Blejzr
Blejzrupraveno pá 3. února 2023

Čte tu někdo ST komiksy v angličtině? Jaký je podle vás nejlepší, nebo prostě takový, že si ho člověk zkrátka musí přečíst?

2 Komentáře
admirál flotily omi
omiso 4. února 2023

To je hodně náročný dotaz. U mě záleží hodně na kresbě, nemám moc rád malované komiksy. Pak je tu samozřejmě preference v sériích a postavách. Mě se hodně líbil Intelligence Gathering z TNG a Leonar McCoy: Frontier Doctor. Landmark Crossover, kde spolupracují posádky TNG a DS9. Je to možná trochu nostalgie, protože to byl jeden z mých prvních komiksů. Pak mám docela rád v klasickém komiksovém stylu Convergence, která rozšiřuje film Generations a těsněji propojuje původní a novogenerační posádky.

Odpovědět
kapitán flotily Johanson
Johansonpo 3. dubna 2023

na ul*to jsou některé co kdysi byly přeložené i do češtiny. Jako Modala Imperative a pod... Jinak mimochodem je to dost náročný dotaz. Komiksů vyšlo mnoho (a ještě víc) a naprostá většina z nich je zvěrstvem, co do příběhu, jak těch starých, tak těch nových. Bohužel vycházely v řadách i ve speciálech a nejde určit, který konkrétně stojí za to, či nestojí. Možná je vhodnou alternativou dříve vyšlé DVD, kde byla většina komiksů do té doby vydaných vydána oficiálně v digitální podobě a prostě je vzít všechny.

Odpovědět

Hodnotit a komentovat mohou pouze přihlášení čtenáři