www.startrekknihy.cz
www.startrekknihy.czst 22. září 2021

Star Trek nám dal jedny z těch nejrozmanitějších postav a aktivně se snažil reprezentovat co nejvíc lidí a představit budoucnost, kde všichni budou žít v míru a navzájem se tolerovat...

LGBT+ reprezentace ve Star Treku

Když se řekne Star Trek, mnoho z nás si představí svého oblíbeného kapitána, nebo postavu, loď, epizodu nebo třeba i některý z mnoha vtípků, kterých je Star Trek plný. Poté si určitě vzpomene…

startrekknihy.cz
6 Komentářů
podporučík David
Davidpo 27. září 2021

Upřímně řečeno... V době kdy Star Trek vznikal, ještě ani sami "Vulkánci" nechápali jak je definován pojem manželství. Ani nemohli... Vyvinuli se teprve v posledních 50-ti letech.
Docela bych byl rád, kdyby se vzněšenější formy kultury, mezi které Star Trek počítám, distancovaly od tendenčních akcí aktivistů, kteří prosazují jakási práva, jež se zcela vymykají realitě.
Že takové odchylky od funkčního standardu existují, člověk akceptuje, dokud si ty odchylky nezačnou nárokovat terminologii která jim nepřísluší. Bez ohledu na to jak se dokonce i Star Trek bude tvářit vznešeně, vyzní hloupě, pokud se bude vzpírat faktům.
Ještě jinak řečeno, pokud tito lidé chtějí žít alternativně, proč si vynucují aby byli popisováni standardními pojmy?!

Odpovědět
 Telemachus Rhade
Telemachus Rhadeupraveno út 28. září 2021

Odpověď pro: David

Já se musím přiznat, že už mě ta tolerance a trpělivost všem vysvětlovat, že je jejich názor na "trendovost" odlišné orientace a sexuality pomýlený, nebaví, neb jde o ryze přírodní záležitost, kterou si člověk nevybírá. A naprosto mě fascinuje, kterak si fanoušek Star Treku dovolí říci jiné skupině obyvatel, že jim něco standardního nepřísluší. Proč se na ten Star Trek díváte? :-)

Odpovědět
podporučík David
Davidčt 30. září 2021

Odpověď pro: Telemachus Rhade

Zrovna v tomto případě, jsem se vůbec nevyjadřoval k potřebě některých lidí, žít tak nějak po svém.
Mířil jsem na to, že kvůli potřebě těchto lidí, která ovšem JE vzhledem k biologické funkcionalitě nadbytečná, nelze zrušit nebo anulovat nebo redefinovat něco, co naprosto jasně definuje vztah muže a ženy, tedy manželství.

Tedy... tito lidé by měli mít k dispozici právní rámec, který by ošetřoval jejich vztahy na úrovni která se podobá manželství, ale nazývat jejich vztah manželstvím je na úrovni snahy nazývat sebevraha na Nuselském mostě pilotem. Ano... mohl by se mezi sebevrahy připlést někdo, kdo nikdy neměl a nikdy nebude mít na letenku, a rozhodl se svůj "LET" uskutečnit touto metodou. Ale přestože měl svůj soukromý sen, není pochyb o tom, že jeho jednání je sebevražedné a tedy JE sebevrah. A v žádném případě nemá právo na to, říkat si PILOT.

Odpovědět
admirál flotily omi
omiupraveno čt 30. září 2021

Proč mají pořád lidi potřebu škatulkovat a segregovat? Sory jako, ale dát někomu do občanky „registrovaný“ je dost podobné jako mu nalepit na rukáv růžový trojúhelník. Těm, co diskriminovat chtějí to dává munici. Ne, tomuhle fakt neříkám rovnoprávnost. Je to prostě jen další rozdělování lidsta na „lepší“ a „horší“ třídy lidí. Hlavně nevyčnívat, nebýt vyjímečný, držet hubu a krok, pokud máš správné pohlaví, barvu pleti a sexuální orientaci. Jinak smůla.

Stačí se podívat na aktuální dění v Afgánistánu. Před pár lety nám na univerzitě tamní studenti hrdě hlásili, že ženy už mohou nosit kalhoty a brzy budou moci hlasovat. Dnes raději nemají vycházet z domu a o tom, zda budou smět dál chodit do škol se mlčí. Přesně tímhle směrem rozdělování „rolí“, „vztahů“ a „funkcí“ vede.

Je to jen krok od definice manželství jako role a funkce ženy být chlapovi po vůli a hlavně rodit děti. Chlap může mít samozřejmě manželek víc, pokud si je může dovolit. Tohle je vážně jen a pouze lidský konstrukt. Manželství není žádná biologická potřeba. Děti mohou mít i lidé, kteří nejsou manželé. Naopak manželství není automatická záruka, ze bude mít sezdaný pár děti.

Vážně mě docela překvapuje, že trekkie dokáže vidět budoucnost takhle rozdělenou a nadiktovanou.

Odpovědět
admirál flotily omi
omiupraveno čt 30. září 2021

Odpověď pro: David

Ale musím přiznat, že tvá představa, že si piloti kupují na svůj vlastní let letenky mě celkem pobavila. 🤣

Odpovědět
podporučík David
Davidpá 1. října 2021

Odpověď pro: omi

Dobře, dobře... Přecejen jsem psal moc rychle. Možná jsem měl použít spíš slovo LETEC. Prostě jde o létání jako takové.

Jinak... Jo, chlap může mít víc žen, žena víc mužů, ... atd. Ale jsou s tím jen potíže.

Zrovna nedávno jsem si vzpomněl na film z prostředí 2.sv.války, myslím že Sahara se jmenoval, kde je scéna jak jeden z britských (myslím) vojáků hledá na dně vyschlé studně vodu společně s muslimem. A ten muslim mu vypráví jak to mají muslimové zařízené, jaké výhody to pro chlapa má, když má jednu, dvě, a tuším že skončil na počtu 4 manželek. A ten brit se ho ptá, jestli teda on má 4 manželky. A muslim se zubí a povídá, že ne, že to by se jeho ženě moc nelíbilo. ;-)

Odpovědět

Hodnotit a komentovat mohou pouze přihlášení čtenáři