Jak dostal Sulu své křestní jméno?

so 3. července 2010      autor: little borg      přečteno: 2825x      délka: 1 min      komentáře: 2

spisovatelka Vonda N McIntyre Rok 1981 byl rokem, kdy spisovatelka Vonda N McIntyre napsala svůj první román z prostředí původního Star Treku. Nakladatelství Pocket Books vydalo knihu s názvem "The Entropy Effect", pak přišla ještě řada dalších knih a filmových adaptací. Až dnes McIntyre napsala na blogu io9 o genezi své práce na Star Treku, včetně toho, jak Sulu přišel ke křestnímu jménu Hikaru...

Sulu dostal jméno

"Jediný větší zádrhel ve Star Trek knihách přišel ve chvíli, kdy jsme řešili jak napsat milostnou scénu, kde se její protagonisté oslovují příjmeními. Tak jsem dala panu Sulu křestní jméno, "Hikaru," což je mimochodem z "The Tale of Genji". Žila jsem ve slastné nevědomosti dlouho poté; někdo v Paramountu se zabýval myšlenkou, že postavy by měly mít jméno, pro mě z nejasných důvodů. David měl dobrý nápad zeptat se Genea Roddenberryho a George Takeie na jejich názor a oba řekli "Jen do toho" nebo něco takového. A tak měl Sulu křestní jméno."

Sulu uvedl své křestní jméno do kánonu ve filmu z roku 1991 Star Trek VI: Neobjevená země. To ovšem není poprvé, co materiál ze Star Trek knih mimo kánon pronikl do oficiálního kánonu. Například v Abramsově filmu Star Trek (2009) scénáristé použili křestní jméno Uhury - Nyota, a také křestní jméno Kirkovy matky - Winona. Obě jména jsou přitom z knih mimo kánon. Že by scénáristé Orci a Kurtzman přeci jen nebyli takovými Star Trek ignoranty, jak je z nich dělají někteří fanoušci?!

Zdroj: TrekMovie.com
nadporučík little borg
autor: little borg
vydáno: so 3. července 2010
přečteno: 2825x
komentáře: 2
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG