Ethan Phillips

po 21. listopadu 2005      autor: Bonsaj      přečteno: 2158x      komentáře: 0

Ethan PhillipsEthan Phillips se narodil 8. února 1955. Vyrůstal v Garden City, Long Island, stát New York. Fanoušci ho znají hlavně jako důstojníka pro morálku na lodi USS Voyager. To ale nebyla jeho jediná role pro Star Trek. Na vlasní oči ho mohli vidět i čeští trekkies. Ethan Phillips se v Praze projevil jako velmi přátelský člověk...

Ethan Phillips pochází z osmičlenné rodiny. Má pět sester, což naznačuje, že zřejmě neměl jednoduché dětství. Studoval na Bostonské univerzitě anglickou literaturu a poté pokračoval na Cornellově univerzitě, kde získal titul Master of Fine Arts. Jeho herecká dráha začínala na prknech, co znamenají svět, tedy v divadlech - např. Lincoln Center, Lucille Lortel, Delacorte, Ensemble Studio Theater, Hudson Guild Theater. Zahrál si v následujících divadleních hrách: My Favorite Year, Measure for Measure, Lips Together, Teeth Apart, Madigliani...

Po divadle následovala televizní kariéra. Objevil se například v seriálech: Warewolf, Policie New York, Nemocnice Chicago Hope, Hunter, Právo v L.A. a samozřejmě v seriálu Star Trek, kde ztvárnil nejednu roli. Nejprve si zahrál ferengského dr. Fareka v epizodě TNG - Ménage á Troi, Neelixe - Star Trek: Voyager a dalšího Ferenga Ulise v epizodě ENT - Acquisition.

Ethan Phillips a Tim RussA samozřejmě ho neminuly ani filmové role. Star Trek: První kontakt, Jeffrey, Bulgar (Lupička), The Man Without A Face (Muž bez tváře), Critters, Green Card (Zelená karta), Bad Santa (Santa je úchyl), The Island (Ostrov)

Ethan Phillips se věnuje také spisovatelské činnosti. Jeho dílo Penguin Blues (Tučňácké blues) bylo i divadelně zpracováno a hrálo se na mnoha místech v USA a Kanadě. Dále je potřeba zmínit Neelixovu kuchařku vytvořenou ve spolupráci s Williamem J. Birnesem. Okrajově se zabývá produkcí a práci nakladatele.

Ethan PhillipsPhillips žije s manželkou Patricií Cresswell a psími miláčky Frankem a Lucy v Los Angeles. Mezi jeho koníčky patří turistika, horolezectví - jeho snem je přejít Appalačské pohoří, ornitologie, botanika a ani hra na saxofon mu není cizí.

Zdroj: internet
praporčík Bonsaj
autor: Bonsaj
vydáno: po 21. listopadu 2005
přečteno: 2158x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Ještě se nenarodila a už se na ni vzpomíná  -  út 20. května 2014
Věděli jste, že… Tim Russ  -  ne 29. září 2013
Robert Picardo se rozvádí  -  ne 5. srpna 2012
Jaký program měla Kate Mulgrew před setkání s fanoušky?  -  čt 29. září 2011
Prodej vstupenek na Kate v Praze zahájen!  -  út 19. července 2011
Kate Mulgrew v Praze  -  čt 7. července 2011
Jeri Ryan o zákulisí minisérie Mortal Kombat [VIDEO]  -  so 19. března 2011
První foto Jeri Ryan jako Sonyi Blade v Mortal Kombat  -  so 26. února 2011
Mortal Kombat: nový film s Jeri 'Sedmou' Ryan? [UPDATE]  -  st 9. června 2010
Ryan: Pro Sedmou z Devíti jsem se inspirovala u syna  -  pá 28. května 2010
Picardo o Doktorovi a jeho vztazích se Sedmou  -  po 2. března 2009
Kate Mulgrew jako operní pěvkyně  -  út 20. ledna 2009
Jeri "Sedmá" Ryan má dceru  -  út 4. března 2008
FOTO: Kate Mulgrew v novém filmu The Response  -  ne 3. února 2008
Mulgrew: Voyager patří k nejlepším seriálům [VIDEO]  -  čt 31. ledna 2008

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG