Chystají se další startrekové seriály?

st 20. června 2018      autor: omi      přečteno: 1639x      komentáře: 33

Vložit nový komentář

praporčík Markus
Markus - st 20. června 2018 - 11:46

Ještě před rokem bych řekl "Jasně, sypte to do mě." Ale od té doby mě šíleně zklamala Discovery a jestli hodlají ostatní seriály točit ve stejném duchu, tak už nemám zájem. Pro mě Star Trek vždy byl spíše rodinnějšího charakteru, s hrdiny, ke kterým měl mladý člověk vzhlížet. Vše bylo protknuto optimismem, sympatickými postavami, světlejšími zítřky. STD se nepochybně snaží vézt na té moderní éře rádoby "dospěláckých" a "realistických" seriálů z kabelovek a já jsem asi jeden z milionu geeků, co tenhle styl bytostně nemá rád a nikdy si na něj nezvykne. Samozřejmě to neberu nikomu, komu tenhle způsob vyprávění vyhovuje, přeju vám to. Tohle je jen má osobní preference... Ale bůh ví, naděje umírá poslední, třeba se mi nový seriál zase bude líbit...

kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - st 20. června 2018 - 12:09

Za mě rozhodně ano, aneb všechno v článku jmenované by s největší pravděpodobností mělo moji plnou pozornost, byť neříkám že toho zase musí být tolik, především pak, kdyby na tom měla tratit kvalita... Nicméně, CBS v rámci Treku moji důvěru zatím stále ještě má, takže pokud se nakonec skutečně k něčemu dalšímu (mimo Discovery) tvůrci uchýlí, tak budu jenom rád.. :)

"I don't want my pain taken away! I need my pain!" - Cap. James T. Kirk
viceadmirál Shane
Shane - st 20. června 2018 - 12:21

Už se těším, jen doufám, že to opět nejsou sliby. Těch už bylo až dost.
Osobně mě nejvíc zaujala Akademie. A animovaný seriál by byl velmi dobrý pro výchovu nových generací.
Discovery mě velmi příjemně překvapila. Méně předvídatelný děj, kvalitní herci a efekty na filmové úrovni. Nakonec došlo i na Star Trek optimistickou budoucnost. Pokud budou i ostatní počiny takovéto, budu "slintat blahem".

For one human being to love another, that is perhaps the most difficult of all our tasks...
viceadmirál Samuel_Thorn
Samuel_Thorn - st 20. června 2018 - 13:06

Ale podívejme se. To jsou docela zajímavé novinky. Nechám tedy "hlavu otevřenou" a budu se opatrně těšit, co přijde.

I cesta může být cíl…
admirál Fanda
Fanda - st 20. června 2018 - 13:19

Zprávu jsem zachytil včera odpoledne a jsem rád, že jsem si to mohl přečíst v češtině.:-) Jednoznačně jsou to ale dobré zprávy. Nejvíc mě tam zaujala ta zpráva se Stewartem, tak snad změní názor a nějakou epizodní roličku si střihne.

Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
admirál flotily Iconer
Iconer - st 20. června 2018 - 13:52

Zní to docela dobře, tak snad se do toho opravdu pustí a povede se jim to. Patricka Stewarta bych určitě znovu rád viděl.

„Co po nás zůstane není tak důležité jako to, jak jsme žili.“ (Jean-Luc Picard)
poručík Kasandra
Kasandra - st 20. června 2018 - 15:06

Skvelé správy :) mňa osobne to veľmi potešilo, budem sledovať čo príde, aj keď Discovery som si ešte stále nepozrela, ale mám to v pláne. Patricka Stewarta by som si tiež ešte raz pozrela v úlohe kapitána Picarda ale silno pochybujem, že bude súhlasiť...

viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - st 20. června 2018 - 15:59

Jsem ráda, že nejsem jediná, kdo Discovery ještě neviděl. Ale už se to blíží, fakt. Na možnost nových něco řeknu, až to uvidím. Ale proč ne, jak by se pak posouvaly všechny ty hranice, že :)? Se to sunout musí, tak jen houšť a větší kapky.

Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
kapitán Bedraz
Bedraz - st 20. června 2018 - 16:39

Já jsem ráda a vůbec si nemyslím, že to všechno bude v duchu Discovery - ta je na úrovni, kterou dnešní divák očekává od "quality TV", tj. krátké série, velmi dobře obsazené... a dost drahé. Pokud bude více Treku, budou na něčem z toho chtít i ušetřit, což nutně není špatná zpráva - místo bomba akčních scén spíš osobnější dramata, ala Akademie? Nebo i jednodušší animace? Proč ne, jsem pro! A ohledně Patricka Stewarta - jeho poslední výrok byl, že možná bude mít již brzy důvod začít Discovery sledovat, takže možná není všem Star Trek dobrodružstvím konec. :) Ohledně TNG bych nejraději viděla animovaný relaunch po událostech posledního TNG filmu ve stylu Countdown komiksů (stylu, ne nutně obsahu:) )... a tam by mohl kapitán Picard opět promlouvat fanouškům do duše.:-D

Technika překonala všechny vzdálenosti, ale nenabídla žádnou blízkost. M. Heidegger
kadet gerard
gerard - st 20. června 2018 - 18:23

No, potěš... Kurtzman pro mě rozhodně není zárukou kvality a Discovery mě doslova otrávila. Navíc ani jedna z diskutovaných variant seriálů mě neoslovuje. Takže u mě převládá spíše zděšení s poslední jiskérkou bláhové naděje :-D

kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - st 20. června 2018 - 21:01

Xyll: Jj, taky bych se z toho nástřelu asi nejvíce také těšil na tu Akademii, a jak říkáš, animák by byl skvělej pro výchovu nové generace mladšího publika.. :)

"I don't want my pain taken away! I need my pain!" - Cap. James T. Kirk
komodor Praotec trekkie
Praotec trekkie - čt 21. června 2018 - 09:55

Možná bych se držel zásady "méně je někdy více", především proto, aby se udržela vysoká kvalita Star Treku. Ale jsem rozhodně zvědavý a jako Samuel budu mít "hlavu otvřenou" v naději, že nás autoři nezklamou.

kadet Telemachus Rhade
Telemachus Rhade - čt 21. června 2018 - 11:15

Praotec: Aby se udržela vysoká kvalita? :-D Diverzifikace je nutná, čili já jsem z aktuálního článku nadšený! Discovery pokládám za odpad a doufám, že teď právě něco kvalitního konečně vznikne.

A taky jsem moc rád, že Star Trek bude mít jednotné vedení.

kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - pá 22. června 2018 - 11:56

Praotec: To je na jednu stranu pravda, ale na druhou stranu je takhle šance zaujmout mnohem širší spektrum diváků, což je imho jedině dobře.. ;)

"I don't want my pain taken away! I need my pain!" - Cap. James T. Kirk
admirál pcermis
pcermis - pá 22. června 2018 - 19:47

Čim víc Star Treku tim lépe. Dokud to nepojedou Disney stylem (SW a Marvel) myslím tu četnost tak to snad bude ok.

Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - pá 22. června 2018 - 23:32

pcermis: No, sice nejsem fanoušek Marvelu (SW už taky ne, ale to je jedno), ale musí se jim nechat, že ty filmy si obecně nadprůměrnou, či skoro až dobrou až velmi dobrou kvalitu udržují a to je při té četnosti co říci. Sám za sebe bych se nebál říci, že bych nezlobil, pokud by to ve stejném duchu a kvalitě bylo i v rámci Star Treku.. ;)

"I don't want my pain taken away! I need my pain!" - Cap. James T. Kirk
admirál pcermis
pcermis - so 23. června 2018 - 17:19

Mluvíme o tom samém Marvelu? Black Panter a Avengers Infinity War ti přišly jako filmy s velmi dobrou kvalitou,.... :-)

Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - so 23. června 2018 - 19:31

pcermis: Své osobní dojmy do toho teď nepočítám, a beztak jsem ty filmy ještě neviděl. Každopádně jsem prve zmiňoval obecné reakce publika jako celku a tam je to myslím poměrně jednoznačné a nebál bych se tvrdit, že široké veřejnosti se ty filmy líbí...

"I don't want my pain taken away! I need my pain!" - Cap. James T. Kirk
kapitán Andypos
Andypos - ne 24. června 2018 - 01:52

Jakkob Killer: Já si spíš myslím, že to že se něco líbí široké veřejnosti není záruka dobré kvality, většinou to je právě naopak, to co se masám moc nelíbí je většinou kvalitnější než to co jim líbí.

„...jádro sci-fi jeho podstata se nám jednou stane spásou, pokud budeme spaseni.“ - Isaac Asimov
kapitán Andypos
Andypos - ne 24. června 2018 - 02:49

Já bych byl určitě rád za každý nový Star Trek, ale mám trochu obavy z toho aby to nebyla kvantita na úkor kvality, plánovat pět seriálů najednou nebo v těsném sledu by mohlo být docela ošemetné co se kvality týče. Radši bych od tvůrců viděl trochu rozvážnější přístup, například se nejdřív plně soustředit na jeden seriál a až se děj rozjede, pak teprve přemýšlet o dalším atd. a ne jako u Marvelu, kde se točí jeden film za druhým a na kvalitě je to znát, nehledě na to že pak člověk už ztrácí přehled.

Jinak bych chtěl aby další startrekovský seriál byl o lodi Titan, které velí William Raiker a na které slouží i Diana Troy a taky Tuvok. Nebo bych taky rád viděl nějaké pokračování seriálu Enterprise, buď ho obnovit a nebo seriál dokončit formou filmu´popř. filmů, protože je mi líto že jsme v seriálu viděli jenom předehru k Romulanské válce ale válku samotnou už ne, to je jako kdyby DS9 končila čtvrtou řadou.

„...jádro sci-fi jeho podstata se nám jednou stane spásou, pokud budeme spaseni.“ - Isaac Asimov
kapitán Andypos
Andypos - ne 24. června 2018 - 02:57

Animovaný by mohl být právě Titan.

„...jádro sci-fi jeho podstata se nám jednou stane spásou, pokud budeme spaseni.“ - Isaac Asimov
admirál pcermis
pcermis - ne 24. června 2018 - 07:55

Marvel točí na kvantitu a ne na kvalitu. A dej tam efekty a souboje a bude to oblíbené dej je jedno, smysl je jedno hlavně at tam jsou efekty a souboje to je to na čem stojí úspěch Marvelu který ale dříve nebo později v této kvantitě přestane fungovat. A hlavně dneska je módní mít masový názor když se to libí mně tak se to jistě bude líbit i tobě a obráceně což je další věc na čem stojí a padá úspěch Marvelu.

A jelikož Star Trek měl trošku jiného diváka tak bych řekl že to nebude fungovat a jen doufám, že se vydají jinou cestou.

Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
praporčík Polux
Polux - ne 24. června 2018 - 11:55

Překvapivě mám na věc stejný názor jako vedení CBS:-) Více Star Treku na tv obrazovkách/monitorech? Včera bylo pozdě. V tomto palec nahoru. Naopak ale doufám, že již přestanou ždímat TOS a TNG éru a konečně se posunou dopředu, kterýžto nepěkný trend zde máme již více než 15 let (!!!). Star Trek byl (a nepřestávám věřit, že opět bude) mimo jiné i o neustálém pokroku a posunu vpřed, odhalování a prozkoumávání dříve netušeného a nedosažitelného atd., nikoliv o točení se neustále v kruhu (byť na toto téma vzniklo několik skvělých epizod). Snad se v té záplavě nových sérii a projektů dočkám něčeho z 25./26. století:-)

Star Trek - The future already today©
admirál pcermis
pcermis - ne 24. června 2018 - 13:52

Tak to nejsi sám komu by se to líbilo. :-) Ale přijde mi to tak, že se ti usnadňují a dělají to samé jen to vždy krapet změní. Mě by se třeba líbil seriál o časové válce kde by tak mohly protnout všechny seriály a celou časovou osu. Ale i ta akademie by nemusela být špatná.

Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
podporučík David
David - ne 24. června 2018 - 21:04

Kdyby byl mezi producenty uveded Rick Berman a Brannon Braga, je pravděpodobné že bych se na to i chtěl podívat...

podporučík David
David - ne 24. června 2018 - 21:12

Zaujalo mě tu srovnání s Marvelem.

Za sebe můžu říct, že jsem viděl série Avengers a Thor, a můžu říct že se mi zatím vše celkem líbilo.

Ale myslím že to je proto, že všechny ty příběhy jsou celkem konzistentní, což se ale nedá říct o nových filmech Star Treku ani Star Warsu.

praporčík lamicz
lamicz - ne 24. června 2018 - 22:57

Hlavne at to neni zase z TOS ci pred :(

kadet Garak
Garak - út 26. června 2018 - 12:29

Za mě velká radost a naděje. Po hubených letech jsem ani v takový rozmach tv ST ani nedoufal. Discovery je dle mého celkem průšvih. Rádoby temný a dospělý styl, který je uvnitř až neuvěřitelně plochý, plytký a prázdný. V tomhle tedy inteligentní zábavu, kterou ST vždy byl, prostě nenacházím. Jak se dělá temnější a dospělejší ST se mohli poučit z DS9 (jistě, na dnešní poměry málo akce). Leč nestalo se a dopadlo to tak, jak to dopadlo. Tedy pokud by mělo vzniknout víc projektů, je logicky větší šance, že některý z nich bude stát za to. I když jméno Alexe Kurtzmana mi spíš nahání hrůzu. Takže, obávám se a těším zároveň. Snad z toho něco opravdu vznikne.

kapitán flotily tzcomics
tzcomics - út 26. června 2018 - 14:46
Jak už tu někteří psali - když toho bude víc, je pravděpodobnější, že se i něco dobrého povede. Celkově počkám na výsledek, než abych se těšil/netěšil předem.
Neboť svět je dutý a já se dotkl nebe
komodor Leiah
Leiah - pá 29. června 2018 - 20:31

Tak jsem se konečně přihlásila do Netflixu, abych se podívala na ten zázrak jménem Discovery. Snažila jsem se, opravdu. Ale nešlo to, Ani na několikátý pokus jsem nedokázala dokoukat pilotní díl. Přemýšlela jsem nad tím, jestli to má být Star trek, nebo hodně nepovedená parodie na Battlestar Galacticu. Takže Discovery jednoznačně NE. A pokud by ty další seriály měly jít v tomto duchu, tak ať si je nechají.

Některé věci na světě fungují jen proto, že mají svá tajemství.
podporučík David
David - ne 1. července 2018 - 18:18

Leiah

Zrovna jsem dokoukal díl Voyageru 5x11 - "Latentní obraz"

Příběh kde Doktor objeví důkazy o výmazech ve své paměti, a jak pak bojuje s důsledky svého rozhodnutí o bytí a nebytí svého pacienta.

Jeden jedinný díl, který si už sotva pamatuju, ale i po letech na mě udělal nesrovnatelně větší dojem, než všechny 3 poslední filmy a celá Discovery k tomu. A takových dílů jsou ve starých sériích stovky.

Možná ... snad ... se ještě objeví něco, co bude mít podobné kvality, ale poslední roky mi nedaly žádný důvod takové naději věřit.

praporčík lamicz
lamicz - ne 1. července 2018 - 23:58

Leiah: ten pilot je fakt špatný, pak se to dle mého zlepší. Ale stejně se mi to moc nelíbí...

admirál Hypospray
Hypospray - ne 26. srpna 2018 - 22:05

Beru jakýkoliv Trek :P ... v tomto jsem vážně nenáročná. Já si tam tu atmosféru a to, co si měl divák odnést, vždy najdu...

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG