Květnový sraz v Plzni

st 17. května 2006      autor: Bonsaj      přečteno: 7469x      komentáře: 3

My všichni klubáci Je pátek 12.5. a blíží se konec pracovní doby. Osmi členům odpadá rázem práce od ruky a všichni spěchají domů zabalit si věci na super víkend v Plzni. Já sama jsem letěla z práce, jak jen to šlo, abych ještě rychle udělala něco k papů na víkend, páč jsem přesně netušila, co nás o víkendu čeká... :-)

Odjížděli jsme dvěma hvězdnými vozy. Jeden vyrazil naštěstí včas, protože měl velice důležitý úkol, ulovit cestou večeři pro deset hladových lidiček. Druhý vůz měl odjet v sedm hodin, avšak ne vždy se vše povede. Lyta si totiž vybrala tento den k výběru katastrof nejméně na měsíc dopředu. :-) Nejen že dělala tento den písemnou státnici z AJ, ale ještě ke všemu, když už na ní zbytek čekal, tak jak na potvoru nejelo metro minimálně 20 min. a pak když už se dalo do pohybu, tak se ztratila mapa k místu nalodění. :-) Ale vše dobře dopadlo a o něco později jsme byli na cestě i my. První výsadek byl již téměř na místě a zrovna plnil svůj úkol, avšak osud mu nebyl nakloněn. V pátek večer chtít v místě zvaném Tesco například chleba se zdálo úplně nemožné a tak jsme se na lov vydali i my. Mise byla po menším pátrání úspěšně dokončena.

Příjezd do Plzně byl velkolepý, s popisem od Chaka (místního domorodce) jsme se rychle dostali na místo.
Pro představu jen výtažek: dálnice, dálnice, dálnice, dálnice, ...
- pořád rovně (po hlavní)
- kolem Tesca
- kolem pivovaru
- ...
- odbočit vlevo a pořád podél kolejí
- kruháč (nejezdit na něj, ale pod ním) No my jsme ho neviděli, byl nad náma :-)
- zaparkovat vpravo dolů z kopce cca 10 metru nebo po levé straně
- neparkovat před výjezdem z rodinných domků
- zatáhnout ruční brzdu!
- volitelně krátce zatroubit :-)
- otevřít dveře, vystoupit, zavřít dveře a zamknout auto :-)
- zelená pokreslená vrata (všimněte si létajícího talíře .-)
- koukat do okna v prvním patře a mávat :-)))

Hladový drak Následovalo vřelé přivítání ostatních hladových členů a protože narozeninový dort se velice špatně schovává, tak přišly i velké gratulace a předávání daru. :-) Podle fota poznáte, že to ani takový dárek nebyl. Bude moc rád, když ho ta malá potvůrka nesežere. A kdo byl ten šťastný oslavenec? Náš technický důstojník přes web - Chakotay. A tímto bych ráda Chakovi ještě jednou poděkovala za sehnání prostorů a skvělý víkend. Aby jste pochopili, co bylo na tom místě tak úžasného, tak tady je krátký popis. Tento domeček byl naprostým rájem pro náš klub. Obrovská místnost s velkým počtem karimatek, neomezeným počtem židlí a super prostorem jak pro spaní tak pro zkoušení programu, ale to není zdaleka vše.

little borg a piano Mimochodem byl tam i klavír se kterým přišlo i šokující odhalení. Šéfredaktor little borg totiž nejen že je skvělý redaktor, ale i nadaný klavírista. Nahoře krom hooodně velké kuchyně a prostorné "jídelny" najdete také PC místnost, kam se s přehledem vejde deset členů a může hromadně pracovat. Takové věci jako záchod na každém rohu už vypouštím. Dole krom té naší obrovské ložnice a Lytiny menší soukromé, byla spousta zákoutíček, které jsme ani nezvládli využít. Co mě osobně šokovalo, byla soukromá minizoo, obsahující několik hadů, chameleóna, který na nás po celou dobu vystrkoval pozadí, několik papoušků, rybiček, křečků, králíčků, morčátek a já nevím čeho všeho ještě. :-)

Zoo Bylo to úžasný, kde jinde si můžete ve 23:00 jít prohlédnout tolik zvířátek? :-) Nadšení nám vydrželo ještě dlouhou dobu, následovala totiž lehká módní přehlídka našich budoucích uniforem, které nám všem zařídil Lore, a tak jsme šli spát až v ranních hodinách.

Výpočetní centrum Ráno jsme se kupodivu probudili jak mávnutím kouzelného proutku všichni najednou. Už ani nikoho nepřekvapilo, že jsme Lytu našli spát jinde. Důvodem k její migraci často bývá chrápání ostatních, tentokrát to ale byla tvrdá podlaha. :-) No bohužel už i trekkies zestárli a jedna karimatka pod spacák jim už nestačí. (Zlatá nafukovací matrace!) A následovala snídaně. Po ní nám ale bohužel nepřálo počasí, abychom mohli jít obdivovat krásy tohoto místa i zvenčí, a tak jsme se uchýlili do PC centra ke strojům a začali pracovat. Krom jiného jsme vyhledávali další webové stránky vhodné k hromadnému nákupu suvenýrů, páč poptávka je velká a nabídky není nikdy dost.

Hromadné vstávání (Kdyby jste někdo náhodou věděl o dobrém obchodě se sci-fi věcičkami, ve kterém se dá platit kartou a Evropa pro ně není tabu-bububu, budu moc vděčná za pomoc.) A najednou bylo už něco po poledni, když mě náš věčně hladový klub donutil jít něco dělat s obědem. Na oplátku jsem já donutila něco dělat je, se škrabkou a nožem. Z toho našeho "něco" vznikly nakonec kuřecí stehna s bramborem a už se dlabalo. Po oběde jsme pokračovali v bohulibé tvorbě a na večer jsme se vydali poznávat chutě města Plzně. Vydali jsme se na cestu, která měla odhadem trvat asi 15-20 min. Jen se nějak zapomnělo, že krom mě s sebou táhneme ještě mou malou břišní dozrávací komoru, takže nakonec z cesty, co by ve skutečnosti trvala asi 30-35 min., byla asi třičtvrtě hodinová procházka. Nejkrásnější věta cesty pro mě asi byla: "Vidíš támhle v dálce to jezero? Tak tam za ním to je." (Něco podobného určitě viděla i Libuše, když předpovídala velikost Prahy:-)) A tak naši piloti, když viděli, jak funím a po této větě měním barvy, se vydali na cestu zpět pro plavidla. Když nás v půlce cesty potkali, tak ač chtěla většina jít pěšky, byla ve vteřině komplet celá skupinka v autech a už jsme si to šinuli k vytouženému cíli.

Cedulka Pohodlně jsme se usadili a začali jsme hladově pátrat, co si dáme. Když jsme si všichni objednali a byl už větší klid, prohlédla jsem si okolí. Šílený záchvat smíchu jsem dostala při pohledu ke stropu. Představte si prostor, podotýkám nijak nerozdělený, asi tak 10x7 metrů velký a uprostřed něho visící ceduli, která ukazuje: kuřáci vlevo a nekuřáci vpravo. To je docela sci-fi nebo ne? :-D Ale šokující události pokračovaly. Že jsme bohužel narazili na číšníka, který měl špatnou náladu, nás nepřekvapilo. K dobru restaurace bylo vynikající jídlo, po kterém jsme se všichni olizovali a měli boule za ušima. Vlastně skoro všichni. Lore chudák chytil tu druhou příhodu. Zjistil, že polovina řízku je syrová. A tak jsme s napětím očekávali, jak se náš kyselý číšník zachová. No, že pro nás všechny bylo skoro samozřejmostí udělat nové jídlo, vás asi nepřekvapí. Ale to jsme se spletli, číšník si to hrdě kráčí zpět s malým talířkem, na kterém byl naservírovaný zbytek řízku a brambor. Asi jsme v tu chvíli všichni ztuhli a zírali s otevřenou pusou, co bude dál. Já osobně si toho nechám líbit docela hodně, ale tohle bych asi neskousla. No a vzhledem k tomu, že se to týkalo Lora, čekala jsem převrácené stoly a vrhání židlí, ale on jen poděkoval a porci dojedl. Ticho ze šoku se pomalu vytrácelo a začal obrovský šum. Chak a pohár Trochu jako bychom se telepaticky domluvili, začalo něco, co by při menším zrychlení vypadalo jako slušná groteska. :-) Bohužel si za to mohl číšník maličko sám. Pobíhal nahoru a dolů asi tak 7x jen kvůli tomu, že nebyl schopen počkat, až si objednáme, sebral pokaždé sklo a my jsme to měli jak v gamesce, ulovit ho a doufat, že zaregistroval, co jsme na něj za běhu křičeli. Dobře jsme se tím bavili a nejen tím. Pochutnávali si na pohádce mládí, palačinkách s ovocem i bez, makových šiškách atd… A pak jsme se doslova valili domů.

Někdo to šel i pěšky, aby trochu vytrávil a nešel spát s narvaným pupkem a někdo si to valil autí. Ovšem i odjezd aut byl vykoupen velkou námahou. Nejdříve jsme zjistili, že nám bílá mazda zablokovala obě auta, tak jsme po celé hospodě sháněli, komu asi tak patří a mezitím si to ven vyšinul jeden slušně "unavený" pán, který shodou okolností musel svým vozem též uhnout, aby se tam ten zbytek nějak vytočil. Ale jak jsme se brzy dozvěděli, pánovo auto nebrzdilo a to ani na ručku, tak ho mužská část spolu se statečnou Bedrazz jistila, aby ve svém stavu nezpůsobil ještě ke všemu nějakou katastrofu. Šťastně jsme se navrátili do domečku a padli za vlast, tedy jen část. Druhá poprvé před obecenstvem zkoušela "24" a my jsme se koukali.

Velryba :-) Druhý den už hromadné vstávání neproběhlo. Postupně jsme se vypotáceli ze svých spacáků a líně se vploužili na snídani a pak se opět vrhli ke strojům (PC). Den strašně rychle utíkal a tak nastal čas zlikvidovat to sladké pokušení, které se na začátku tak slavnostně (uprostřed vrat) předávalo. A byl tu čas jít si zabalit a uklidit a věřte, že bylo co. Půlka se ještě stačila domluvit, že po návratu do Prahy navštíví kino a Toma Cruise ve filmu MI:3. A nastalo loučení s domorodci a nezadržitelný odjezd.

V červnu se s námi můžete vydat opět do Prahy, v plánu je navštěva místní Zoo a osvěžení paměti. Neb bylo zjištěno, že všichni víme, kdo bydlí na Vulkánu či Caprice, ale co vše se vyskytuje na Zemi, už nám tak jasné není. Poté se bude vyrážet za Darkem do jedné hospůdky, kde si zřejmě odpykává doživotní trest za strašné hříchy :-D (Kdyby to vypadalo, že brzo budeme potřebovat odtučňovací kůru, tak věřte, že se vám to opravdu jen zdá a hlavní náplní našeho klubu opravdu není sežrat vše, na co přijdeme).

praporčík Bonsaj
autor: Bonsaj
vydáno: st 17. května 2006
přečteno: 7469x
komentáře: 3
Facebook Twitter Google+

Související články:

Tak plynou dny našich životů…  -  so 7. listopadu 2015
Bylo nebylo… na můstku Artemisprise  -  pá 21. března 2014
Pour Feliciter 2013  -  čt 27. prosince 2012
Přejeme Vám krásné a veselé Vánoce  -  so 24. prosince 2011
Jak Trekkies:TNG slavili Silvestr 2010? [VIDEO]  -  po 3. ledna 2011
Co je pro trekkies nejdůležitější?  -  so 27. listopadu 2010
Převleky, mlžení, bruslení a kopec srandy - Silvestr 2009!  -  čt 7. ledna 2010
Letošní aprílový žertík  -  st 1. dubna 2009
PF 2009  -  čt 18. prosince 2008
Jaký byl Velikonoční sraz 2008?  -  st 2. dubna 2008
Kdo přežije Silvestra?  -  po 7. ledna 2008
Kapitánův deník: Moravská Třebová (10.-13.8.) – EXPEDICE COCHRANE  -  čt 16. srpna 2007
Poslední klubový sraz před CzechTREKem 2  -  út 14. srpna 2007
Kapitánův deník: hvězdné datum 18.-20.5. Plzeň. Viděno očima čtyřma  -  čt 24. května 2007
Kapitánův deník - Velikonoce s korkovou krávou  -  pá 13. dubna 2007

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG