Kniha "Federace - prvních 150 let" možná i česky

čt 7. června 2012      autor: Telemachus Rhade      přečteno: 2848x      komentáře: 25

Vložit nový komentář

komandér Deforest
Deforest - čt 7. června 2012 - 09:22
Rozhodně ano! Ale zase ne za několik tisíc...
"Risk is part of the game if you want to sit in that chair."
kapitán Carth22
Carth22 - čt 7. června 2012 - 09:33
Rozhodně bych byl pro koupi této knihy,bude to zajímavá publikace. Ale osobně by mi přišlo zajímavější investovat Váš čas a peníze do knih jako je Deep Space Nine Technical manual (či jiné manuály, perfektní je HAYNES USS Enterprise manual) nebo Star Trek encyklopedie. Pod závaznou objednávku se s chutí podepíšu, nejen proto že je pro mě česká star trek kniha nutnost, ale i proto abych podpořil jejich další vydávání u nás. Napadá mě jen poznámka proč právě tuto relativně mladou knihu, ke které prozatím nemáme ohlasy a hodnocení?
kapitán Bedraz
Bedraz - čt 7. června 2012 - 09:43
Nápad je to zajímavý, ale tak trochu předpokládám, že fanoušci, kteří by obecně o takové knihy měli zájem, si je jsou schopni a ochotni pořídit v anglickém vydání. (Navíc asi po přečtení pár recenzí, které nám nyní opravdu chybí.) Sama bych raději na trhu viděla kvalitně přeložené kvalitní romány. Ale bude-li mít kniha skvělé ohlasy, proč ne - s vyšší cenou se pak počítá, nicméně strop vidím okolo tisícovky.
Technika překonala všechny vzdálenosti, ale nenabídla žádnou blízkost. M. Heidegger
kapitán StyXik
StyXik - čt 7. června 2012 - 10:29
Zájem bych měl, ale rozhodující pro mě bude cena.
You don't stand a single chance to win, unless you fight. - Mikasa Ackerman
poručík Yakuzza
Yakuzza - čt 7. června 2012 - 11:35
Bedraz to vystihla moc pěkně. Občas mám pocit, že jsou trekkies naprosto mimo realitu, když tady čtu návrhy typu DS9 TM apod. Zamyslet se nad širším spektrem a pochytat někde náznaky soudnosti by občas nebylo od věci.
kapitán Carth22
Carth22 - čt 7. června 2012 - 11:52
Yakuzza: Jistě, Bedraz má pravdu, čím více kvalitně přeložených románů tím lépe. Pokud narážíš na nesoudnost s českou mutací DS9 TM a jemu podobných tak narážíš zároveň i na řešenou knihu o historii federace. V obou případech se jedná o "nepříběhové" publikace, o které bude mít zájem "určitá" skupina lidí, která se definuje případnou před-objednávkou. Právě proto jsem vznesl dotaz na manuály. "prvních 150 let" podle mě zapadá do stejné kategorie jako manuály. A navrhnul DS9 TM, protože je prakticky nesehnatelný i v originále a tady by byla cesta. To ale nic nemění na tom, že za vydáním nové knihy stojím všemi deseti.
kadet Telemachus Rhade
Telemachus Rhade - čt 7. června 2012 - 12:14
"150 let Federace" graficky zachycuje 150 let a řekl bych, že zhruba polovina z toho bude úplně nový materiál. Bylo to hezky vidět z traileru, který ukazoval např. romulanské války (které budeme vydávat na podzim). Malby, dokumenty, nějaký text přítomen taky bude. Toto naprosto nelze srovnávat s technickými manuály, které česky v Česku nikdy nevyjdou.
kapitán Carth22
Carth22 - čt 7. června 2012 - 12:42
V pořádku, díky za vysvětlení:) Těším se na další detaily ohledně této knihy a přeju ať se daří v její doufejme budoucí přípravě...
podporučík vlasopes
vlasopes - čt 7. června 2012 - 13:54
Jenom ne manuály.
admirál flotily omi
omi - čt 7. června 2012 - 14:34
Osobně si myslím, že hodně záleží na knize. Pokud by to byla obrázková encyklopedie, jednoduše přibližující svět Star Treku i neznalým, asi by byla pro překlad vhodná. Ale pokud je to jen pro několik hardcore fanoušků, kteří si takovou knihu koupí i v originále, pak to asi moc cenu nemá. Osobně, pokud bych ji sháněl, tak nejradši právě s tím exkluzivním stojánkem z Amazonu. Ať tak, či tak, držím palce.
„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
praporčík reliant
reliant - čt 7. června 2012 - 17:24
Zájem bych určutě měl. Ale jak stojí v jednom komentáři níže....pokud to nebude několik tisíc
bez hodnosti Jozef Šamu
Jozef Šamu - čt 7. června 2012 - 18:03
kadet Giskard
Giskard - čt 7. června 2012 - 19:35
Jsem již mnoho let výdělečně činný, navíc i hladový po všem co není román či povídky, takže do tisícovky korun jsem ochotný dát za všechno takové...
kadet Danikr
Danikr - čt 7. června 2012 - 20:17
V USA bude stát 59.99 USD což je zhruba 1200,-
V česku by mohla být podobná cena. Mám obdobnou knihu (Star Wars v češtině) s vkládanými přílohami a je úžasná.
Já bych ji za těch 1200,-Kč koupil.
kapitán flotily Johanson
Johanson - čt 7. června 2012 - 20:31
Zmiňovaná Star Wars kniha v češtině, stála pokud vím při vydání okolo 2600kč. Takže bych i pochyboval, že ST bude lacinější. Já osobně bych do toho kolem těch 3000,- i šel. Dotaz mám však jiný. Byl by v českém překladu i ten podstavec nebo jen kniha bez něho??
admirál Kyle
Kyle - čt 7. června 2012 - 21:17
Já bych si ji za rozumnou cenu určitě také koupil. (Zhruba kolem těch třech tisíc.)
De profundis clamo ad te domine.
kadet Pelek
Pelek - čt 7. června 2012 - 23:06
Pokud by k tomu byl podstavec, pak by záleželo na ceně. S podstavcem by to už vypadalo trochu jinak a mnohem více by se to i využívalo, než další knížka ležící ve skříni, příp. vystavena pouze na poličce. Za fungující věc bych klidně i připlatil.
podporučík Lukas
Lukas - pá 8. června 2012 - 00:05
V případě, že by k tomu byl i podstavec a že překlad bude kvalitní, tak i já bych měl zájem.

vlasopes: Kéž by vydali česky i manuály. Mezi fanoušky Star Treku je dost těch technicky orientovaných. ČR není výjimkou. Ačkoliv je nepravděpodobné, že k vydání českého překladu těch manuálů někdy dojde, určitě není důvod ty manuály zatracovat.

Kdyby je tu někdy vydali třeba aspoň v angličtině, určitě bych si je koupil, určitě bych nebyl jediný, kdo by si je koupil a ty by sis je samozřejmě vůbec kupovat nemusel, pokud zrovna tebe nezajímají.
bez hodnosti Pomeranc
Pomeranc - pá 8. června 2012 - 21:48
Přijde mi, že bez toho podstavce a přiložených materiálů by to bylo daleko méně atraktivní. Protože mi přijde, že jde daleko více o sběratelský předmět, než klasickou knihu. Pokud bych uvažoval u koupi, tak bych to rozhodně chtěl s tím stojánem. Cením si aktivity a snahy tímto směrem, ale jako nadějnější bych viděl vydání nějakého dalšího ST románu.
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - ne 10. června 2012 - 08:29
já chci knihy ze sérií DS9 a Enterprise. Těch tu moc není. A jinak samozřejmě mi vůbec nevadí jakékoli jiné - romány, macaté a pokud možno na pokračování, aby se nestalo, že se to někde zasekne.
To jsem nenáročná, co?
Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
praporčík Marek78
Marek78 - ne 10. června 2012 - 20:42
Určite, a hneď, by som pridal avizovaný omnibus.
bez hodnosti Miranori
Miranori - po 11. června 2012 - 06:44
Pokud bude vcetne stojanku jsem pro. Cena muze byt o par stokorun vyssi (stejne bych je dal za postovne) a za preklad to stoji.
praporčík Polux
Polux - po 11. června 2012 - 16:43
Jakákoliv snaha se cení, navíc když se nejedná o "obvyklý" typ publikace, nýbrž takto úzkoprofilovou záležitost.
Pokud se při vydání bude počítat s podstavcem, tak je koupě bez debat. V případě, že k vydání dojde bez podstavce, bude hodně záležet na konečné ceně (v porovnání s koupí v zahraničí včetně podstavce).
_____________________________________________
Star Trek - The future already today©
Star Trek - The future already today©
poručík Mvek
Mvek - út 12. června 2012 - 14:08
Nevím, tohle je moc publikace směrem "fikce", a přitom ne příběhu. Ale asi jsem divný, mě moc takové ty dovymýšlené materiály o planetách atd. atd. nikdy nezajímaly, jedině ty "oficiálnější", co hodně vycházejí z seriálů či filmů. I když ilustrace atd. můžou být zajímavé, ale také to vidím spíše jako drahou sběratelskou záležitost. Asi bych si ji koupil, pokud do té doby budu mít vyřešené finanční problémy.
Nicméně i tak bych váhal spíše nad originálem (zvláště, když tu tolik textu nebude). Ačkoliv od určité doby se snažím podpořit každou českou ST knihu, i kdybych ji měl číst až kdoví kdy.

Asi je to také těžko odhadnutelné, tohle díky obrázkům má šanci se dostat k více lidem (i když cena odradí maminky před koupí dítěti:-)), ale obecné a právě v překladu zajímavější by pro mě byly nějaké ty faktografické knihy o ST. Tu zatím jednu (Inside ST) v aj jsem líný přečíst.

Manuály imho nemá už vůbec smysl překládat, tam aj víc stačí.
poručík teran47
teran47 - čt 14. června 2012 - 16:10
Já jsem rozhodně pro všemi deseti,jsem ochoten do ni investovat kolem těch 1500 korun. Jen kdyby byla i s tím stojánkem od amazonu :-/ Když ne,holt bych obětoval něco a koupil bych si originál i český překlad.Člověk investuje plno peněz do jiných věcí,tak jednou je holt vrazím do něčeho,co fakt ocením a chci.Ale komplet balení jako od amazonu i v české mutaci by bylo to nejlepší jednoznačně!

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG