admirál flotily omi
omičt 21. ledna 2021

Po delší odmlce přicházejí na web nová vylepšení. Ke komentářům přibyla možnost odpovědi na jiný komentář. Po kliknutí na tlačítko ODPOVĚDĚT, se k nově vytvořenému komentáři přidá odkaz na ten původní. Vše by mělo být propojeno plynulým posuvem a indikací původního komentáře. Navázanou funkčností je tlačítko v pravém dolním rohu webu, které vrací na vrch stránky. Toto tlačítko se objevuje až po částečném posunutí obsahu směrem dolů.

K psaní příspěvků a komentářů přibyla možnost přidat emoji z lišty editoru. Není třeba se spoléhat na znalost operačních systémů a lze tak smajlíky přidávat jednodušeji. V nabídce emoji fungují kategorie i vyhledávání, to bohužel zatím pouze v angličtině. Nepodařilo se nám zatím najít české překlady tagů pro vyhledávání. 😞 Přidávání emoji z klávesnice samozřejmě funguje i nadále. Byly také doplněny meta tagy jak pro web, tak pro dílčí příspěvky, a články a hodnocení. Ty se používají právě pro přidávání hezkých odkazů k příspěvkům a komentářům nebo na sociální sítě.

Seznam oprav, vylepšení a nových funkcí se samozřejme rozrůstá rychleji než jsou přidávány, pokud vám zde ale něco chybí nebo máte nápad, jak web vylepšit, určitě nám napište zde do komentářů nebo klidně na e-mail.Při minulé aktualizci webu se podařilo rozbít vyhledávání. Rád bych proto tímto poděkoval Jakkobovi za rychlé nahlášení problému, které umožnilo okamžitou opravu. Prosím, pokud narazíte na jakoukoliv chybu, buďte jako Jakkob a napište mi prosím mail na omi(na)trekkies nebo pokud mě máte na nějakém jiném kanále, klidně přímo tam. Předem moc díky.

8 Komentářů
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killerčt 21. ledna 2021

Za takovou maličkost netřeba děkovat omi, rád jsem spolu se Samuelem pomohl a kdyby něco, dám zase hned vědět :)

Odpovědět
kapitán flotily Eodeon
Eodeonne 24. ledna 2021

Kdykoliv pod kteroukoliv epizodou v hodnocení kliknu na odkaz na Kontinuum, hodí mě to na stránku s přehledem všech TOS epizod a nikoliv na konkrétní záložku stejné epizody. Předpokládám, že to takhle není úmyslně.

Odpovědět
admirál flotily omi
omipo 25. ledna 2021

Odpověď pro: Eodeon

Pořád ti to nefunguje? Vím o Pilotu TOS a poslední VOY knize, které nefungují, ale všechny ostatní odkazy mi fungují správně.

Odpovědět
admirál flotily omi
omipo 25. ledna 2021

Odpověď pro: Eodeon

Áha, už to vidím. Ne není třeba mazat chache natož cookies, chyba je na naší straně. Velké díky za nahlášení i upřesnění, jdu to spravit.

Odpovědět
admirál flotily omi
omiút 26. ledna 2021

Odkazy by měly být opravené. Ještě jednou díky za upozornění.

Odpovědět
 Polux
Poluxút 26. ledna 2021

Počítá se v rámci budoucích vylepšení i s návratem interní databáze obrázků pro jejich vkládání do příspěvků nebo je tato funkce v nové verzi portálu pasé a pokud chci napsat recenzi/článek s vlastním obrazovým doprovodem, musím si vystačit s odkazy někam na web nebo celý text vydat jinde a jen na něj v příspěvku odkázat?

Odpovědět
admirál flotily omi
omiút 26. ledna 2021

Editor článků je stále v plánu i kvůli testům a holorománům. Právě technické řešení práce s obrázky je bohužel zatím nevyřešená překážka, s kterou trochu bojujeme. Rádi bychom se v dnešní době vyhnuli vícekrokovým formulářům pro nahrání, nastavení a vkládání obrázků. Nejsou v plánu ani různé galerie a porkočilá organizace, nanejvýš tagování či popisky. Pokud máte někdo v tomto směru zkušenosti, velmi rádi uvítáme pomoc. Prozatím je bohužel k dispozici pouze tebou zmíněné řešení – sepsat článek jinde a odkázat jej.

Odpovědět

Hodnotit a komentovat mohou pouze přihlášení čtenáři