Robert Duncan McNeill

ne 12. února 2006      autor: Bonsaj      přečteno: 3411x      komentáře: 0

Robert Duncan McNeill Narodil se 9. listopadu 1964 v Severní Karolíně a už jako malý projevoval zájem o herectví. U nás je nejvíce známý jako Tom Paris, hezounek z Voyageru. Ale mohli jsme ho vidět i v seriálu "To je vražda, napsala" a nejen tam. Robert vyrůstal ve Washingtonu a následně v Atlantě ve státě Georgia. Ve svých 12 letech si poprvé zahrál v divadelní hře Čaroděj ze země OZ.

Divadlo se mu velmi zalíbilo, a proto se rozhodl se mu věnovat. Ještě na škole dostal malou roli ve filmu Burta Reynoldse Sharkey‘s Machine. Po dokončení střední školy se rozhodl odjet do New Yorku, kde chtěl studovat herectví. Navštěvoval Juilliad, kde pak dva roky studoval marketing. Těsně před ukončením školy ho ABC obsadila do role Charlieho Brenta v seriálu All My Children (1985-1988). Za roli byl nominován na cenu Emmy.

Robert Duncan McNeill V této době se pokoušel uspět i coby režisér. V New Yorku měl premiér The Four-H Club, kde si i zahrál. Mezi jeho největší úspěchy patří futuristická sci-fi Vládcové vesmíru - Master of the Universe (1987), kde ztvárnil Kevina Corrigana, a to po boku Dolpha Lundgrena, Frankyho Langella a Courteney Coxe. Zpět k divadlu ho dostala muzikálová hra Into The Woods od Stephena Sondheima, kde měl roli Jacka.

V roce 1988 se oženil s Carol Sender, která založila projekt Real Play Productions, což je organizace s cílem pomáhat dětem. Ve volném čase Robert pomáhá tomuto projektu. Svými zkušenostmi přispívá například v improvizovaném herectví, tanci a hudbě.

Jeho největší živnostní rolí byla hra Johna Guareho Šest stupňů odloučení - Six Degrees of Separation (1990-1991). Robert si tu zahrál roli Ricka, chlapce z Utahu, kterého život dovedl až k sebevraždě.

Robert Duncan McNeill-Going To ExtremesSe svou ženou se usadil v Los Angeles a začal se objevovat jako hostující herec v mnoha seriálech např. Právo v L.A. (LA Low), Quantum Leap, To je vražda, napsala (Murder She Wrote) a přišla i první příležitost zahrát si ve Star Trek - Nová Generace, epizoda The First Duty (1992). Dalšími seriály stojící za zmínku jsou Going to Extremes, kde si zahrál studenta medicíny na mýtickém karibském ostrově Jantique a Second Chances. Mezi jeho další úspěchy bezesporu patří i ocenění Drama Logue Award za nejlepší výkon v Shakespearově hře Romeo a Julie.

O rok později (1993) pozvali Roberta do L.A., aby předvedl roli propuštěného důstojníka Hvězdné Flotily Toma Parise. Přesvědčil producenty Ricka Bermana a Michaela Pillera a zanedlouho jsme ho mohli vidět ve Star Trek: Voyager (1994-2001). Ve ST nejen hrál, ale od roku 1996 i režíroval epizody Sacred Ground a následně i epizodu Unity a v roce 1999 to byla epizoda Someone to Warch Over Me.

v roce 1998 dokončil výrobu ke svému krátkému filmu The Battery, který si sám napsal, produkoval a režíroval. Zahrál si v něm společně s Robertem i jeho kolega z Voyageru Ethan Phillips a Joshua Jackson z Dawson's Creek. Film The Battery byl hrán na mnoha filmových festivalech. Jeho druhým samostatným projektem byl film 9mm of Love.

Po sedmileté práci pro Voyager se pustil do režírování, pod jeho taktovkou vznikly epizody Cold Frond, The Breach, Twilight a Countdown ze seriálu Star Trek: Enterprise a mnoho epizod u nás známého seriálu Dawson’s Creek. V poslední době se věnoval režii seriálu One Tree Hill. Teď žije Robert s manželkou Carol, dcerou Taylor, synem Kylem a Carterem v Los Angeles.

praporčík Bonsaj
autor: Bonsaj
vydáno: ne 12. února 2006
přečteno: 3411x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Ještě se nenarodila a už se na ni vzpomíná  -  út 20. května 2014
Věděli jste, že… Tim Russ  -  ne 29. září 2013
Robert Picardo se rozvádí  -  ne 5. srpna 2012
Jaký program měla Kate Mulgrew před setkání s fanoušky?  -  čt 29. září 2011
Prodej vstupenek na Kate v Praze zahájen!  -  út 19. července 2011
Kate Mulgrew v Praze  -  čt 7. července 2011
Jeri Ryan o zákulisí minisérie Mortal Kombat [VIDEO]  -  so 19. března 2011
První foto Jeri Ryan jako Sonyi Blade v Mortal Kombat  -  so 26. února 2011
Mortal Kombat: nový film s Jeri 'Sedmou' Ryan? [UPDATE]  -  st 9. června 2010
Ryan: Pro Sedmou z Devíti jsem se inspirovala u syna  -  pá 28. května 2010
Picardo o Doktorovi a jeho vztazích se Sedmou  -  po 2. března 2009
Kate Mulgrew jako operní pěvkyně  -  út 20. ledna 2009
Jeri "Sedmá" Ryan má dceru  -  út 4. března 2008
FOTO: Kate Mulgrew v novém filmu The Response  -  ne 3. února 2008
Mulgrew: Voyager patří k nejlepším seriálům [VIDEO]  -  čt 31. ledna 2008

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG