. září 2010      autor: Telemachus Rhade      přečteno: 5021x      komentáře: 2

AXN Sci-fi logo Se Star Treky se nám tento podzim roztrhl pytel. Další poleno do ohně vhodila AXN, respektive AXN Sci-fi, která uvede první tři filmy. U The Motion Picture, tedy prvního z nich, se dokonce podle upoutávky zdá, že půjde o režisérskou verzi s novými efekty a některými scénami. To by bylo velmi zajímavé, zvlášť s ohledem na to, že na tuto verzi zatím neexistuje dabing. Čím nás tedy AXN Sci-fi překvapí?

AXN jsou dceřiné kanály HBO, takže provázanost s aktuálním uvedením některých filmů na HBO, je víc než nasnadě. Promo na první snímek naleznete zde; další pěkná proma snad budou následovat. Jakmile se dozvíme něco dalšího, třeba jestli Khanův hněv poběží v rozšířené verzi, nebo ne, hned vás budeme informovat. A nakonec trocha oficiálního textu k filmům a hlavně časy, ve kterých snímky poběží.

Star Trek: Film (1979)

Neznámý mimozemšťan zničí tři mohutné klingonské křižníky. Kapitán James T. Kirk (William Shatner) převezme nové velení lodi Enterprise. Posádka korábu zařadí rychlost, přesahující rychlost světla, aby neznámého útočníka zastavila... Režii měl Robert Wise, film byl nominován na Oscary za výpravu, vizuální efekty a hudbu.

Uvedení: neděle, 12. září v 16:50 + pondělí, 13. září ve 22:50

Star Trek II: Khanův hněv (1982)

Loď Enterprise se účastní rutinních manévrů. Vůdce geneticky upravených nadlidí Khan zaútočí na vesmírnou stanici Regula I a zmocní se jejího tajného zařízení. Vůči svému dávnému nepříteli Kirkovi nastraží smrtící past. Pokračování ságy, inspirované epizodou Space Seed z původního seriálu, režíroval Nicholas Meyer.

Uvedení: neděle, 19. září v 17:00 + pondělí, 20. září ve 23:00

Star Trek III: Pátrání po Spockovi (1984)

Porážka, kterou Kirk uštědřil padouchovi Khanovi, se ukáže jako Pyrrhovo vítězství. Spock je mrtvý a McCoy z nevysvětlitelných důvodů zešílel. Po návštěvě Spockova otce však vyjde najevo, kde se skrývá živoucí podstata jeho syna. Nastává její dramatické hledání... Režie třetího snímku z volné série se ujal Leonard Nimoy.

Uvedení: neděle, 26. září v 17:00

kadet Telemachus Rhade
autor: Telemachus Rhade
vydáno: čt 9. září 2010
přečteno: 5021x
komentáře: 2
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG