Deanna Troi

po 7. listopadu 2005      autor: Warpik      přečteno: 4811x      komentáře: 1

Deanna TroiPoloviční Betazoid schopný empaticky se vcítit do většiny známých ras, což ji ne snad přímo předurčuje pro roli lodní poradkyně, ale rozhodně je to pro tuto práci velké plus. A právě proto, že toužila pochopit emoce, které v ostatních cítila a chtěla tím pochopit i jejich chování a motivace, začala studovat psychologii. Dobrodružná stránka její povahy ji přivedla na myšlenku, že nabídne své služby coby poradkyně Hvězdné flotile...

Celé jméno: Deanna Troi
Datum narození: 29. března 2336 pozemského času
Místo narození: poblíž jezera El-Nar, Betazed
Rasa: 1/2 člověk, 1/2 Betazoid
Hodnost: komandér
Současné zařazení: U.S.S. Titan, lodní poradkyně
Stav: vdaná od roku 2379
Vzdělání: Akademie Hvězdné Flotily v letech 2355-2359, poté studium psychologie na Betazedské univerzitě
Rodina: otec: poručík HF Ian Andrew Troi, † 2343; matka: Lwaxanna Troi; manžel: kapitán William T. Riker; sestra: Kestra, 2329 – 2337; nevlastní bratr: jméno neznámé, matka Lwaxanna Troi, otec Jeyal (Tavnian), narozen 2372 na Betazedu
Potomci: Ian Andrew, neznámá inteligentní forma života, která na čas převzala lidskou podobu, aby pochopila lidi, */† 2365

Deanna TroiRoli lodní poradkyně by hravě zvládla i bez svých empatických schopností - její citlivá povaha, schopnost soucítit s ostatními a snaha pomoci by jí v tom jistě byly nápomocny. Je to atraktivní, energická žena, která se nebojí tvrdě si stát za svým. Co se týče mužů, měla několik více či méně vážných vztahů, nicméně ten nejvážnější, jak se ukázalo, byl vztah s tehdy ještě poručíkem Williamem T. Rikerem. Za jeho působení na Betazedu spolu prožili vášnivou romanci, která však skončila s Rikerovým převelením. Setkali se až o několik let později při společné službě na U.S.S. Enterprise-D, nicméně k opětovnému rozhoření jejich vztahu nedošlo.

Deanna TroiJako dcera Pátého rodu Betazedu byla Deanna vychovávána v prostředí jakési vyšší šlechty. Už odmala byla vedena k plnění povinností, které s sebou tento status přinášel a které měla převzít po své matce. To ovšem znamenalo značnou svázanost, což se Deannině svobodné mysli pochopitelně nelíbilo a tak, když dospěla, vzepřela se své matce a po ostré výměně názorů odešla v roce 2355 studovat Akademii Hvězdné flotily v San Franciscu, čímž navázala na studium psychologie na Betazedské univerzitě.

Roku 2364 nastoupila v hodnosti nadporučíka na U.S.S. Enterprise-D, pod velení kapitána Picarda. Znovu se setkává s bývalým milencem Willem Rikerem. Měla dostát dávnému slibu, který za ni uzavřela její matka a provdat se za Wyatta Millera, syna starého přítele jejího otce. Ke sňatku však nakonec nedošlo. (TNG: Haven)

Deanna TroiRok na to za zvláštních okolností otěhotněla. Její těhotenství postupovalo závratnou rychlostí a porodila téměř za jeden den. Narodil se jí chlapec, kterého pojmenovala po svém otci Ian Andrew. Chlapec však rostl velmi rychle a vyzařoval neznámé částice, které začaly ohrožovat posádku. Proto se rozhodl ukončit svou existenci a v podstatě zemřít. Jeho tělo se rozložilo na částice - vrátil se do svého původního stavu bytí. Zjistilo se, že Ian byl zvláštní formou života ve vesmíru. Lidé ho zaujali a tak se rozhodl, že nejlepší způsob, jak je poznat, je stát se jedním z nich. (TNG: The Child)

Pod vedením Willa Rikera složila zkoušky pro velící důstojníky a byla povýšena na komandéra - stalo se roku 2370. Téhož roku se úspěšně zhostila tajné mise na romulanské lodi, kde pod přestrojením vystupovala jako člen Tal'Shiaru. (TNG: Face of The Enemy)

Dva roky poté byla společně se zbytkem posádky převelena v důsledku zničení Deanna TroiEnterprise-D na novou loď třídy Sovereign, nesoucí také jméno Enterprise, ovšem s registračním číslem 1701-E.

Během druhé invaze Borgů, v roce 2373, se společně s ostatními účastnila záchrany Z. Cochrana a jeho lodi Phoenix, bez kterých by nedošlo k prvnímu kontaktu s Vulkanci. (film Star Trek: The First Contact)

Roku 2375, při misi na planetě Ba'ku, dostává její vztah s Willem Rikerem opět hlubší rozměr a stávají se z nich znovu milenci. (film Star Trek: Insurrection)

K dovršení jejich vztahu došlo roku 2379, kdy na pozemské Aljašce vstoupili do svazku manželského. (film Star Trek: Nemesis)

Zdroj: www.startrek.com
bez hodnosti Warpik
autor: Warpik
vydáno: po 7. listopadu 2005
přečteno: 4811x
komentáře: 1
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Retro: Geneze (Genesis)  -  čt 4. února 2016
Odkud se ve Star Treku vzal JarJar… totiž Wesley  -  út 16. června 2015
Tasha Yarová versus Vetřelci  -  st 22. října 2014
Muzeum voskových figurín v Londýně  -  so 21. června 2014
LeVar Burton o Roddenberryho vizi budoucnosti [VIDEO]  -  st 5. března 2014
Všechno nejlepší, Whoopi!  -  st 13. listopadu 2013
Patrick Stewart a Ian McKellen se baví v New Yorku  -  ne 3. listopadu 2013
Patrick Stewart se o víkendu oženil  -  út 10. září 2013
Sir Ian McKellen oddá Patricka Stewarta a jeho snoubenku  -  st 20. března 2013
Stephen Hawking sedmdesátiletý  -  čt 10. ledna 2013
Michael "Worf" Dorn: Potřebujeme nový Star Trek seriál  -  út 2. října 2012
Kapitán Picard a Kryton na výletě [VIDEO]  -  po 1. října 2012
Gates McFadden: V postavě Beverly mohlo být mnohem víc  -  ne 16. září 2012
Patrick Stewart nesl olympijskou pochodeň [VIDEO]  -  po 23. července 2012
Gates McFadden hostem XXVI. STICCONU  -  út 10. dubna 2012

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG