Nový seriál zná místo natáčení

út 3. května 2016      autor: jirka      přečteno: 1824x      komentáře: 10

Vložit nový komentář

podporučík surel
surel - út 3. května 2016 - 10:46

To mě ani nepřekvapilo. V Kanadě je natáčení levnější. :)

admirál pcermis
pcermis - út 3. května 2016 - 15:41
No to budou mít dost na knop když na podzim chtějí natáčet a na začátku roku chtějí vysílat. Postprodukce nějaký čas zabere.
Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
kadet JamesFKirk
JamesFKirk - st 4. května 2016 - 12:22

Kanada nepřekvapila, Toronto ano; čekal jsem, že natáčení bude ve Vancouveru, jak je v posledních pár letech zvykem u kdejakého seriálu severo-americké provenience.

Life is a comparative rarity.
admirál Fanda
Fanda - st 4. května 2016 - 13:46

pcermis: Tam už žádná postprodukce nebude, v dnešní době mají všechno už v reálu. Stačí kouknout na český ST: Diplomacy, to jsou proti profi studiu amatéři a jedou bez greenscreenu. :-)

Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - st 4. května 2016 - 16:01

pcermis: Nemůžeš to porovnávat s post-produkčními pracemi na celovečerních blockbusterech. Televizní seriál je vždy koncipován tak, aby byl výrazně méně náročný. A platí to i u sci-fi. I předchozí startrekové seriály měly na natáčení jedné epizody týden až dva a ani ne měsíc na to šly na obrazovky.

Fanda: Ono bývá kolikrát v té post-produkci daleko náročnější udělat zvukový mix a barevnou korekci obrazu, než doplnit pozadí místo green screenu. Pokud je ten green screen dobře postavený a dobře nasvícený a nemusí se tam nic ručně retušovat, je to trikově relativně jednoduchá záležitost. BTW tuším, že zrovna u toho ST: Diplomacy to zabralo velmi dlouhou dobu od natáčení úvodní miniepizody k její premiéře. Ale na druhou stranu, s fan projekty bych to také nesrovnával. Ty jsou totiž mimo jiné specifické tím, že na nich fanoušci pracují ve svém volném čase, a někdy ten čas prostě nemají a práce postupuje velmi pomalu ve srovnání s tím, když dělá armáda profesionálů na nějakém oficiálním projektu osm až dvanáct hodin denně v rámci svého zaměstnání.

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
viceadmirál Sokar
Sokar - st 4. května 2016 - 21:08

Eodeon, Fanda: Eodeon má pravdu, u ST: Diplomacy uběhlo mezi natočením miniepizody a vypuštěním 3 měsíce, což je dost na takto malý materiál. Ale jak zmiňuje, jakožto fanfilmaři máme prostě času málo (práce, rodina, život..) a přesně ve zmiňovaných měsících stejná skupina lidí navíc zkoušela divadlo na Starcon, což dobu vypuštění hodně zdrželo.

Don't try to be a great man, just be a man. And let history make its own judgments.
admirál pcermis
pcermis - st 4. května 2016 - 21:23

Já měl zato že budou najednou natáčet celou sérii aby snížily náklady ne jen pilot a stejně mi nějaká tři měsíce přijde hrozně málo. No necháme se překvapit.

Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - st 4. května 2016 - 23:24

Sokar, Eodeon: Tím spíše nejde nesmeknout nad výslednou kvalitou ST: Diplomacy, která je prostě na velmi dobré úrovni. To nadšení a zápal tam jsou zkrátka dobře patrny...

"I don't want my pain taken away! I need my pain!" - Cap. James T. Kirk
admirál Fanda
Fanda - pá 6. května 2016 - 13:39

Já jsem ten svůj příspěvek myslel ze srandy, jako že v ST: Diplomacy už je všechno v reálu... ne jen kulisy, ale i opravdický fazery, transportéry, mezihvězdné lodě s opravdickým warp pohonem... :-) To je jasný, že se to nedá srovnávat s profi produkcí, ale nemyslím si, že 3 měsíce je epizodu fun projektu moc času, naopak.

Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
admirál Kyle
Kyle - pá 6. května 2016 - 14:07

Já jsem rád, že se natáčí a je mi trochu jedno kde.

De profundis clamo ad te domine.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG