Veltruský sraz

čt 23. března 2006      autor: Bonsaj      přečteno: 5349x      komentáře: 0

žužu Abychom dodrželi své slovo, tak jsme i tento měsíc uspořádali sraz plný práce. Povinnosti jsme spojili s narozeninovými oslavami a hlavně pohodou a pokecem o tom, co v normálním životě držíme v sobě. Kolega nebo spolužák od vedle totiž nemá tušení, co to sci-fi je. :-) Plánovaný sraz vyšel na sobotu 18. března, kdy jsme se postupně scházeli v chaloupce jedné klubové rodinky. (Chaloupku i s rodinou jsme asimilovali již dávno.)

Sraz Trekkies TNG Jak jinak začít, než-li plným žaludkem, pak jde vše samo. Povedlo se nám udělat pár změn na portálu a další kupu jich naplánovat a skvěle se u toho i pobavit a dokonce si zamlsat. Nevěřili byste, jak je náš šéfredaktor little borg skvělý kuchař. Po dortu, který nám udělal, se všichni olizovali až do večera. No, já osobně při vzpomínce na šlehačku, piškoty s jahůdkami se olizuji ještě teď. Aby jste se nemuseli jen olizovat, tak tady je recept, kdyby vás také honila mlsná: :-)

Nepečený smetanovo-šlehačkový jahodový dort

Ingredience:
2 zakysané smetany
1 šlehačka v krabičce nebo pytlíku
1 velký balíček dětských piškotů 2 malé jahodové kompoty
100 g cukru
rum

V jedné misce ušleháte mírně oslazenou šlehačku. V druhé misce smícháte zakysanou smetanu se zbytkem cukru a také ji našleháte. Do smetany pak pomalu vmícháte šlehačku a uděláte konečný krém. Mezitím si necháte odkapat jahody. Do dortové formy vyskládáte vrstvu piškotů, které pokapete jahodou šťávou a trochu rumem. Na piškoty dáte krém, kterým zakryjete piškoty, na krém vyskládáte jahody. Pak opět uděláte vrstvu piškotů, které pokapete jahodou šťávou a trochou rumu. Na krém dáte jahody a tak to pokračuje, dokud máte materiál. Končíte jahodami. Dort nechte minimálně jeden den v ledničce, aby ztuhnul a piškoty nasály vlhkost. Dobrou chuť.

Dortík Večer se konečně dostala řeč i na jiné věci, než je „práce“, jako pouštění si Upírské reportáže z NOVY, předlouhá debata o událostech v konkurenčním světě BSG, trvající min. celou přípravu chlebíčkové večeře. Při večeři jsme se hudebně i jinak vzdělávali při koukaní na music videa a následoval útok narozeninového dortu v podobě zelené "borgské" krychle. Ještě jednou bych tímto chtěla Lině moc poděkovat za super mňamku, za super karikatury, které si budete moci zanedlouho prohlednout v sekci kontakty a za Kirka a Spocka, ale to bych předbíhala... :-) Skvěle jsme si pochutnali. Nad ránem se všichni uchýlili do postýlek.

Fronta v koupelně Ráno, ač doteď nechápu, jak se to stalo, se drtivá většina probudila ve stejnou chvíli. Asi si dovedete představit, jaké fronty do koupelny a na záchod to způsobilo. No, nakonec jsme se dokázali opět sejít u stolu a huby nám zase jely. :-) Dopsali jsme scénář ke „24“. (Nechte se překvapit, oč jde. Doufejme, že uvidíte na FF06.) Kolem očekávaného týdne plného zábavy se strhla ještě diskuse, která měla i méně veselé rysy, jak už to u tak velkých věcí bývá.

Ale co by to bylo za objektivní reportáž, kdybych vám nezprostředkovala odpovědi účastníků na jednu nevinnou otázečku: "Napadá vás nějaký moment z víkendu, který by stal zato zvěčnit na stránky?"

Chakotay - Komplet, ale atmosféra se bohužel těžko zachycuje. Třeba zelenej dort, Littlovo pochoutka, karikatury, že jsme vás vyžrali, že nás tam spalo "o trochu" víc (a dozvěděla ses to až dost pozdě), btw, štěstí, že jste tak vybaveni. Možná taky to, že jsme místo treku koukali na bsg, a music videa a super společnost a ...

Icheb - Mno, nenapadá mě jiné podání, než to, že to zase byla zábava, pohoda, viděl jsem lidi, co jsem vidět chtěl a taky jsem se dobře najedl. :-D

Lina - Oba dva dorty například, hromadné předávání darů, opětovné problémy se spojením, úmrtí Bendiho PC a vyzdvižení CML do živých výšin. :o))) Sepsání práce na letním programu...

Bonsaj:Lino, co jsou problémy se spojením? :-) Lina: :o) Ty naše ranní tradice v šílení s auty a busy a vlaky... :o)

Lyta - Silný zážitek, jak přes mě ráno asi 3x přeběhnul Alf a jak jsme měli frontu na záchod. :-) (Poznámka autora: Alf je kocour, který ze všeho nejraději poránu všechny budí jumpem na břicho. Košiška ošklivá. :-D )

little borg - No, sledování Battlestar, velký zážitek jsem měl z popíjení kofoly, vaše cucání žužu, pouštění kocourů oknem. :-) (Poznámka autora a domací: pokusím se jim namontovat lítačky. :-D Žužu je Gua'uld, kterého dostali všichni tři oslavenci.)

Bendi - Já mam nejsilnější zážitky pochopitelně na jídlo - rozhodně máme nejlepší stravování ze všech scifi akcí bez výjimky. :-) Byl to super pohodový víkend, jakých si přes rok moc neužiji. Skvěle jsem se bavil a moc se mi to líbilo. Extra byla příprava překvapení „24“. :-)

Brůča - Já nevím, v tuto chvíli mě nic nenapadá. Třeba to, jak se tady krájela borgská krychle.

Borg AI - A všichni sli spát :-) (Poznámka autora: Asi bylo společenstvo unaveno. :-)

Lore - No jestli tam máš popsaný moment, kdy v místnosti, kde bylo 6 notebooků s displayem 15,4 palce a monitorem (jestli si to správně vybavuji) 19 palců, se osm lidí kouká na mininotebook s displayem 13 palců a jedině z lenosti to snáší několik hodin. A pokud tam máš popsaný moment volných asociací na "Počteníčko", po kterých se prakticky k názvu všech sekcí začalo uvažovat, zda nezačnou asociovat jiné hambaté názvy. Tak už mě momentálně nic jiného nenapadá.

„Počteníčko“ potkáte brzy na našich stránkách.

PS: Prosím všechny čtenáře, aby vše, co je zde uvedeno, brali s humorem a nadsázkou, jak to také bylo myšleno. Ostatně zkuste se sami někdy zeptat svých kamarádů po podobné akci, co je zaujalo. Možná budete překvapeni. :-D

praporčík Bonsaj
autor: Bonsaj
vydáno: čt 23. března 2006
přečteno: 5349x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Související články:

Tak plynou dny našich životů…  -  so 7. listopadu 2015
Bylo nebylo… na můstku Artemisprise  -  pá 21. března 2014
Pour Feliciter 2013  -  čt 27. prosince 2012
Přejeme Vám krásné a veselé Vánoce  -  so 24. prosince 2011
Jak Trekkies:TNG slavili Silvestr 2010? [VIDEO]  -  po 3. ledna 2011
Co je pro trekkies nejdůležitější?  -  so 27. listopadu 2010
Převleky, mlžení, bruslení a kopec srandy - Silvestr 2009!  -  čt 7. ledna 2010
Letošní aprílový žertík  -  st 1. dubna 2009
PF 2009  -  čt 18. prosince 2008
Jaký byl Velikonoční sraz 2008?  -  st 2. dubna 2008
Kdo přežije Silvestra?  -  po 7. ledna 2008
Kapitánův deník: Moravská Třebová (10.-13.8.) – EXPEDICE COCHRANE  -  čt 16. srpna 2007
Poslední klubový sraz před CzechTREKem 2  -  út 14. srpna 2007
Kapitánův deník: hvězdné datum 18.-20.5. Plzeň. Viděno očima čtyřma  -  čt 24. května 2007
Kapitánův deník - Velikonoce s korkovou krávou  -  pá 13. dubna 2007

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG