admirál flotily omi
omiupraveno čt 21. ledna 2021

Pojďme si nové meta tagy rovnou vyzkoušet. 😊 Zkuste pomocí navigace nebo vyhledávání v záhlaví najít tady na webu hodnocení svojí nejoblíbenější epizodu a přidejte ji jako odkaz do komentáře. Zároveň nezapomeňte napsat, proč je to ta nejlepší epizoda Star Treku, protože prázdné komentáře přidávat nelze. Vykopávám.

Mojí nejoblíbenější epizodou je Enterprise včerejška. Mám rád časovky i alternativní reality a v téhle epizodě je kombinace obou. Úžasná je samozřejmě jako vždy Guinan a opět je šance vidět Tashu Yar. Odkrývá se i minulost Enterprise v její předchozí inkarnaci Enterprise-C. Vrací se skvělé červené uniformy z TOS filmů, i když bez pulloverů. Zápletka s vleklou a téměř prohranou válkou s Klingony včetně záchrany mnoha životů i existence Federace samotné položením oběti nejvyšší, životů členů posádky Enterprise-C, byla nečekaná a silná. Na tuto epizodu navíc navázaly další a umožnily vstupu romulanské agentky Sely.

Hodnocení epizody „Enterprise včerejška“ ze seriálu Nová generace

„Enterprise včerejška“ je 15. epizoda 3. sezóny seriálu Nová generace. Podívejte se na hodnocení a recenze této epizody.

trekkies.cz
6 Komentářů
podporučík David
Davidupraveno čt 21. ledna 2021

Za mě Vnitřní světlo. Nevím úplně jestli je to opravdu moje nejoblíbenější epizoda, ale asi jo. Rozhodně pokud jde Picarda, nejčastěji si vzpomenu právě na tuto epizodu.
A rozhodně ve mě tento díl zanechal velmi silný dojem. Okamžik, kdy v závěru epizody bere Picard do ruky ressikanskou flétnu a začne hrát, považuji za jeden z nejsilnějších momentů Star Treku.
A taky oceňuji to, jak se tento Picardův zážitek projevil v pozdějším čase, ve vztahu k poručíkovi Nelle Daren.

Hodnocení epizody „Vnitřní světlo“ ze seriálu Nová generace

„Vnitřní světlo“ je 25. epizoda 5. sezóny seriálu Nová generace. Podívejte se na hodnocení a recenze této epizody.

trekkies.cz
Odpovědět
praporčík ada1987
ada1987čt 21. ledna 2021

Moja najoblúbenejšia epizoda je TOS-Rovnovaha hrôzy, kde vidime po prvykrat moju oblubenu rasu Romulánov. Vzdy mi to pripomenie, ze tuzbou mnohych vojakov je trvaly mier. Tiez si casto pozerám seriu ST-Picard, kde je Romulanov viac nez dost. Mojim oblúbencom je Narek. Skoda, ze sa ho v 2.serií nedočkame.

Hodnocení epizody „Rovnováha hrůzy“ ze seriálu Původní série

„Rovnováha hrůzy“ je 08. epizoda 1. sezóny seriálu Původní série. Podívejte se na hodnocení a recenze této epizody.

trekkies.cz
Odpovědět
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killerpá 22. ledna 2021

Opravdu ale opravdu moc nemám rád, když musím škatulkovat a řadit do žebříčků něco, co mám rád jako celek a kde se mi tuze těžce hledá něco, co nějak více ční nad tím ostatním a u Treku to platí více než u čehokoli jiného, protože tady těch "nejmilejších" epizod mám skutečně hodně a navíc ještě napříč skoro všemi seriály, u některých jich pak mám hned několik, ale tak OK, tady hrajeme na jednu, tak já tedy zkusím jen tu jednu vybrat.. :))

No, po nějaká chvilce přemýšlení a zvažování jsem zvolil asi klasiku všech klasik, a to historicky ten úplně první Star Trek, který se sice v samostatné podobě tak jak byl natočen na TV obrazovky dostal až s velkým zpožděním, nicméně já ho měl díky České Televizi možnost vidět hned jako úplně první epizodu vysílané TOSky a byla to ta klasická "láska na první pohled", která u mě s přibývajícím časem od oné první projekce zraje více a více! Vyzdvihnul bych asi úplně všechno a nevytkl bych vůbec nic - tak moc mám tady z té epizody učarováno, fakt že ano. A ten konec... Jen si na něj vzpomenu, tak jsem dost naměko <3 Jsem těžce zaujatej, je mi to jasné, ale vůbec mi to nevadí, protože coby fanoušek mám být zaujatý a ani bych se kdy nesnažil být objektivně kritický.. O:)

Hodnocení epizody „Klec“ ze seriálu Původní série

„Klec“ je . epizoda pilot. sezóny seriálu Původní série. Podívejte se na hodnocení a recenze této epizody.

trekkies.cz
Odpovědět
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killerpá 22. ledna 2021

Odpověď pro: ada1987

Kolega TOSkař, super.. ! :)) Rovnováhu hrůzy mám taky hodně rád, společně s dalšími mnohými epizodami z TOSky, ale tahle je i podle mě jedna z těch nejlepších, pokud jde o Originální sérii ;)

Odpovědět

Hodnotit a komentovat mohou pouze přihlášení čtenáři