Ohlédnutí za Silvestrem

čt 23. února 2006      autor: Bonsaj      přečteno: 4608x      komentáře: 0

Silvestr Konec roku se blížil a tak jak ho ukončit jinak než se stejně šílenými lidmi. Ovšem protože jsme klub všestranný a hlavně pracovitý :-), rozhodli jsme se i tentokrát spojit příjemné s užitečným. A tak nás čekaly tři dny plné zábavy, doplněné o pracovní úkony nezbytné pro chod klubu.

Vše začínalo vlastně už ve čtvrtek odpoledne, kdy dorazila dámská část klubu, aby společně načerpala síly na nadcházející třídenní maratón. Nemyslete si, že nakrmit a poskládat do jednoho domu 14 lidí je jenom tak. Vyžaduje to hlavně určité úsilí, především když dámy brzo čekala pánská přesila. A stejné úsilí vyžadovala hlava jedné členky, která si přála úpravu. Veškeré kroky tohoto večera byly bedlivě zaznamenávány vedením podvratné J/C skupiny na CML, avšak tento způsob zdál se být pro počítač neúnosným a tak to centrální mozek lidstva druhého dne zabalil.

Silvestr Když se v pátek ráno naše čtyřka probrala k životu, čekaly nás už jen galeje, navíc jsme zjistily, že jsme zapomněly koupit některé potřebné věci (Lyta navíc zapomněla kartáček na zuby), a klubáci se blížili. První se kolem oběda ukázal Chak a schytal na uvítanou sněhovou bitvu. Bohužel vyhrál a to jsme na něj byly čtyři, asi nějaký neznámý makistický manévr. A tak jsme se chystali si na pomoc postavit borgskou krychli, leč bez úspěchu, strukturální integrita sněhu byla proti nám a neustále se hroutila. A tak jsme se raději šli vyždímat a usušit. Než jsme stačili uschnout, byla sestava téměř kompletní a právě dorážel poslední pardubický člen Urza. Když se nám podařilo všechny členy a jednoho čestného hosta ubytovat, tak jsme něco málo pojedli a poté někteří z nás nad sklenkou vína do ranních hodin diskutovali o všem možném i nemožném.

Onoho osudného silvestrovského dne se nám kupodivu všem podařilo probudit se a při snídani načerpat síly (někteří z nás hlavně potřebovali natankovat kávu a snížit tak hladinu krve v kofeinu). Diskuse pokračovaly, klub naplánoval další dění na našem webu i mimo něj - což nás vyčerpalo natolik, že jsme potřebovali doplnit energii. A protože se jednalo o čas povánoční, tak jak jinak než v podobě bramborového salátu jako přílohy k holandskému řízku. Poznámka kuchaře - "Účastníci těchto akcí si můžou byt jistí, že holandský řízek byl naposledy, neb smažit 35 řízků vyžaduje Spockovu sebekontrolu a ovládání, ale já jsem člověk :-)" - poznámka editora k poznámce – "Takže příště čekejme UHO s těstovinami".

Silvestr Po obědě, abychom náhodou neztloustli, neboť nadváha je pro důstojníka nevhodná, byla vyhlášena sněhová bitva. Tentokrát nepomohl Chakovi ani jeho manévr a válel se ve sněhu také. A když už mnozí z nás měli tu bílou věc v podobě vody úplně všude bylo bezpečnější uchýlit do řídícího centra. Ke schnutí jsme si pustili Star Trek: The Motion Picture (jak by se řeklo česky Hvězdná Cesta: Pohyblivý Obrázek a skutečně tam byly hvězdičky a bylo to barevné a světe div se, hýbalo se to).

Silvestr A jelikož se blížil silvestrovský večer tak dámská část klubu (no ne celá, některé z nás nejsou tak úplně vaření schopné a obvykle končí na pohotovosti po pokusu o cokoli složitějšího než káva) se odebrala do kuchyně vyrobit něco mňam k papů a zbytek schůzoval o přípravách na Festival Fantazie 2006. Po schůzování byl přesně v duchu Star Treku odhlasován Harry Potter 3, užasle komentovaný příjemně překvapeným Bendim.

Silvestr Silvestr Přemýšleli jste někdy nad tím, proč příprava občerstvení je nepřímo úměrná době konzumace? A tak s blížící se půlnocí na stole bylo méně jídla, více flašek a na opozdilce už téměř nic nezbylo. Část dámského společenství se odebrala obléci si něco méně pohodlného, ale zato společenského. A tak se blížil nový rok 2376, teda 2006. Přišlo odpočítávání posledních vteřin roku starého, který nekterým z nás (mně) přinesl spoustu nových přátel a skvělých zážitků a byl tu rok nový, s ním i novoroční přípitek.

Silvestr A pak, posilněni bublinkami, jsme s Ostudou trekkerů na rtech vyrazili za ohňostrojem. Když už nebylo co k mimozemšťanům vysílat, tak se to opět zvrhlo v novoroční koulovanici prokládanou pěním písní. Dokonce a to nekecám, jsme udělali radost i panu prezidentovi ČR a společně si zapěli nad zhroucenou Borgskou krychlí i Kde domov můj… (věřím, že mnozí si v tu chvíli nebyli jisti:-))

Silvestr Veselý zpěv a u některých z nás i malé množství alkoholu podávané ve velkých dávkách, nás naladil do příjemné nálady a tak jsme uvnitř pokračovali v karaoke. Samozřejmě těžká je práce umělcova a tak jsme museli doplnit energii. A následovaly tanečky …

Druhý den ráno (rozuměj poledne), když se nám podařilo se téměř probudit, jsme si k snídani pustili Novoroční projev pana prezidenta. Netuším jak, ale podařilo se mu nemožné. Většinu z nás zvedl ze židle a hlavně nás motivoval k natočení vlastního dílka. Musím konstatovat, že našemu tiskovému mluvčímu to opravdu šlo od pusy, a tak netrvalo dlouho a projev byl na světě. A jako by se v nás ingredience, spořádané předchozího dne, správně smíchaly, s nadšením jsme plánovali právě vymyšlený bod programu na letní FF06. To nám vydrželo docela dlouho. Najednou tu bylo odpoledne, projev se díky přenosné redakci objevil na stránkách (holt výhodou klubu Trekkies je lepší technické vybavení než měla nešťastná redakce mafie, která krom podrobné reportáže přišla i o vrcholné umělecké svorkové dílo). Lidé, Borgové a jiné rasy z různých koutů vesmíru nasedli do svých transwarp-kvádrů, krychlí a raketoplánů, aby se vydali na dlouhou cestu do svých domovů...

praporčík Bonsaj
autor: Bonsaj
vydáno: čt 23. února 2006
přečteno: 4608x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Související články:

Tak plynou dny našich životů…  -  so 7. listopadu 2015
Bylo nebylo… na můstku Artemisprise  -  pá 21. března 2014
Pour Feliciter 2013  -  čt 27. prosince 2012
Přejeme Vám krásné a veselé Vánoce  -  so 24. prosince 2011
Jak Trekkies:TNG slavili Silvestr 2010? [VIDEO]  -  po 3. ledna 2011
Co je pro trekkies nejdůležitější?  -  so 27. listopadu 2010
Převleky, mlžení, bruslení a kopec srandy - Silvestr 2009!  -  čt 7. ledna 2010
Letošní aprílový žertík  -  st 1. dubna 2009
PF 2009  -  čt 18. prosince 2008
Jaký byl Velikonoční sraz 2008?  -  st 2. dubna 2008
Kdo přežije Silvestra?  -  po 7. ledna 2008
Kapitánův deník: Moravská Třebová (10.-13.8.) – EXPEDICE COCHRANE  -  čt 16. srpna 2007
Poslední klubový sraz před CzechTREKem 2  -  út 14. srpna 2007
Kapitánův deník: hvězdné datum 18.-20.5. Plzeň. Viděno očima čtyřma  -  čt 24. května 2007
Kapitánův deník - Velikonoce s korkovou krávou  -  pá 13. dubna 2007

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG