Nemesis v kině, nádherný zážitek

st 27. září 2006      autor: little borg      přečteno: 2644x      komentáře: 19

Star Trek: Nemesis V úterý 26. září jsme měli asi poslední možnost vidět na velkém plátně film Star Trek: Nemesis. I když tento snímek sklízí od mnohých fanoušků velkou kritiku, pro mne osobně šlo o jedinečný zážitek, a to hned ze dvou důvodů. Byl to můj vůbec první Star Trek v kině a druhým důvodem je fakt, že tím vyvrcholilo veškeré snažení kolem oslav letošního 40. výročí v rámci akce CzechTREK convention.

Na poslední projekci se do sedadel sálu usadilo asi 130 lidí, jak jsem později zjistil převážně fanoušků. Na začátku jsem projekci trochu nesměle uvedl. Omlouvám se za mírnou nepřipravenost, ale sil už nebylo mnoho. Po ujištění, že i po skončení úterního promítání budeme losovat ceny, se konečně v sále rozhostila tma a na plátně se objevily první obrázky, zatím reklam.

Někteří diváci ještě dopovídávali to, co chtěli říct svému sousedovi, a za necelých 5 minut se před námi konečně rozzářily hvězdičky zvěstující logo studia Paramount a sálem se začala linout povědomá hudba, jež postupně gradovala. Při zahajovacích titulkách "Paramount Pictures presents" a "Star Trek Nemesis" mne doslova mrazilo. Zvuk v DTS a nádherný obraz na obrovském plátně (tuším největší v Praze) mě doslova zarazily do sedačky.

Film samotný snad žádnému fanouškovi nemusím dlouze popisovat. Opět došlo na vyvraždění Romulanského senátu. Opět Picard bojoval se Shinzonem o to, kdo nakonec přežije. Opět se Dat setkal se svým bratrem B-4. A v neposlední řadě Dat opět položil svůj "život", aby zachránil posádku Enterprise před thalaronovým zářením. Mnohokrát ohraný film mně i přesto, že jsem znal děj dokonale, poskytl spoustu nových zážitků a poznatků. Měl jsem možnost sledovat detaily, které mi na DVD unikly, díky skvělému zvuku jsem si hudbu a zvukové efekty užil tak jako nikdy předtím. A tady bych se rád zastavil.

Lituji, že jsem neměl možnost vidět při oficiální premiéře i předchozí Star Trek filmy. Ošidil jsem se totiž o nezapomenutelné dojmy. Kdo raději čeká, až film vyjde na DVD a je mu líto dát pár desítek korun za vstupenku, dělá velkou chybu. Ale to není můj případ, protože už nevynechám ani jednu premiéru a věřím, že v roce 2008 se jedenáctého Star Trek filmu v našich kinech dočkám.

nadporučík little borg
autor: little borg
vydáno: st 27. září 2006
přečteno: 2644x
komentáře: 19
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG