Jak se daboval Abramsův Star Trek, aneb obsazení odhaleno

pá 12. června 2009      autor: little borg      přečteno: 15175x      komentáře: 29

režisér Bohdan Tůma a zvukař David Pavlíček při práci Jedenáctý film s prostým názvem Star Trek je stále v kinech, ale už teď se pracuje na jeho uvedení na DVD a Blu-ray nosičích. A samozřejmě se počítá s českým dabingem. Ve středu 11. června se v dabingovém studiu Pro-Time v pražských Řeporyjích sešli všechny zainteresované osoby, režisérského postu se ujal Bohdan Tůma, a dali se do práce.

dabingový scénář k Abramsovu Star Treku Dabovalo se od osmi ráno až přes půlnoc. A že to byla práce velmi náročná, dokazuje mimo jiné i stostránkový scénář s replikami. Nejvíce toho ve filmu samozřejmě namluvili mladý Kirk a Spock, ale bezesporu nejnáročnější bylo namlouvání sborů, kterých je v jedenáctém startrekovém filmu hodně.

Nový Star Trek má velké štěstí, že dostal poměrně bohaté obsazení. 30 různých hlasů, které se u mikrofonu vystřídaly, je zcela jistě nadstandard. A výběr je opravdu pestrý:

mladý Kirk..........Libor Bouček
mladý Spock......Zdeněk Hruška
starší Spock.......Jiří Plachý
Uhura.................Lucie Vondráčková
McCoy................Aleš Procházka
Scotty................Petr Rychlý
Sulu...................Michal Holán
Čechov..............Petr Neskusil
Pike...................Lukáš Hlavica
Nero..................Pavel Vondra
Ayel...................Filip Jančík
Winona Kirk.......Kateřina Lojdová
George Kirk.......Bohdan Tůma
Sarek................Zbyšek Horák
Grayson............Dana Černá
Olson................Marek Libert

Libour Bouček dabuje mladého Kirka Zdeněk Hruška dabuje mladého SpockaJiří Plachý dabuje staršího Spocka

Aleš Procházka dabuje Leonarda McCoye Lukáš Hlavica dabuje Christophera PikeaLucie Vondráčková dabuje Uhuru

V dalších rolích:

Roman Novotný, Luděk Čtvrtlík, Jitka Moučková, Zdeněk Podhůrský, Radovan Vaculík, Zuzana Schulzová, Jiří Balcárek, Antonín Navrátil, Jaroslav Kaňkovský, Martin Sucharda, Jan Rimbala, Robin Pařík, Viktorie Taberyová a další...

studio Pro-Time Pokud můžu soudit, Libor Bouček a Zdeněk Hruška na ústřední dvojici sedí naprosto dokonale. Postavy si uchovaly svůj nezaměnitelný charakter a i hlasově to mezi nimi jiskří naprosto maximálně. Lukáš Hlavica jako Pike je výbornou volbou. Pike s hlasem pana Hlavici má velké charisma, stejně jako v originále. Petr Neskusil si asi podobou roli ještě nezkusil, :-) ale chopil se Čechova s velkým odhodláním. A myslím, že ruský přízvuk dokázal poměrně věrohodně imitovat. Doufejme, že to vyzní stejně vtipně, jako v původním znění.

Třešničkou na dortu byl zcela jistě výkon Petra Rychlého v roli Scottyho. Cituji slova Markuse z Dabingfora: "Petr Rychlý byl naprosto excelentní! Ten chlap je fakt frajer. Sám se to snažil furt vylepšovat, byla to fakt paráda..."

Lucka Vondráčková pro Uhuru možná někoho zaskočí, ale zbytečně. Ano, má velmi charakteristický hlas, Lucka je ale výborná dabérka a dokázala tu koketnost Uhury, starostlivost o Spocka i přehlíživost vůči Kirkovi do svého projevu dostat a její hlas se k této komunikační důstojnici vážně hodí. Ale na podzim posoudíte sami. ;-)

DVD a Blu-ray s Abramsových Star Trekem vyjde v Česku v říjnu. V tuto chvíli zkoušíme domluvit exkluzivní premiéru filmu v českém dabingu na CzechTREK, který se koná 26. září v Praze.

nadporučík little borg
autor: little borg
vydáno: pá 12. června 2009
přečteno: 15175x
komentáře: 29
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG