Vše, co jste kdy chtěli vědět o Star Treku (ale nevěděli jste, kde to najít) (2. část)

st 17. května 2017      autor: Polux      přečteno: 1172x      komentáře: 4
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - st 17. května 2017 - 13:09

Jednu dobu jsem o koupi také uvažoval, ale mám druhé vydání encyklopedie a v něm je vlastně většina Star Treku už pokrytá a navíc, když se nad tím zamyslím, za všechna ta léta, co knihu mám, jsem měl potřebu v ní něco dohledat jen jedinkrát. Vzhledem k tomu, že se zabývá jen kánonem, se dá předpokládat, že ten, kdo má ST dobře nakoukaný, tohle všechno už vlastně dávno zná. To kdyby byla podobná encyklopedie zabývající se nekanonickými údaji z licencovaných produktů, to bych s koupí neváhal, takové informace jsou hodnotné. A navíc mám občas problémy i obsahem. Ne tak velké jako s Okudovic Chronologií, ale některá hesla obsahují navíc vedle faktů ještě interpretaci a spekulace autorů a to ne vždy správné, a to by se podle mě v encyklopedii mající za účel sumarizovat fakta, stávat nemělo. Ale zas, co naplat, je to hodně krásná kniha. Asi se jí vyplatí mít.

“Love is a fog that burns with the first daylight of reality.”
kadet ada1987
ada1987 - st 17. května 2017 - 15:05

skoda, ze nie je aspon v nemcine (o cestine al. dokonca slovencine ani neuvazujem(. Po anglicky neviem, inak by som mozno uvazovala nad kupou. Aj ked za tie peniaze... Neviem.

praporčík Korax
Korax - st 17. května 2017 - 20:24

Jako obvykle souhlasím s tím, co píše Eodeon.

praporčík Polux
Polux - pá 19. května 2017 - 17:07

Předchozí edice vyšly i v němčině a díky brožované verzi byly i levnější. Tato poslední edice je bohužel jen v angličtině a také absentuje levnější (brožovaná) verze. Pokud člověk neovládá angličtinu, kvůli pár stranám grafiky opravdu nemá smysl encyklopedii kupovat. Navíc musí mít čtenář k těmto typům publikací (encyklopedie, almanachy, obrazoví průvodci apod.) vztah, jinak - přestože je jazykově patřičně vzdělán - si encyklopedii velmi neužije.

Star Trek - The future already today©

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG