Neelix

po 21. listopadu 2005      autor: Bonsaj      přečteno: 2102x      komentáře: 0

NeelixNeelix, váš osobní průvodce kvadrantem Delta. Setkání s ním často vyvolává úsměv na tváři, ale ne jen ten provází Neelixův život na Voyageru i mimo něj. Neelix se proslavil jako velmi osobitý kuchař. Na jeho stravu si musela posádka dlouho zvykat. Zajímavý je také vztah mezi ním a Vulkáncem Tuvokem.


Herec: Ethan Phillips
Rasa: Talaxian
Místo narození: Rinax, Měsíc Talaxu
Funkce: průvodce Delta kvadrantem, kuchař, diplomatický poradce, morální důstojník
Český dabing: Zdeněk Bureš

Neelix pochází z Rinaxu (měsíc Talaxu). Byl jediný z rodiny, který přežil zničení svého domova smrtící zbraní nazývanou Metreonová kaskáda. On sám byl v té době na Talaxu, kde měl sloužit v obranných jednotkách. Ale do služby se nepřihlásil. Nesouhlasil totiž s důvody, pro které se válka vedla, a jak sám přiznává, i strach mu dopomohl k neuposlechnuti rozkazu. Se ztrátou své rodiny a událostmi té doby se velmi těžko vyrovnává.

Nějakou dobu pracoval jako údržbář orbitálního výtahu, kde získal mnoho cenných zkušeností. Poté působí dva roky jako asistent strojníka na trabalianské dopravní lodi a nějaký čas tráví i v důlní kolonii. Díky své pracovitosti si vydělal na vlastní loď.

Neelix a KesPřed setkáním s Voyagerem se živil jako sběratel a obchodník různorodým "zbožím". Prvotní spolupráci s Voyagerem navázal vlastně díky cenné vodě, která mu byla přislíbena za pomoc při hledání dvou členů posádky na planetě Ocampů. Ne jen voda byla důvodem proč vstoupit na loď. Jeho ocampská přítelkyně Kes byla v tu dobu zajatcem Kazonů a Voyager byl dobře vyzbrojenou lodí nabízející možnost jak zachránit svou lásku. Záchrana se zdařila.

Neelix kuchařemOba se společně rozhodli na lodi zůstat a uplatnit zde své dovednosti. Neelix se zhostil pozice kuchaře (jak dobrým kuchařem byl, už nechám na každém z vás) a společně s Kes začali s pěstováním vlastních potravin. Ale nezůstalo jen u kuchařské profese, Neelix později aspiroval na funkci důstojníka pro morálku, kterou taky získal. Založil “Ranní zprávy s Neelixem” a vytvořil i vlastní holoprogram s relaxační tématikou.

Neelix, ač je z Delta kvadrantu - místa Zemi tak vzdáleného, se povahově velmi podobá lidské rase. Nejsou mu cizí city, jako je láska, žárlivost, vztek, smutek, strach... Ovšem jeho vzhled je naprosto odlišný. Charakteristické jsou skvrnky po celém těle a zrzavá hříva. Myslím, že je to vzhledově nejvýraznější a nejbarevnější postava posádky.

Neelix a TuvokHned od prvního okamžiku si Neelix velice oblíbil bezpečnostního důstojníka Tuvoka. Sám se považuje za jeho přítele, ač Tuvok by s tím nesouhlasil. Neelix ho považuje za svůj vzor a snaží se mu ve všem vyhovět. Dokonce se stal i členem bezpečnostního týmu, samozřejmě pod Tuvokovým velením.

praporčík Bonsaj
autor: Bonsaj
vydáno: po 21. listopadu 2005
přečteno: 2102x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Ještě se nenarodila a už se na ni vzpomíná  -  út 20. května 2014
Věděli jste, že… Tim Russ  -  ne 29. září 2013
Robert Picardo se rozvádí  -  ne 5. srpna 2012
Jaký program měla Kate Mulgrew před setkání s fanoušky?  -  čt 29. září 2011
Prodej vstupenek na Kate v Praze zahájen!  -  út 19. července 2011
Kate Mulgrew v Praze  -  čt 7. července 2011
Jeri Ryan o zákulisí minisérie Mortal Kombat [VIDEO]  -  so 19. března 2011
První foto Jeri Ryan jako Sonyi Blade v Mortal Kombat  -  so 26. února 2011
Mortal Kombat: nový film s Jeri 'Sedmou' Ryan? [UPDATE]  -  st 9. června 2010
Ryan: Pro Sedmou z Devíti jsem se inspirovala u syna  -  pá 28. května 2010
Picardo o Doktorovi a jeho vztazích se Sedmou  -  po 2. března 2009
Kate Mulgrew jako operní pěvkyně  -  út 20. ledna 2009
Jeri "Sedmá" Ryan má dceru  -  út 4. března 2008
FOTO: Kate Mulgrew v novém filmu The Response  -  ne 3. února 2008
Mulgrew: Voyager patří k nejlepším seriálům [VIDEO]  -  čt 31. ledna 2008

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG